reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s hostováním hry Warcraft III The Frozen Throne

romcza_cz (35)|6.6.2009 12:24
Ahojky, mám problém s hostováním hry Warcraft III The Frozen Throne.
Bydlím na bytě, kde máme lanku, router Asus RX81.
Snažím se rozjet hostovací program Ghost++, který umožňuje snadnější a lepší hostování Warcrafta přes battlenet.
Avšak problém je v tom, že se ke mě nikdo připojit z battlenetu nemůže (z lanky však ano).
Spousta lidí má problém s nakonfigurováním tohoto hostovacího prográmku, ale tohle můj případ není, je tu nějaký zádrhel se sítí.
Kamarád (na lance) má ten samý program a jemu funguje. Mě prostě ne....
Sítím moc nerozumím, ale nejspíš bude nějaký problém s porty (jeden je pro samotného wcrafta a dva jsou vyžadovány pro hostovacího bota). Jestli jsou zavřené, či co? Avšak porty by měly být otevřené (nastavovali jsme to) a navíc si myslím, že pokud bych tam měl ty samé, jako kamarád, který zrovna warcrafta nespouští, tak by to mělo také fungovat, ne?
Fakt nevím, jsem dost v koncích....
machja (122)|6.6.2009 12:55
máš veřejnou nebo soukromou ip?
romcza_cz (35)|6.6.2009 13:02
Toš tak to nevím - máme připojení od netboxu v brně, ip získávám ze serveru DHCP automaticky.....
Máme společnou externí ip adresu pro všechny z lanky...
Nevím, jestli to pomůže, jak jsem říkal, sítím moc nerozumím.
Jak to mám kdyžtak zjistit?
EditorPO (2819)|6.6.2009 14:47
Svoju IP adresu, teda skor IP adresou, pod ktoru ta vidia ostatni na internete zistis na tejto stranke http://www.whatismyip.com/.
Ak mas od poskytovatela internetu router, tak ho asi bude treba nakonfigurovat. Ak ho mas, tak aka je to znacka, model?
romcza_cz (35)|6.6.2009 14:55
[QUOTE=EditorPO;256871]Svoju IP adresu, teda skor IP adresou, pod ktoru ta vidia ostatni na internete zistis na tejto stranke http://www.whatismyip.com/.
Ak mas od poskytovatela internetu router, tak ho asi bude treba nakonfigurovat. Ak ho mas, tak aka je to znacka, model?[/QUOTE]

Od poskytovatele internetu máme pouze kabelové připojení, router máme vlastní a nakonfigurován by snad měl být. Jde o to, že můj pc s tím asi nějak nedovede pracovat..... protože kamarádovi na lance to funguje
ps: má taky jako já win xp sp3.....

Jinak router je to asus rx81, ty porty tam povolené jsou.....
romcza_cz (35)|6.6.2009 16:49
Problém vyřešen - když jsme nastovali porty, nerozumně jsme se domnívali, že otevřené porty budou fungovat pro všechny účastníky lan. Bohužel tomu tak není - museli jsme speciálně porty otevřít pro každý počítač (resp. jeho interní ip adresu)....
Jinak děkuji za nápovědy...