reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučte bednu

Dufinos (422)|11.5.2009 13:23
[QUOTE=ppedro25;247808]Co si myslíte o téhle skříni?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mám tam i ty úpravy popsané a k tomu i hafo fotek...

Pokud nejsi členem klubu, tak zkus mrknout tady [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tady jsou alespoň fotky.

Jednoduše řečeno... Ta skříň má strašně "tlusté" mřížky jak za intake tak za outake fany, takže to nejen dost hučí, ale taky hodně brzdí a vzduch chytá turbulence... Navíc je case docela papírový, takže se může stát, že ti bude rezonovat (úpravu tohoto problému mám v plánu v brzké době). Takže - tuto case nedoporučuji kvůli nutným úpravám...

... Jen jedna připomínka. Všiml jsem si, že někdo psal o tom, že přední fan půjde špatně demontovat... Není to pravda, je to vcelku brnkačka a otázka cca. 5 minut. Je ale pravda, že je napájený přes molex, takže na nějakou regulaci otáček můžeš téměř zapomenout. Navíc je v základu hlučný jak díky té tlusté mřížce za ním, tak i díky té turbíně před ním (u mě šly obě pryč)...
Dufinos (422)|11.5.2009 13:29
[QUOTE=Logout;247905]Nejen zadní mřížka....
http://www.cluboc.net/reviews/cases/aerocool/AeroEngineII/Images/case-bays-internal_view.jpg
Tenký plechy, naprosto blbý perforace na větráky... Neřek bych, že je to průměrná skříň - spíš za ty peníze je to vyložená blbost kupovat.
V týdle ceně centuriona nebo chiefteca, k zahození neni ani Yeon Yang.[/QUOTE]

naprosto souhlasím.... Za ty peníze to rozhodně nestojí... Optimální cena by byla tak do 1200Kč. V této cenové relaci by se jednalo o zajímavý kup. Já jsem do ní šel jen ze dvou důvodů... Prvním byly omezené rozměry v přihrádce ve stole (na stůl jsem to dostal od ženy zakázáno) a druhým byl relativně pěkný vzhled a hlavně vnitřní prostornost, která byla vcelku ucházející (oproti bývalému case midi AZA)... Dal jsem si na case rozpočet 3500Kč, ale prostě nic v této cenové relaci nešlo v požadovaných rozměrech sehnat... Každopádně až skončím se všemi úpravami, tak se na těch 3500Kč dostanu :D :D
Richmond (8084)|11.5.2009 13:32
[QUOTE=Dufinos;248113]... Jen jedna připomínka. Všiml jsem si, že někdo psal o tom, že přední fan půjde špatně demontovat... Není to pravda, je to vcelku brnkačka a otázka cca. 5 minut. Je ale pravda, že je napájený přes molex, takže na nějakou regulaci otáček můžeš téměř zapomenout. Navíc je v základu hlučný jak díky té tlusté mřížce za ním, tak i díky té turbíně před ním (u mě šly obě pryč)...[/QUOTE]
To bylo smerovano spis k 14cm ventilatoru ktere se spatne shaneji (ted myslim ty kvalitni, tiche). Z tech fotek je krasne videt, jak se plech zohybal pri "stipani" - pro srovnani s CoolerMasterem https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=10117&d=1237994011
Dufinos (422)|11.5.2009 13:42
jaj, tak to jsem asi špatně pochopil... Já mám vybraný nový [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Pak ještě dokoupím čelní fan control a ten fan do něj napíchnu... Pak jsem četl, že docela dobrá a levná věc jak na zpevnění velkých a tenkých plechů + odhlučnění je normální zátěžový koberec... ;)

Jinak ten plech byl opravdu jak papír... jsem pomalu nepoznal, že těmi nůžkami na plech něco stříhám... Přeci jenom 0,6mm (nebo 0,65 - píší na alfacompu) není zrovna dvakrát moc... Každopádně mě dokáže rozesmát, když u některých ještě větších skříní píší plech 0,8mm a přitom třeba ještě nižší váhu, než má ta moje :D :D
Richmond (8084)|11.5.2009 13:50
Hmm tak ty parametry Primecoolera jsou trestuhodny :mistake
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Stejne tak ti nepomuze ani zatezovej koberec - napred bys musel na bocnice navarit vyztuzovaci profily (kvuli vibracim) a pak nalepit koberec s gumou (a ta zas tak tlusta neni). Proste temhle bednam ala EC bych se vyhnul obloukem, stejne tak i levnejsim Tt Mambo apod. zverstvum (CM Elite, Asusy krome Venta 3600 coz je jenom oplastovanej Chieftec a ty na plechu rozhodne nesetri...)
Dufinos (422)|11.5.2009 14:03
Raději bych chtěl osvětlený fan, právě proto jsem si vybral toho PrimeCoolera... Navíc je "tak akorát" tichý při ještě dobrém průtoku vzduchu a nepoužívá kluzná ložiska, ale fluidní... Nemám ten case ještě ani rok. Nad grafikou mám právě kousek s kluznými ložisky a už se začíná pomalu ozývat...
Právě, že o tom zátěžovém koberci jsem četl, že např. tu bočnici zpevní do takové úrovně, aby nevibrovala. Neříkám, že bude pevná jako např. hliníkové bočnice od Lian Li, ale prý to vyřeší právě ten nešvar tenkých plechů... Jinak souhlasím, že pokud není člověk omezen rozměry tak jako já, tak by se na takové skříně vůbec dívat neměl... Dají se totiž sehnat o dost kvalitnější skříně za nižší cenu, než je těch 1700Kč...

A co se tohoto témata týče, tak bych doporučil ty Lian Li, které doporučil "uživatel" hned v první odpovědi... Super Case za dobrou cenu (bohužel pro mé potřeby velké :( )
ppedro25 (6)|11.5.2009 21:31
Tt Bach mi bylo doporučeno z druhé ruky. rok stara a za ticku.Pravděpodobně jí vezmu.
Logout (4018)|12.5.2009 16:05
Richmond - náhodou, některý ML od eurocase za tu cenu (700) neni až tak blbej kup. Sice je tam dost věcí na dodělávky (mřížky, usazení bočnice...), ale je to skříň ze solidně silnýho plechu za mmálo peněz... Pro tuning imho vcelku vhodná skříň.
Jo žena měla EC bednu z jiný série po dědovi a ta se deformovala snad už jen vlastní vahou. Takže neni EC jako EC.
pas!k (3765)|12.5.2009 16:08
EC NE! To je vec principu :)
Logout (4018)|12.5.2009 16:14
Ale no tak :-) Nebuďme tak dogmatický. :-)
CM elite je za podobný peníze lepší, ale na tuning se díky slabejm plechům nehodí. A další skříně z 0.8 už stojej nejmíň 1300,-, což je dvakrát tolik... Pokud se zbavíš všech perforacví na větráky, tak to neni tak špatný.

I když nevim jak teď, někde jsem zaslech, že prej i ML začli dělat ze slabšího plechu, tak nevim, možná máš pravdu.
Richmond (8084)|12.5.2009 16:24
Ja mel tenkrat pc v ML420 - jediny co na nem bylo dobry byl vysunovaci tray na MB + karty. Mezi zapory bych dal spatne odvetravani, brutalni mrizky, nemoznost osadit dve vrchni 5a1/4 mechaniky (v te dobe neexistovaly kratke cd-romky) atd. Je fakt, ze byl ze slusnyho plechu (resp. bocnice a vrchni kryt)... Od ty doby nikomu EC nedoporucim a ani do nej pc nedam ani kdyby stala 200,- - je to proste jako tunit skodovku (resp. auto, ktery nema cenu tunit)
Logout (4018)|12.5.2009 16:35
No, já měl jinou EuroCase a perforace strašný - souhlasim, ale mechaniky se tam vešly v pohodě a skříň sice topila (což s duronem bez grafiky nebyl problém), ale byla přijemně potichu, nevibrovala (což se třeba o CM Elite říct nedá).

Pak jsem koupil TT Swing a v podstatě to bylo spíš k horšímu, narozdíl od EC vibrovala. A slušnej plech byl tam použitej na všechno, i na diskovej koš. A doteď ji používá bratr na kancelářský PC a nestěžuje si.
A možná je to nostalgie, ale myslim, že EC zkazily pověst hlavně jiný serie beden, který byly fakt strašný, ale na svou dobu byly tydle EC vlastně dobrý (oproti záplavě KM a spol, který držely jen silou vůle) a furt z lowendu trochu vyčnívaj. Byť je to furt lowend a vyplatí se si připlatit za lepší.

A když člověk staví superlevnej kancelářskej komp, tak ti horší chlazení zas tak nevadí (45W procesor, bez grafiky) a zajímá tě jen, jestli to nebude dělat randál...
Richmond (8084)|12.5.2009 16:50
No tak tu ML420 pak prejmenovali na ML5420 - clanek zde na foru. Ja mel jeste verzi bez deravy bocnice (se sroubkama misto nytu drzici horni viko, po odsroubovani se konstrukce pekne zohybala, stejne tak i pod Fortronem 350w), otocenym zdrojem a dalsich prijemnych "vychytavek"...
Kdyz uz levny kejsy tak doporucuju stravit nekolik dni na netu (to je dan za "usetreni") a doporucil bych EMKO kejsy - full Alu jsem koncem roku kupoval tusim pres ATC (nebo 100Megu?) za slusnych 790,- bez dph :thumb
Logout (4018)|12.5.2009 17:05
Jo, jak koukam na tu váhu, tak asi opravdu se EC zhoršily - ta moje bedna rozhodně vážila víc než 6.3kg. Škoda :-(
Dufinos (422)|12.5.2009 23:35
[QUOTE=pas!k;248406]EC NE! To je vec principu :)[/QUOTE]

přesně tak... Zdroj by sis od nich taky nevzal - a to samé skříň... Tloušťka plechů není to nejdůležitější dilema, co při výběru skříní máš před sebou... Můžeš mít skříň s 0.8 a přesto bude více rezonovat, než kousek s 0.6mm... hodně záleží na kostře a ukotvení. Což jsem se sám přesvědčil ;)
Logout (4018)|13.5.2009 12:15
Dufinos (422)|14.5.2009 13:39
Jj... právě ten jsem měl na mysli... Je zde vidět, jak je důleté to dobré přichycení jednotlivých částí ke kostře a samotná její "pevnost"... Skříň totiž bez "dostatečného" vyztužení poměrně dost rezonovala... a podobné "ovace" jsem už slyšel i na kousky s 0,8... No a naopak chválu na některé kvalitní s 0,6mm... Takže z toho jde vydedukovat, že pouze větší tloušťka plechu není ten nejsměrodatnější ukazatel kvality skříně ;)
Logout (4018)|14.5.2009 14:05
No samozřejmě, že nezáleží jen na tom, stačí v bočnici udělat prolis nebo výstuž a je to o něčem jinym. Ale např. kolik kupovanejch skříní v týdle ceně to má.
A když neni skříň dobře znejtovaná, nezachránil by ji ani pancíř...
El.Ronin (13)|29.5.2009 12:04
Když už jsem tu našel tenhle thread tak se taky přidám, mám tuto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jsem nadmíru spokojen:-) instalace komponentů a chlazení je za 1:-)
pipous (28)|13.6.2009 20:20
http://shop.tntrade.cz/lancool-k7-black-midi-tower_d82626.html
jsem ted stavel sestavu s timhle casem a byl jsem mile prekvapen jeho slusnou cenou a vynikajicim rozmisteni uvnitr case.navic je celay z lesteneho hliniku.zkuste a uvidite
Richmond (8084)|13.6.2009 20:27
Z hliniku je pouze predni celo a neni to lesteny, ale kartacovany hlinik ;)
optim (391)|13.6.2009 21:11
Pouze celo, bocnice a vrsek. ;-)
Richmond (8084)|13.6.2009 23:24
Aha, nevsiml jsem si - ja videl obrazky vnitrku a na www SECC tak jsem se nejak unahlil... V tom pripade Lancool = (skoro) Lian-Li :thumb
Dan86 (16)|17.6.2009 10:33
Osobně používám CoolerMaster Elite 330 a jsem více než spokojen. Skříň je dostatečně prostorná a nabízí montáž bez šroubků. Navíc za tu cenu to pro mě byla jasná volba.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Logout (4018)|18.6.2009 15:33
Tak zrovna elite je dost nouzovka - je to papír. Sice za tu cenu se asi lepší nesežene, ale to neznamenám že je dobrá. Bočnice se kroutěj, disky v ní dost rádi vybrujou....
Pokud chce člověk dobrou bednu, tak minimem je 0.8 SECC. Pokud neni uvedenej údaj o materiálu, tak se to dá poznat z váhy, pod 8kg dobrá skříň nejde.
SepiaX (3)|5.8.2009 07:15
Také se přidám k tématu, ale spíše bych varoval všechny zájemce o COOLERMASTER COSMOS 1000. Zakoupil jsem tento case pro jeho vnitřní prostornost, kvalitní chlazení, nižší hlučnost, kvalitu zpracování a možnosti skrytí kabelů (důvody jsou uvedeny v pořadí mých priorit).

Mé stručné hodnocení:

Vnitřní prostor: vynikající

Chlazení a hlučnost: ihned po zakoupení jsem veškeré originální ventilátory přeosadil 5xNOCTUA NF-S12B FLX z toho 3jsou zapojeny v MB a 2přes ulna k molex (CPU Noctua NH-U12P). Chladící efekt je vynikající a hluk je na takový počet coolers opravdu minimální. HD Raptor jsem kvůli nemožnosti jej instalovat v silentboxu osadil do stadardního šuplíku v HD koši a navzdory faktu že je bez silentboxu je zcela neslyšitelný.

Kvalita zpracování: tou jsem vzhledem k ceně mírně řečeno rozladěn. První šok nastal při usazení MB Asus P5Q Pro a to konkrétně při zasazování grafiky a přídavných karet. Spodní plát se zdál být celý o pár milimetrů posunut což způsobí, že při zašroubování aretačních šroubků nejsou karty kolmo. Další drobností je aretace bočnic která se jeví zpočátku velmi dobře řešena ale... už při prvním zpětném zasazování zjistíte že ničím není jednoznačně definována jejich správná poloha ve vodorovné ose. Pokud bočnici zasadíte příliš dopředu (směr. k čelu) pak se Vám bude samovolně otvírat, pokud jí zasadíte přiliž dozadu pak ji nezacvaknete.

Možnosti skrytí kabelů: musím přiznat že tato možnost mne trápila nejméně ale kamaráda, který můj PC kompletoval a měl svého času tento case na mušce fakt že možnosti skrytí kabeláže i navzdory spousty rádoby montážních otvorů jsou minimální, velmi zklamal. Stručně řečeno, některé otvory např. vedle zdroje jsou nepoužitelné a jiné pouze částečně.

Ještě bych rád zmínil upínání mechanik, které je řešeno plastovými udělátky. Mou DVD mechaniku ASUS jsem musel nakonec přišroubovat, protože měla cca 4mm vůli.

Shrnul bych to takto, očekával jsem, že za tuto částku se vyhnu takovýmto nedokonalostem.
hawkeye9898 (818)|5.8.2009 22:09
zalman GS1000 plus - radsej tuto reviziu kvoli aktivnemu chladeniu HDD
antec P182 resp P183
coolermaster HAF 922 a 932

mozno nexus edge ale ta len dobre vyzera...aka je naozaj tazko povedat
Amaunetka (60)|15.8.2009 09:04
Já jsem si pořídila Aerocool V-touch PRO a nemůžu si stěžovat. Boční 40cm věrrák je tichoučký a rozdíl teploty s/bez je víc jak 5°C.

Více obrázků http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=24506

http://www.caseumbau.de/?page=test584/test584
ICEBOSS (3435)|15.8.2009 09:43
Z boku to vypada jak klimatizacni jednotka :-D. Musim se priznat, ze osobne nejsem priznivce techto velkych vetraku na bocnicich. Vlastne nejsem vubec priznivce vetraku na bocnicich :-) kvuli rozbiti pruvanu ve skrini. Dulezita je perforace na vhodnych mistech, "podtlak" (vysavani > nasavani) ve skrini a zbytek uz uzdela nasavani vzduchu patricnymi perforacemi samo. Viz treba u me, bedna GMC X-22 (skoda ze se uz neprodava :((((((). S bocnici ma chipset idle 52 bez bocnice 59, grafika idle bez bocnice 38 s bocnici 33 :-).

Ale jestli je s tim nekdo spokojeny, tak mu to rozhodne neberu :-).
kevin00 (10238)|15.8.2009 10:15
Osobně si myslím, že to musí být strašný "papírák" - tloušťka plechu 0,6 mm. A podle fotek vypadá plastová bočnice dost odbytá. To bych si radši připlatil pár stovek a koupil Antec Three Hundred.
Amaunetka (60)|15.8.2009 10:29
Jak říkám je to tiché, stabilní. Ve skříni je přetlak a ač se to nemusí zdát, tak se moc prach nechytá, jelikož ho to zase pěkně rychle vyfouká ven. Malý větrák v bočnici je opravdu an nic..pokud nejde o tunel na CPU, ale tento velký dělá ve skříni opravdu velký průvan:)
Teplota CPU v zátěži nejde přes 55°C idle 33°-36° / GPU idle 40°, zátě kolem 65°C :)

ad 0,6mm plech. Jo je to slabé, ale přijde mi pevnější konstrukčně jak některé 0,8mm, jež mě prošly rukama.