reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak zprovoznit pc?

kevin00 (10238)|4.5.2009 19:42
Během instalace ovladačů pro motherboard Gigabyte z přiloženého CD (zvolena Automatická instalace) se počítač samovolně restartuje. Po najetí Windows instalace automaticky pokračuje (je důležité zrušit Automatické hledání ovladačů pro nový hardware Windows). Poté musíš restartovat Windows již manuálně. Samozřejmě veškeré utility Gigabyte nepotřebuješ (@BIOS, Xpres Recover, apod.), důležité jsou pouze drivery (chipset, zvuk, procesor, apod).
husky14 (4214)|4.5.2009 19:55
[QUOTE=Rezina;245927].. zjistila jsem že to nastalo při instalaci komponentu Realtek HD Audio Driver-kdy vyskočila hláška tento hardwear nebude pracovat správně.[/QUOTE]U GB desek býval (nevím jak teď) při instalaci ovladačů MB problém s Azalia kodekem v BIOSu.

Nevím, jestli ho tvoje deska taky má, ale jestli ho v BIOSu najdeš, tak ho vypni. Pak nainstaluj ovladače z instalačního CD (mělo by to normálně proběhnout bez chyb) a pak ten Azalia kodek zas v BIOSu zapni.... třeba to pomůže.

Já to měl u svý P35 stejný ;)

Nebo zkus prostě před instalací vypnout zvukovku (nějaký Onboard Audio nebo tak nějak) a pak zas zapnout....
Richmond (8084)|4.5.2009 20:02
Nejedna se o XP SP3? V tom pripade existuje opraveny KBneco prave pro Realteky... Uz nekolikrat jsem daval odkaz, ale ted ho nemuzu najit :mistake
kevin00 (10238)|4.5.2009 20:08
[QUOTE=Richmond;245973]Nejedna se o XP SP3? V tom pripade existuje opraveny KBneco prave pro Realteky... Uz nekolikrat jsem daval odkaz, ale ted ho nemuzu najit :mistake[/QUOTE]

Osobně vím, jen o opravném patchi, který opravuje chybu při startu Win - hláška upozorňující na chybu při spouštění Rthdcpl.exe nebo chybu odkazující na soubor s příponou DLL či chybu souboru Hhctrl.ocx - odkaz zde :notsure

EDIT:
Nedávno jsem tento motherboard dával do sestavy a instalace byla bez problémů. Instaloval jsem ovšem ovladače manuálně a po každé jsem restatoval.
Rezina (72)|4.5.2009 20:41
instalovala jsem to znovu, manuálně, a na podruhé to šlo již bez problému.. jo a to Start\spustit\... tam se zas objevilo po spuštění to u s tim čtverečkem tak jsem to dala zakázat... mimochod... není někdo z vás někde od Loun? protože se z toho asi zblázním, furt něco..
kevin00 (10238)|4.5.2009 20:46
[QUOTE=Rezina;245981]instalovala jsem to znovu, manuálně, a na podruhé to šlo již bez problému.. jo a to Start\spustit\... tam se zas objevilo po spuštění to u s tim čtverečkem tak jsem to dala zakázat... mimochod... není někdo z vás někde od Loun? protože se z toho asi zblázním, furt něco..[/QUOTE]

Hmm, docela by mě zajímalo, co je "čtvereček" za program. Když znovu spustíš msconfig, napravo je cesta (C:\xxxx\xxxxx ....), opiš to. Uvidíme na co to odkazuje.

Louny nejsou asi u Ústí nad Labem :D :D
Rezina (72)|4.5.2009 20:54
No to je kousek tak cca 50km.. přikládám foto..
foto.JPG
kevin00 (10238)|4.5.2009 20:55
[QUOTE=Rezina;245987]No to je kousek tak cca 50km.. přikládám foto..[/QUOTE]

Mohla by jsi prosím opsat položku Umístění celou, není vidět celý řádek, děkuji
Rezina (72)|4.5.2009 21:00
končí to Run
mstejska (2912)|4.5.2009 21:05
V kazdem pripade podezrele. Moc divny nazev.
Rezina (72)|4.5.2009 21:08
No to je hezký, že je to podezřelé... to určitě bude dělat ty problémy, já se na to vykašlu, proč zrovna mně, když nejsem žádný expert..
mstejska (2912)|4.5.2009 21:11
[QUOTE=Rezina;245999]No to je hezký, že je to podezřelé... to určitě bude dělat ty problémy, já se na to vykašlu, proč zrovna mně, když nejsem žádný expert..[/QUOTE]

Tak to vypni a uvidis. Zapnout to muzes vzdy. Nejlepe zjistit primo ten spustitelny soubor a proskenovat ho.
kevin00 (10238)|4.5.2009 21:16
Zatím bych jej nechal vypnutý. Přes Ccleaner bych se podíval, kam vede cesta (k jakému souboru na disku) a vložil název do Googlu a vyhledal co to je vůbec zač.
mstejska (2912)|4.5.2009 21:20
[QUOTE=kevin00;246001]Zatím bych jej nechal vypnutý. Přes Ccleaner bych se podíval, kam vede cesta (k jakému souboru na disku) a vložil název do Googlu a vyhledal co to je vůbec zač.[/QUOTE]

:mistake Prehledl jsem ze je to vypnute
Rezina (72)|4.5.2009 21:37
Dnes už na to kašlu, sedim u toho celý den, bolí mně z toho hlava.. jdu se koukat na hokej.. zítra se ozvu.. zatím se tu mějte.