reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzání, restartování a další problémy s PC

OblakavLese (47)|19.6.2009 11:19
Začnu hezky od začátku. Počítač mám v podpisu, asi tak před rokem jsem si koupil desku, procák a ramky a nahodil Visty, vše šlapalo super až do té doby, než jsem si na podzim pořídil novou grafiku od Asusu ATI HD 4850. Po nainstalovaní mě nechtěly Visty vubec naběhnout(modrá obrazovka, problém s ATI driverem a restart), předchozí grafika byla taky ATI. Reklamoval jsem a dostal novou. Ta měla téměř stejný problém, ale Visty semtam naběhly, tož reklamoval sem i tuto a přesto že jim(alfacomp) běžela bezproblémů, tak mě ji Asus vyměnil. Takže v pořadí už 3. grafika ale dělá totéž, míň než předešlá, ale už nepadá při zátěži, což předchozí dělala. Proto jsem ji nereklamoval. Jediné řešení je odinstalovat ovladače a potom Vista naběhne vždy.

To byl teprve první problém. Nějak v březnu jsem si koupil další 4GB paměti a chvíli potom mě začaly zamrzat Visty, prostě jentak, ani jsem nemusel nic dělat. Zkoušel jsem dát větší napětí, zkoušel jsem paměti po 1 modulu a v různých slotech a furt to dělá. Byl jsem paměti dokonce reklamovat a jim to funguje v pořádku. Jako dualboot mám Windows 7 betu. Tu jsem si nainstaloval a aniž bych v ní něco kutil, tak mi taky začala zamrzat.
Někdy se i stane, že při nabíhání Vist, když si šrotí na disku a spouští služby, tak se prostě restartuje.

Takže jako jediná možná příčina mě přijde blbá základní deska. Blbne mi na ní zvukovka. Jednu dobu se mě stalo, že si začala myslet že se pořád připojují a odpojují kabely a nebo se mi i stalo, že prostě kabely ignorovala a nepoštěla do nich zvuk, prostě děs. No ale teď funguje obstojně.

Tak co mi poradíte. Vzít celý počítač a donést ho do Alfacompu a reklamovat(všechno v PC mám z alfy) nebo je nějaká možnost, že by to šlo spravit i jinak.

Budu rád za každý názor, radu a dík že jste si to přečetli :)
pas!k (3765)|19.6.2009 11:27
[QUOTE=OblakavLese;260659]Začnu hezky od začátku. [/QUOTE]

Zacnu taky od zacatku .. v prvni rade do toho postu vepis sestavu .. na nejake sestavy v podpisu tu nejsme zarizeni .. zmenis podpis a tvuj post pak bude k nicemu ..

A ted k problemu .. vzhledem k tomu ze mas 8gb ram predpokladam ze jsi volil 64bit visty (jen pro jistotu)
Zkousel si na pc nejake testy? Gold Memomry? Memtest? Zatezove testy na grafiku? Meril si necim teploty pri zatezi?

Jako prvni vec nez cokoliv zacnes delat bych restartoval bios (Jak to udelat najdes v manualu od desky) a nebo nejlepe ho preflashnul novejsim pokud existuje ..

Potom z pc vytahal vsechny karty co nejsou potreba a nechal tam pouyze 1 disk 1 modul ram grafiku a zkusil nainstalovat cisty system a drivery ke grafice a pustil na to nejaky test zda to bude vykazovat nejake nedostatky ..
kevin00 (10238)|19.6.2009 11:28
Počítač je koupen jako sestava nebo komponenty a sestaveno doma ? Pokud sestava, vem to celé a hoď jim to na hlavu. Pokud jako komponenty, reklamoval bych motherboard.
Jinak vyzkoušej to co psal pas!k.
OblakavLese (47)|19.6.2009 13:51
Visty 64bit, mám komponenty zvlášť kupované
Memtest jsem zkoušel na každém modulu zlvášť, ale né dlouhodobě a jen na 1 se objevila chyba. Grafiku zatěžuji přes Furmark a do toho dávám i prime. Na teploty používám buď přímo od Gigabyte program, nebo mám i teplotní čidla a teploty jsou v celém casu v pořádku. Na procesoru max. 60, grafika nejde přes 55 a kolem pamětí bylo max. 50. Mám ventilátory stažené na málo otáček proto tak veliké teploty, ale i když dám větší otáčky tak se to dějě furt.
Bios jsem zkoušel od F4 která tam byla původně až po F10, ale každý se choval stejně. Zkusím resetovat, díky za radu.
v PC mám televizní kartu, ale tu tam mám nějak od podzimu, takže by to jí snad být nemělo, ale zkusím nechat v PC jen to nejnutnější a nainstalovat OS, dík za tip.
johny__g (6387)|19.6.2009 14:00
3 GHz není default frekvence pro Q9300, takže jako první bych zrušil OC (jestli máš přetočený i něco jinýho, tak i to).
Pokud ti memtest hodí chybu, dokonce jen s jedním modulem, je to špatně. Otestuj ty paměti pořádně, aspoň 4 hodiny, ne jen na chvilku, to je k ničemu.
Teplotní čidla v case měří kraviny, jediný čemu se dá věřit je CoreTemp (pro CPU).
wanrouter (126)|19.6.2009 14:08
Memtest ti nemoze vyhodit ziadnu chybu. Stale sa neda vylucit ram, doska, zdroj.

Ta GK bola pravdepodobne dobra vzdy ...
kevin00 (10238)|19.6.2009 15:11
[QUOTE=OblakavLese;260746]Memtest jsem zkoušel na každém modulu zlvášť, ale né dlouhodobě a jen na 1 se objevila chyba ...[/QUOTE]

Otestuj moduly RAM pomocí GoldMemory. Testuj každý modul zvláště min. 3 hodiny. Pokud Ti jeden modul RAM chybuje, vlož do stejného slotu modul druhý. Pokud chybuje i ten, testuj v jiném slotu. Zjistíš, zda-li je chyba v modulech RAM či základní desce. Pro 100 % ověření, je dobré testovat jiné moduly RAM ve svém počítači a tyto moduly RAM otestovat jinde ;)
Athalien (16)|4.7.2009 23:55
Dobrý den, vlastním stejnou grafickou kartu a stejnou základní desku, měl jsem úplně stejné problémy, ale všechno se vyřešilo updatem BIOSu, kde dokonce v poznámkách je napsáno něco o kompatibilitě s grafikama, takže updatni BIOS a bude to ok :)
OblakavLese (47)|13.7.2009 14:41
No já jsem zkoušel úplně všechny BIOSy kterou jsou pro tuto desku, i testovací. No ale zkusil jsem reklamovat paměti a vrátili mi je, že jsou v pořádku. No jelikož mě při reklamaci grafiky taky říkali, že na nic nepřišli, ale vyměnili mi ji, tak si jsem už téměř 100% jist, že problém je v vadné základce.

Blbé je, že pracuji z domova, takže mám 2 práce a mám poloviční úvazek kdy dělám z domu, takže nemám čas si s tím moc hrát, jediné co jsem ještě nevyzkoušel je vytáhnutí TV karty a reinstall OS.