Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: jak napájet konektor

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Ahoj.Asi pro někoho banální záležitost.Nicméně zlomil se mi kabel u sluchátek těsně za konektore..Koupil jsem tedy jack 3.5 s tím že to spravím pájkou.Stačí tam jenom připájet ty dva drátky do těch oček?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Většina audio kablíků má 2 barevně označené licny a jednu bez barvy. Ty 2 barevně označené "drátky" jsou signál a silnější bez označení je zem. Jeden barevný přiletuješ na jedno boční očko, druhý na druhé a ten barevně neoznačený přiletuj na spodní "plíšek s dírkou" (je nejsilnější), kde také celý kablík na konci přichytíš pomocí dvou "paciček".

EDIT:
    Ta barva z těch "drátků" jde očistit pomocí nože (lehounce seškrábni), půjde Ti to potom lépe letovat
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 26-04-2009 v 19:37

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Možná si nerozumíme.Já mám pouze dva (drátky)

Registrace
    Feb 2008

Audio kablík u sluchátek a má pouze 2 drátky ? Nejsou náhodou mono ? V tom případě by jsi musel pozici 1 a 2 spojit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od marekpevný Zobrazit příspěvek
    Možná si nerozumíme.Já mám pouze dva (drátky)
    Tie slúchadlá sú mono?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Nejsou mono.Jsou stereo.Momentálně mám na stole jěště jedny(ty jsou teda funkční)philips za 600kč,a do konektoru taky vedou jenom dva drátky.Tak jak to mám teda napájet?Poradte

Registrace
    Feb 2008

Pokud jsou stereo, musí do konektoru vést drátky 3 - signál levý, signál pravý a zem (tak jak je to na obrázku). Lze "rozpitvat" původní jack, pokud jsi jen již nevyhodil ?
    Hoď sem odkaz na přesný typ sluchátek.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Pitvat ten jack jsem zkoušel a jelikož je to jako celek tak ikdyž jsem to znásilnil tak jsem se dověděl prd.Ale tady když přoložím odkaz na koss tak tam vedou taky přece jen dva drátky.http://www.alza.cz/koss-keb-24bk-stribrno-d119149.htm

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Tie drátiky budú IMHO asi dosť tenké. Si si istý, že nemá každý vlastné tienenie - ktoré pripojíš na "zem"?

Do tých Koss-ov idú dva, ale každý má tienenie. Ak tam nebudú dva vodiče, ako by sa asi uzatvoril obvod ...

Registrace
    Feb 2008

Pitvat ten jack jsem zkoušel a jelikož je to jako celek tak ikdyž jsem to znásilnil tak jsem se dověděl prd.Ale tady když přoložím odkaz na koss tak tam vedou taky přece jen dva drátky.http://www.alza.cz/koss-keb-24bk-stribrno-d119149.htm
    No jestli myslíš takto dva drátky, tak ty dva drátky jsou v izolaci, ve které se nacházejí licny (drátek složen z x dalších drátků). Takže nejdříve vem nožík a opatrně tu vrchní gumovou izolaci odřízni. Poté uvidíš, že z jednoho drátku u konektoru jack jsou najednou drátky tři

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Tak jak to mám teda napájet?Jsem psal předtím že se jedná o stereo sluchátka a že jsou tam dva drátky.Tzn. že stíněný to asi bude:-)))

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Tak jsem stáhl z každého drátku izolaci a v prvním případě je ten měděnej drátek v izolazi s drátkem zelené barvy a ve druhém případě je tam s drátkem červené barvy:-))))Ted jich mám zasew moc:-))))

Registrace
    Feb 2008

Tak jak to mám teda napájet?Jsem psal předtím že se jedná o stereo sluchátka a že jsou tam dva drátky.Tzn. že stíněný to asi bude:-)))
    Ach jo. Jaký vodič koupíš k reproduktoru ? Dvojlinku: Signál + zem (aby jsi uzavřel obvod). Sluchátka jsou vlastně 2 reproduktory - 2 signály, 1 společná zem = 3 vodiče. Opatrně odizoluj ten kablík.

EDIT:

Tak jsem stáhl z každého drátku izolaci a v prvním případě je ten měděnej drátek v izolazi s drátkem zelené barvy a ve druhém případě je tam s drátkem červené barvy:-))))Ted jich mám zasew moc:-))))
    Nemáš jich moc Ty "nebarevné" smotej do sebe a přiletuj na pozici 3. Červený na pozici 1 a zelený na pozici 2. A je to

Registrace
    Feb 2008

povedlo se naletovat a jsou sluchátka funkční ?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Tak díky za radu a trpělivost.Vše se zdařilo:-))))

Podobná témata

1. dc konektor
    Od brixtr v sekci Volná témata
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-11-2013, 22:32
  2. ATX zdroj nap. konektor
    Od Neony v sekci Zdroje
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-07-2011, 13:55
  3. Uštímputé kabely u zdroje, napájet?
    Od Merlin-alfa v sekci Zdroje
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 25-06-2010, 22:28
  4. Externí HDD: Ulomený konektor
    Od spinj v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-03-2010, 14:48
  5. Umí dokovací stanice HP napájet notebook?
    Od xslide v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 18-04-2009, 11:58