reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké máte PDA a jak ste s ním spokojeni?

pancoo (125)|18.9.2008 12:23
Já jsme si pořídil nedávno stylovej ASUS P320, zasadil jsem do něj 2GB microSD kartu a zatim jsem spokojen. Sice jsem se musel prat s tim, nainstalovat novej freware aby něco vůbec fungovalo, ale zatim spokojenost. Jen by k tomu mohli dávat pro GPS mapy už nainstalovaný.... kupovat se mi je zatim nechce !
pabloroche (37)|24.11.2008 18:15
E ten M 700,mám ho už téměr rok a sem s ním velmi spokojenej.všechno šlape jak má...navigace igo 8 nemá chybu , třeba na horách když je hezky to i dobře fotí,filmy jedou bez chyby.muzika do sluchátek tak 50% . vysunovací klávesnice je vyloženě boží ,takže emaily a sms se píšou jedna báseň.SD karta 4GB je celkem dostačující . jen mi trvalo asi 4 měsíce mež sem ho vyladil....hodně čtení v různých diskuzích . a po ztrátě obou stylusů nastoupil SPB shell a už si nestěžuju na nic....no rychlejší by mohl být.
Intri (3490)|24.11.2008 18:18
S E-Tenem mám bohužel trochu horší zkušenosti, měl jsem X600 a lidi, se kterými jsem mluvil, si dost stěžovali na značnou ozvěnu v jejich telefonu. Reklamoval jsem ho 3x, nic nevedlo ke zdárnému vyřešení, nicméně po třetí reklamaci mi přislíbili vrácení peněz ( jak jsem žádal v reklamačním protokolu ), a to i přesto, že jsem v předchozích dvou reklamacích udělal celkem závažné chyby ( špatně, resp. nedostatečně jsem popsal závadu ), takže žádná zlá krev.

Podruhé si však E-Ten už nekoupím, mj. hlavně kvůli tomu, že E-Ten je dneska už vlastnictvím Aceru.
Aic (1)|22.12.2008 17:35
Mám iPAQ 214 s 16 GB CF kartou a 8 GB SD kartou.
K tomu LD-3W GPSku Nokii a iGo 8.
Vše chodí jak má.
Něco se někdy samo zapne a něco se někdy samo vypne - moc to neřeším.
Vše funguje jak má a WiFina je prostě super. Dle testu stahuji 1200 Mbit.
Na prohlížení Netu nejlepší MiniOpera 4.2 v emulátoru.
Je to neuvěřitelně rychlé, ovládání je nejpohodlnější ze všech co jsem zkoušel.
DeepFish, IE, NFB 3.5, Opera 9.5 a nižší.

Zatím ahoj :)
Zouzel (16)|27.12.2008 21:20
Mám HTC TyTN II, až na češtinu od Sunnysoftu spokojenost.
Rider101 (81)|1.1.2009 18:53
Zouzele jaky je problem s cestinou od sunnysoftu. Ja tajten suprovej stroj mam a zadny problem nemam.
Zouzel (16)|2.1.2009 18:24
No problém to není, ale myslím že je trošku líný, bez češtiny jsou odezvy rychlejší. Měl jsem možnost to porovnat s kolegou, který jede s eng verzí a je to tak.
Rider101 (81)|2.1.2009 18:32
Je pravda, kaiser neni jeden z nejrichlejsich. skoda mel jsem si pockat na touch pro.
scratchy27 (315)|2.1.2009 20:43
Již dlouho používám ipaq nx2750 s 624Mhz CPU, 128/128 pamětí, BT, Wifi a s 16GB SDHC+8GB CF. Nainstalovaný WM 6.1 a v podstatě jsem nenarazil na žádný závažný problém. Takže max. spokojenost :-)
red1 (12)|9.1.2009 11:13
Cca rok a pul mam FSC N560ku a jsem nadmiru spokojen - sice je to starsi zarizeni, ktere se uz dlouho ani nevyrabi ale co se funkcni stranky tyce, tak je bezkonkurencni. Jedina vec, ktera me mrzi je, ze ma pouze 64MB RAM, chtelo by to 128MB.
Co od PDA chci - VGA rozliseni 3,5", GPS, WIFI, a aspon 128MB RAM - a nechci komunikator. Bohuzel nabidka je mizerna.
Ne321 (96)|9.1.2009 14:06
Loox 720. Chybi mi maximalne integrovane GPS. Nicmene uz vicemene dosluhuje, az bude na trhu pokrocilejsi smartphone nez je IPhone, tak ho vymenim za smartphone.
Woyta (284)|11.1.2009 23:21
Zitra se rozloucim s Acer N50 premium.
Az na vyrobce kterej slibil WM5 a pak se na nas ....... jsem byl celkem spokojenej.
Vydrz na baterie byla podle mne prumerna. Akorat me obcas zlobilo wifi. Pri velmi nizkem signalu se obcas sprajclo a byl nutny soft reset.
Zitra si budu hrat s HTC Universal. Chtel jsem Touch HD ale momentalne je trochu nad limit ktery jsem ochoten za takove zarizeni dat.
Uvidim jak budu s unim spokojen. Kdyztak dostane vic ram.
KunNy (410)|14.1.2009 15:07
Už cca 2 roky mám HTC Artemis, docela spokojenost až na chybějící joystick - né všechno se trackballem ovládá dobře, a slabší CPU - někdy PDAčko zkrátka nestíhá.
Richmond: Qtek 2020 (himalaya) jsem měl snad od doby jeho uvedení na trh (03 ?), maximální spokojenost i po cca 5 letech kdy jsem do něj nahrál ROMku s WM 6.1 - zařízení bylo svižné, funkční, zachovalé, a minimálně po stránce výkonu na tom byl podstatně lépe než Artemis, s WM 6.1 jsem ho používal i raději než Artemise. Taková zajímavost nakonec, než šel pryč tak měl přes 900 hodin odchozích hovorů :D Výkon 400Mhz Intelu byl dost znát i jen v chování systému oproti 200Mhz OMAPu (který je v Artemisovi)
8-bit (16)|14.1.2009 16:18
Přes 3 roky mám acer n300 a zatím mi to stačí, koupil jsem to hlavně kvůli VGA LCD a ceně. Ještě se nerozpadá a baterka taky drží. Měl jsem stejný problém s tím spínačem pod krytem, jak tady kdosi psal, ale vyřešil to kousek trochu tlustší izolačky.
Stylus jsem mimochodem urazil taky, ale takovým způsobem že spadl z metru na podlahu, parchant. Ulomil se ten konec za který se to vytahuje. Tak jsem to slepil sekundovým lepidlem a pro sichr jsem do toho ještě zalomil 0,8mm vrták, kupodivu to už 2 roky drží.
Až budu mít čas tak to zkusím přeflashovat na WM6.
pas!k (3765)|14.1.2009 16:20
[QUOTE=8-bit;206661]Přes 3 roky mám acer n300 a zatím mi to stačí, koupil jsem to hlavně kvůli VGA LCD a ceně. Ještě se nerozpadá a baterka taky drží. Měl jsem stejný problém s tím spínačem pod krytem, jak tady kdosi psal, ale vyřešil to kousek trochu tlustší izolačky.
Stylus jsem mimochodem urazil taky, ale takovým způsobem že spadl z metru na podlahu, parchant. Ulomil se ten konec za který se to vytahuje. Tak jsem to slepil sekundovým lepidlem a pro sichr jsem do toho ještě zalomil 0,8mm vrták, kupodivu to už 2 roky drží.
Až budu mít čas tak to zkusím přeflashovat na WM6.[/QUOTE]


Nemas fotku toho zarizeni ? Celkem bych se na to podival .. :)
8-bit (16)|14.1.2009 17:00
[QUOTE]Nemas fotku toho zarizeni ? Celkem bych se na to podival .. [/QUOTE]
http://images.google.cz/images?hl=cs&q=n311&btnG=Hledat+obrázky&gbv=2
pas!k (3765)|14.1.2009 20:09
[QUOTE=8-bit;206676]http://images.google.cz/images?hl=cs&q=n311&btnG=Hledat+obrázky&gbv=2[/QUOTE]

ja myslel fotku toho konkretniho tveho vcetne vsech updatu..
8-bit (16)|15.1.2009 03:19
[QUOTE=pas!k;206734]ja myslel fotku toho konkretniho tveho vcetne vsech updatu..[/QUOTE]
Bohužel to teď nemám čím vyfotit, ale stejně by na tom moc vidět nebylo. Na krytu je cca 3*3mm čtvereček izolačky a ten stylus vypadá jak nový, jen trochu odřený a ten konec vrtáku tam ani nejde pořádně vidět. Pokud řešíš podobný problém, přilož to k sobě a do něčeho to upni, vyvrtej prostředkem 0,6-0,8mm díru, naplácej tam sekundové lepidlo a pak tam vhodně zkrácený vrták pomocí druhého zatluč.

Tento postup je použitelný pouze na ten konec za který se to vytahuje, v opačném případě by z toho ta dotyková folie moc nadšena nebyla :D :D
Woyta (284)|16.1.2009 03:50
Staci kvalitni lepidlo. Den Braven a drzi to i bez vrtaku.
S HTC Universal jsem zatim spokojen. Ale bude upgrade ram. Dost veci nadava na nedostatek pameti.
Rodriguez (59)|27.6.2009 16:41
Zdravím,
Mám Asus A696 s WM6 a SD kartou 8 GB a nechybí ani GPS, takže jsem celkem spokojen. Mám jen problém s odinstalací programů. Programy instaluji na SD kartu a pokud je chci odinstalovat, tak po krátkém procesu vyskočí hláška, že program nebyl zcela odstraněn. Někdy mám pocit že se nestalo nic, protože ikona programu i všechno ostatní je na svém místě a některé programy dokonce běží bez problémů i po odinstalaci:notsure :angry :mad:. Nevěděl byste někdo náhodou jak to řešit?
Dále pak: pokud ve správci úloh vypínám postupně jedoucí programy, tak se na 80% staně, že se u jednoho z 5 programů objeví hláška: byla zjištěna neošetřená chyba, systém je nutno restartovat. To mě také nepříjde normální:confused:.
MartyMcFly (222)|29.7.2009 20:37
Zdravím,
Osobně měl měl jednu dobu PDA Acer n30 to bylo moje první mobilní zařízení, které jsem používal a bylo docela dobré, ale šlo pryč. Dále jsem měl smartphone Motorola MPx200, která byla skvěla, ale bohužel pro moje potřeby docela rychle zastarala. Proto jsem přešel na HP6510 a potom na HP6915 což byly MDA. A musím říct, že mi slouží do dnes a jsem maximálně spokojený, ale jediné co mě mrzí je, že na nich běží pouze Windows Mobile 2005.

Howk.
KunNy (410)|29.7.2009 20:44
[quote=KunNy;206609]Už cca 2 roky mám HTC Artemis, docela spokojenost až na chybějící joystick - né všechno se trackballem ovládá dobře, a slabší CPU - někdy PDAčko zkrátka nestíhá.[/quote]
Tak už nějáký měsíc Artemise nepoužívám, ale mám místo něj HTC TyTNa - nestěžuju si, teď navíc i v okolí mého bydliště lítám přes 3G internet; jen ta baterka nic moc - prakticky každý den nabíjím, ale taky že dostává zabrat (hlavně ty datové přenosy - internet). Artemis odpočívá v šuplíku s flashlými WM 6.1, stejně má nejspíš KO baterku (v posl době měla problém vydžet den)
Jerome82 (201)|6.8.2009 15:58
Já mám od února HTC Touch HD a krom padání Opery mobile a trocha zklamání z přehrávání divX musím říci, že telefon mi plně vyhovuje.
Richmond (8084)|7.8.2009 13:21
Na Divxy bych zkusil TCMP :thumb
hihotek (32)|7.8.2009 17:55
mám toshibu G900 a za 4000 Kč i s 4GB kartou si fakt nestěžuju, jen ta baterka by mohla vydržet dýl, ale to asi obecně u všech pda :-(
mech13 (5526)|7.8.2009 20:30
docasne mam HTC Herald a neni to spatny. nahodil jsem ROMku JustStable (WM6.1) a je v porovnani s puvodnim systemem neskutecne rychla. nejak extra telefon nepouzivam, tak mi uz docela jeta baterka vydrzi na jedno nabiti cca 5 dni

ale krome solitaire mi to k nicemu neni, pujdu zpet na klasicke telefon... teda klasicke - paduvzdorne a vodotesne - samsung B2100. snad ho nebudu za 2 roky ctyrikrat reklamovat jak N 6300
xmarek (1676)|7.8.2009 20:48
Už zhruba rok a půl mám HTC Kaiser a neměnil bych. Po všech stánkách mi vyhovuje. ;)
Richmond (8084)|7.8.2009 21:21
[quote=mech13;279383]...je v porovnani s puvodnim systemem neskutecne rychla.[/quote]
To se ostatne da tvrdit o kazdym HTC (sam jsem mel XDA2 a po flashnuti WM5 od Buzze jsem neveril vlastnim ocim). Jako telefony obecne PDA neslouzi moc dobre, leda tak HP614c, ktery diky dotyk. kolecku je celkem rychly na ovladani. Taktez pouzivam na telefonovani Nokii (N91), ktera uz neco zazila a porad drzi (je ocelova) :D
rozruchacek (1)|13.8.2009 20:44
Já vlastním PDA FSC Pocket LOOX N520, již 3 roky. Minulý rok, jelikož mi chyběl BT, tak jsem pořídil HP Ipaq 510 Voice messenger. S oběma jsem spokojen. Ladění mi sice trvalo u FSC skoro 1/2 roku u HP 14 dní. Jsem maximálně spokojen. Baterie drží a jsou to spolehlivé stroje.
Woyta (284)|14.8.2009 07:09
[quote=xmarek;279387]Už zhruba rok a půl mám HTC Kaiser a neměnil bych. Po všech stánkách mi vyhovuje. ;)[/quote]

Pokud opomines VGA ovladace a obcas zlobivou GPS.
Ano taky mam Kaisera.
kidal5 (15)|17.9.2009 21:15
Tak já mám SE p1i a má všecko co potřebuji- wifi, dostatečná paměť atd...
jenom se někdy trochu seká ale to se dá přežít:)
pepos01 (518)|19.9.2009 10:20
Po Aceru n30b jsem majitelem nového ( už bylo na čase ) PDAčka Mio Digiwalker P560 ( včetně SD 4GB ) s GPS - šlape jako ,,víno,, :)
webster350 (23)|28.9.2009 01:15
Už skoro rok nosím v kapse iPhone 3G. Jablečný telefon jsem nechtěl:hmm:notsure, ale můj starý dobrý SE:inlove W700i (který se prodával s perfektními(!) sluchátky) byl už v poledne mrtvý (a to jsem ho nechal nabíjet přes noc) a z malé kapacity MS pro DUO (256 MB:cry) jsem taky neskákal do vzduchu (chtěl jsem si koupit 4GB MS). Doma mě ale postavili před hotovou věc: buď iPhone od kyslíků za kačku, nebo ho dostane někdo jiný:runaway... Nadšený jsem nebyl, ale 16 GB na MP3 a možnost zkouknout třeba i nějaký film v 640x480 při 2.5 Mbps na 3,5" displayi VS W700 s novou baterkou, 4 GB MS DUO (a nový telefon se slevou nejdřív za rok)... - díky ceně byla volba jasná:). Zpracování telefonu je na jedničku a vydrží toho opravdu hodně :thumb (i nějaký ten pád). Pokud nesurfuju a neposlouchám muziku celý den, je výdrž baterie slušná (zatím mám vyzkoušeny 4 dny bez nabíječky - OK). Musela mi taky klesnout spotřeba elektřiny, protože většinou brouzdám v telefonu, PC už zapínám minimálně- mail, Skype, ICQ, FaceBook, flame na Novinkách:D- to vše nyní obsloužím z telefonu [qwerty klávesnice (hlavně při psaní SMS) je super!]. Odezva telefonu byla slušná a po updatu na OS 3.0 jsem si nemohl stěžovat- telefon reagoval opravdu svižně a rychlost Safari byla pekelná:thumb. Ale poslední dobou se mi zdá, že se mi stránky načítají v Safari moc dlouho:thumbdown- bude to chtít restore. Mám spoustu zajímavých knížek v PDF - jako nouzovka na zastávce nebo v buse iPhone stačí, učit k maturitě bych se z něj nechtěl, ale jinak jej jako čtečku využívám často. Když chci zjistit, co běží v TV, tak si spustím O2TV Guide a můžu si i nechat poslat SMS nebo e-mail upozornění na oblíbený pořad- čtvrteční MF dnes s TV programem čtu jen díky zajímavým článkům, tištěný TV program už snad nikdo dneska díky EPG nepotřebuje. Bohužel firemní kalendář neumí úkoly, jen události- to se dá napravit nějakou aplikací z AppStore. Co se mi vážně nelíbilo, byla dodávaná sluchátka- v porovnání s HPM-75 od SE byly ty od Applu pěkná šumítka :thumbdown (a to si dovolí ty sluchátka v e-shopu prodávat za osm stovek:mistake). Apple HF s peckama za 2 litry? :mistake:stupid Diktafon by mohl umět nahrávat hovory.
Jsem s iPhone celkem spokojen a už bych neměnil. Nejsem žádná Apple ovce, co stojí 2 dny frontu na nový MAC ani AppleHater ražení Radka Hulána (jeho averze vůči čemukoli jablečnému je všeobecně známa... Do problematiky nevidím, ale i když Mac OS vychází z UNIXu, tak se sítí poslední dobou šíří zprávy, že už nepatří mezi nejbezpečnější, win7 jsou na tom PRÝ lépe..)- iPhone je a minimálně nějakou dobu zůstane mým prvním a jediným jablečným produktem. MACu bych se nebránil a popravdě řečeno, co jsem měl doma před rokem na 3 dny pujčený MACmini (PC s winXP vs MAC bych ohodnotil zhruba jako courák vs Pendolino), koupě MACu mě láká čím dál tím víc.
Rád bych ve svém iPhonu našel plnohodnotné MS Office a měl možnost si rychle napsat nějaký jednoduchý program, třeba něco na způsob C64 basicu, nebo FoxPro - to bych z mechaniky míval jedničky (jsem zbrkloň:runaway, všude nadělám spoustu početních chyb- holt práci strojům:D) ale to bych asi chtěl po AppStore moc... iPhone bych osobně hodnotil kladně, ale to co vyhovuje mně, nemusí někomu jinému a naopak- od toho tu máme volný trh, ne:)?
DilaP (8)|1.10.2009 20:54
asi 3 roky vlastnim PDA Acer n50 Premium a som s nim celkom spokojny, aj ked ho uz v poslednej dobe velmi nepouzivam...
PhenomX (1)|18.10.2009 19:19
Zdravím já vlastním asi 5 let FSC Loox 710. Jsme s ním nadmíru spokojený. Baterie stále vydrží 6h při Power-saving modu CPU a poslední možného dílku podsvícení LCD. Při Turbo modu a max podsvícení 2:30h. Využívám ho hlavně pro navigaci s externím BT GPS Modulem. Jinak připojení na internet přes Wifi i GPRS není problém a je dostačující, sem tam nějaká ta hra, čtení PDF, poslech MP3 a případně sledování filmu upravených na rozlišení 320x240 kvůli velikost. Používám 1Gb SD Pretec HighSpeed.
Zároveň bych chtěl touto cestou požádat o radu kdo používá v tomto PDA CF kartu i SD kartu tak ať se podělí jaká karta je nejlepší. Pokud víte o nějakém seznamu či odkazu na fórum sem sním. :o) Chtěl bych přeci jen Looxíka trochu vylepšit větší kapacitou.