reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audigy 2 - X-Fi mod.

Rat (75)|19.6.2009 20:48
Dobry den rad bych se tu s vami poradil s velmi neobvyklou situaci ktera u mne vznikla.
Vlastnim SB Audigy2. Doted sem pouzival ovladace od Daniela Kawakami s X-Fi modem.
Pod systemem Visty x64 pak W7 build 7127 x64 a nakonec sem tam dal 7229.
Vše výberně šlapalo až do přechodu na build 7229. Tam se mi poprvé nepodařilo UNLOCKnout X-Fi consoli pro tuto kartu.
A tím začala celá řada problémů.
Nejprve sem se snažil to pod 7229 několikráp přeinstalovat. Bezvýsledně.
Poté sem nainstaloval znovu zpět 7127 a jaké bylo moje překvapení když to nešlo ani tady.
X-Fi console se pak sice zobrazi ale funkce v ni nereaguji. At zapnu co zapnu nelze.
Pochopitelně mám sestavu 5.1 a ne stereo.
Zkusil sem prohodit zvukovku v PCI slotech, integrovaná je a vždy byla vypnutá.
BIOS sem neměnil. Ovladače z Windows update sem nepoužil, že by se to s nimi bylo.
Poradí někdo co s tím?
Už to nejede ani pod Vistou. A to sem to používal doteď naprosto vpohodě. Vlastně, nezměnilo se nic a najednou to nejede nikde.

Momentálně mám W7 build 7229.
xstreetfighter (453)|20.6.2009 08:22
a co takhle odstranit předcházející ovladače???
Rat (75)|20.6.2009 13:34
Proč myslíš že sem psal že ovladače tam nebyly žádné, ani skrze windows update? Protože tyhly byly první a jediné. A najednou nejdou ani ve win7 ani dokonce ve viste. Po úplně čisté instalaci.
Asi se brzo nas.. a půjdu pro X-Fi PCIe.
xstreetfighter (453)|21.6.2009 15:43
[QUOTE=Rat;261080]Proč myslíš že sem psal že ovladače tam nebyly žádné, ani skrze windows update? [/QUOTE]

to sem si teda nevšiml, že bys to někde psal...
já mam taky audigy 2 a takový problémy teda nemám, mám origo ovladače a úplně mi stačí...
Rat (75)|26.6.2009 16:38
.....Ovladače z Windows update sem nepoužil....
Ale to je jedno, Koupil sem X-Fi Titanium, uz sem se k tomu chystal, tak ted byla vhodna prilezitost.
Taky dobra karta.
Audigy si necham do nejakeho HTPC casem treba.
Nebyla spatna, nahodou vyborna karta.
Ted spis resim problem jiny, zajimalo by me jake vlastne jsou v tech verzich X-Fi rozdily.
Je jich tolik a nikde to poradne neni rozepsano.
Tu X-Fi Titanium sem kopil na doporuceni znameho ktery sklada herni Pc.
xstreetfighter (453)|27.6.2009 21:44
[HTML]http://cs.creative.com/products/welcomenew.asp?category=1&utm_source=cs.creative.com&utm_medium=Banner&utm_content=FeaturePg_Sound%20Blaster_ViewMore&utm_campaign=ViewMore_Sound%20Blaster[/HTML]
;)
shapet (29)|29.6.2009 23:16
Jakym zpusobem byly odstraneny Danielovy drivery ze systemu!? On ma k tomu presny postup, popsany prave v tech stazenych driverech.

X-Fi Titanium potesi, ale nenadchne. Kdyz mi klekla X-Fi Elite Pro, chvili jsem na uvedene verzi Win 7 s Audigy 2 ZS Pro jel, no prirozene, ze s Danielem v zadech. Fungovalo.
Rat (75)|6.7.2009 18:10
Pokaždé i když to zní šíleně to byla čistá instalace windows, čili nějaké odstraňování driverů sem nedělal vůbec.
Rat (75)|6.7.2009 18:14
To xstreetfighter :
Tohle sem tam prave nasel taky, ale neni tam poradne a jasne napsano jaka ma ta konkretni varianta "omezeni a moznosti" . Tzn, treba pamet je napsana jen u nejvyssi edice, stejne jako vypis funkci atd.
I kdyz Creative neni spatny vyrobce tak na informace tedy nic moc. Mohlo to byt prehledne v tabulce.
A bylo by jasno v pohode vsem o co jde.
Ale jinak diky za link.