Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: Nový HDD nejde naformátovat

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Dobrý den, objednal jsem si jako rozšíření do počítače pevný disk WD 250GB, přesněji tento: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=298 zapojil jsem ho, ale nejde zformátovat. Použil jsem tento postup: ovládací panely-výkon a údržba-nástroje pro správu-správa počítače-úložiště-správa disků. Tam jsem na novém disku zavedl primární oddíl a zvolil 'formátovat', ale opradu dlouho se nic nedělo. Proto jsem toto ukončil, otevřel tento počítač a zkusil jsem formátovat odtamtud, pokud však zaškrtnu možnost 'Rychlé formátování', po několika vteřinách se objeví hláška 'Systém Windows nemohl dokončit formátování.', pokud nezaškrtnu, opravdu dlooouho se nic neděje. děkuji za odpověď

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Koľko je to "dloooouho"? Ono sformátovať 250 GB niečo trvá, nie je to okamžitý proces.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

teď jsem to zkoušel formátovat při instalaci Windows XP (nabootovat z cd) a po dvaceti minutách se to vůbec nepohlo, pořád tam bylo 0%

Obyvatel SHW Avatar uživatele KunNy
    Registrace
    Jan 2007

Vypadá to že disk bude vadný -> RMA.
    Ještě můžeš zkusit odebrat dosavadní diskový oddíl a zkusit ho znovu vytvořit přes instalačku widlí, ale IMHO ani to nepomůže.
    Máš v PC nějáké další SATA disky? Fungujou bez problémů?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

ano to už jsem zkusil, bez výsledku.. teď jsem měl cca 45 minut puštěné formátování ve windowsech a opět se to nepohlo ani o kousíček. Mám ještě jeden disk přes SATA
    (seagate) a ten funguje bez problémů... přes SATA mám i DVD-RW, také bez problému

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Zpjevy Zobrazit příspěvek
    ano to už jsem zkusil, bez výsledku.. teď jsem měl cca 45 minut puštěné formátování ve windowsech a opět se to nepohlo ani o kousíček. Mám ještě jeden disk přes SATA
    (seagate) a ten funguje bez problémů... přes SATA mám i DVD-RW, také bez problému
    Odsud si stáhnu utilitku a otestuj disk

http://support.wdc.com/product/downl...lno=WD2500AAKS

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Tak dneska jsem vyzkoušel všechno co mě napadlo: měnit kabely, měnit SATA konektory na desce, formátovat při instalaci windows... ani nevím co pomohlo, ale najednou mi projel celý disk 'rychlý formát'.. vůbec nevím čím to bylo, ale najednou to funguje, nevíte o tom někdo něco? podle manuálu základní desky by mělo být úplně jedno, který konektor použiji.ze stránek výrobce jsem stáhnul a použil diagnostickou utilitu, všechno by mělo být ok

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

ZMĚNA: disk se mi sice podařilo naformátovat, ale právě jsem zjistil, že na něj nelze nic uložit... pokaždé zamrzne celý počítač a pomůže až hardwarový restart... po formátování napíše windows, že bylo úspěšné, diagnostické utility výrobce také hlásí všechno v pořádku.. už si opravdu nevím rady... je nutná reklamace? prosím o váš názor

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Nemá tvá základní deska řadič SATA I ? Poté by HDD potřeboval nastavit pro tento řadič

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

deska má určitě SATA II... ten první disk mám bez jumperu a funguje bez problémů

Registrace
    Feb 2008

Stáhni si Hiren´s BootCD a nabootuj z CD. V sekci Hard Disk Tools je nástroj HDD Regenerator. Pomocí něj nech zkontrolovat HDD. Počítej s tím, že to bude trvat dlouho.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

ok, zkusím to, nechám to běžet přes noc

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Zpjevy Zobrazit příspěvek
    ok, zkusím to, nechám to běžet přes noc
    Pokud ani toto nepomůže, budeš muset HDD reklamovat. Udělal jsi zřejmě vše, co jsi mohl.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

díky za pomoc..

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Kařdopádně dej vědět, jak jsi dopadl

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Flash disky: Nejde naformatovat flashka zpět
    Od Madrak v sekci Flash disky, pam. karty