reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomoc - bios

mike6543 (4)|22.12.2006 11:38
prosim o pomoc, prave som urobil update biosu na mojom starom kompe s doskou PC CHIPS a chipsetom M590, ale ked som potom restartoval PC tak mi nechce vobec nabehnut, totalne vobec nic, urcite som stiahol zly bios, skusal som aj reset biosu ale nic, tak to vyzera ze to uz nerozbehnem. neviete mi poradit co by sa este dalo urobit?
tgfh (2985)|22.12.2006 14:34
Můžeš zkusit po zapnutí stisknout F1
Jestli ani toto nepůjde tak je s deskou konec...
Petr S. (1220)|22.12.2006 20:59
[QUOTE=tgfh]Můžeš zkusit po zapnutí stisknout F1
Jestli ani toto nepůjde tak je s deskou konec...[/QUOTE]

nn, ještě není. Pokud sis teda udělal zálohu starého Biosu... Pokud si z desky vytáhneš Flash PROM modul a zaneseš ho spolu s touhle zálohou do nějaké specializované firmy (dobré ohlasy jsem slyšel např. na GM Electronics tak by Ti to měli být schopni za nějakou tu korunu přehrát - mají na to programátor. Bohužel nevím kolik za to chtějí, ale měli by to mít uvedeno na jejich WWW stránkách. Na druhou stranu je zase nutné uvážit zda by se Ti nevyplatila více už nová základní deska...

Teoreticky by to mělo jít provést i s novým Biosem, ne pouze se zálohou.
eraser (0)|22.12.2006 23:38
My sme to raz restorovali za behu, čiže s identickou druhou doskou, z ktorej sa vybral chrobák, ten sa vložil namiesto poškodeného BIOSu, doska sa nabootovala, chrobák sa vymenil, flashol a bolo hotovo i bez programátora. :)
mike6543 (4)|23.12.2006 10:35
ale problem je v tom ze taku dosku uz asi nikto nema, sak to je stary shit, ma to 7 rokov, kaslem na to aj tak som stary komp nepouzival velmi, aj tak diky ze ste mi napisali co sa s tym da robit.
Petr S. (1220)|23.12.2006 10:40
[QUOTE=eraser]My sme to raz restorovali za behu, čiže s identickou druhou doskou, z ktorej sa vybral chrobák, ten sa vložil namiesto poškodeného BIOSu, doska sa nabootovala, chrobák sa vymenil, flashol a bolo hotovo i bez programátora. :)[/QUOTE]

Nebo tak :D To je další možnost... ;)