reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Internetové prohlížeče ve Windows.

EditorPO (2819)|4.7.2009 21:37
[QUOTE=czhunter;266526]A proto se má Opera snažit, aby její produkt byl tak dobrý, že porovnatelný nebude[/QUOTE]
Citas po sebe co pises? Bavime sa o porovnatelnych produktoch, ktore si navzajom konkuruju, pricom IE ma voci ostatnym (Opera, Safari, Chrome...) vyhodu v tom, ze uz je integrovany do dominantneho OS. To je dost velka vyhoda na konkurencnom trhu, voci ktorej sa ostatni brania. Uz to omielame donekonecna.

[QUOTE=czhunter;266526]Třeba takový Grande Punto co jsme měli má rádio technicky i designově zabudovaný do palubní desky. Asi tam můžeš dát i jiný, ale vypadalo by to pěkně blbě, podobně to má dnes hodně aut. Nakonec řeč nebyla o tom, jestli si můžeš koupit i auto bez rádia, ale jestli v autě můžeš použít svobodně jakékoliv rádio, které chceš, víme?[/QUOTE]
Staci mi pozriet si konfigurator a vidim, ze sa da kupit aj bez autoradia, len s pripravou.

Este nieco najdes? :)

[QUOTE=mech13;266541]pro me ma a zasadni. pro me je OS, kde nemuzu hned po instalaci pustit browser a nastahovat aktualni ovladace a aplikace horsi nez bez nohy. jediny, co jsu ochotne zatahnout do ciste instalace OS po flasce je ovladac sitovky[/QUOTE]
Na surfovanie a stiahnutie ovladacov nepotrebujes IE, staci ti prieskumnik. Uz to tu bolo spomenute, ze IE vyuziva jadro prieskumnika. IE je v podstate prieskumnik rozsireny o nejake funkcie. Skuste si do prieskumnika napisat www adresu a skuste si do IE zadat cestu na HDD v PC.

Minimalne ovladace beznych sietoviek by mali byt standardnou sucastou OS, tak ako to funguje doteraz.
mech13 (5526)|4.7.2009 21:53
pak tu teda bude zaloba na pruzkumnik ze tim MS zneuziva postaveni a omezuje tim operu, ktera proti nemu nema sanci...

co je s cim propojeny je jedno, imho to je tak ze pruzkumnik vyuziva IE jadra, ale to je jedno.

jaky porad trh prohlizecu, IE za prohlizec nikdy povazovan nebyl, prece to je nepodareny zmetek. poradny prohlizec je prece jenom opera, ani firefox nic neumi... opera ma vyhodu ze je "dokonala", firefox v doplncich, chrome v rychlosti a IE sice nic neumi ale je defaultni... tak co? bude se pak autorum doplnku do FF prikazovat aby je psali i pro operu , chrome a IE, nebot firefox ma na doplnky temer monopol?

kdyby marketing opery nebyl vymasteny tak davno rozsekal IE na maderu a opera by mela monopol. "mnohem horsi" firefox to dokazal
kevin00 (10238)|4.7.2009 22:01
[QUOTE=EditorPO;266548]Bavime sa o porovnatelnych produktoch, ktore si navzajom konkuruju, pricom IE ma voci ostatnym (Opera, Safari, Chrome...) vyhodu v tom, ze uz je integrovany do dominantneho OS. To je dost velka vyhoda na konkurencnom trhu, voci ktorej sa ostatni brania[/QUOTE]

Kvalitní OS by měl obsahovat i prohlížeč pro základní použití. A to MS nabízí. Tak ať vývojáři Opery podepíši s MS korektní smlouvu o distribuci jejich prohlížeče a poté se mohou dožadovat distribuce prohlížeče v jejich produktech.
Pokud OS nebude obsahovat prohlížeč, je v prvotní fázi nepoužitelný. Docela by mě zajímalo, jak aktualizuješ OS a vysvětluješ zákazníkovi, jaký prohlížeč je pro něj nejlepší.

[QUOTE=EditorPO;266548]Na surfovanie a stiahnutie ovladacov nepotrebujes IE, staci ti prieskumnik.[/QUOTE]

Po zadání www adresy do průzkumníku se spustí IE. Co se spustí, pokud IE nebude v OS obsažen ?
EditorPO (2819)|4.7.2009 22:17
[QUOTE=mech13;266550]co je s cim propojeny je jedno, imho to je tak ze pruzkumnik vyuziva IE jadra[/QUOTE]
presne naopak, ale to nevadi :)

[QUOTE=kevin00;266554]Kvalitní OS by měl obsahovat i prohlížeč pro základní použití. [/QUOTE]
Pre zakladne pouzitie mozno

[QUOTE=kevin00;266554]Po zadání www adresy do průzkumníku se spustí IE. Co se spustí, pokud IE nebude v OS obsažen ?[/QUOTE]
Zalezi co mas ako defaultny prehliadac.

Bezne sa stranka zobrazi aj v prieskumnikovi.
optim (391)|4.7.2009 22:19
[QUOTE=kevin00;266554]Kvalitní OS by měl obsahovat i prohlížeč pro základní použití. A to MS nabízí. Tak ať vývojáři Opery podepíši s MS korektní smlouvu o distribuci jejich prohlížeče a poté se mohou dožadovat distribuce prohlížeče v jejich produktech.
Pokud OS nebude obsahovat prohlížeč, je v prvotní fázi nepoužitelný. Docela by mě zajímalo, jak aktualizuješ OS a vysvětluješ zákazníkovi, jaký prohlížeč je pro něj nejlepší.[/QUOTE]
Ty Windows 7 bez IE se jiste budou umet zaktualizovat, pricemz ti pravdepodobne nabidnou stahnuti IE, tak v cem vidis problem? Teda krom toho, ze "to na trhu prohlizecu nic neresi", jak imho spravne poznamenalo nejaky velky zvire z Opera Software.
mech13 (5526)|4.7.2009 22:28
[QUOTE=EditorPO;266561]presne naopak, ale to nevadi :)[/QUOTE]

ale ne:)

[QUOTE="Wiki"]Also, with the release of Windows Vista & Server 2008 and Windows Internet Explorer 7 for Windows XP, Internet Explorer is no longer integrated with Windows Explorer. Unlike older versions, Windows Explorer does not host Internet Explorer controls in its own process, rather it launches a new process when necessary. In Windows Vista and Server 2008 (and in Windows XP as well if IE7 is installed), Windows Explorer no longer displays web pages, and IE7 does not support use as a file manager, although one will separately launch the other as necessary[/QUOTE]
jeste v dobach IE6 to bylo sjednoceny, ale ted mi URL v pruzkumnikovi otevre chrome... pokud se ti v exploreru zobrazuje web, tak to je IE6
EditorPO (2819)|4.7.2009 22:48
[QUOTE=mech13;266566]pokud se ti v exploreru zobrazuje web, tak to je IE6[/QUOTE]
Pozriem sa v pondelok v praci do NTB, ze aky je tam IE.

Toto je tiez pekna veta "Windows Explorer does not host Internet Explorer controls in its own process". Takze predtym to tak bolo, ze prieskumnik bol hostom pre IE rozhranie.
Vistu nemam a po zadani adresy v prieskumnikovi v XP sa mi otvori FF. Netusim, co by to robilo bez prehliadacov v OS. Ale mozno by stranku zobrazil prieskumnik, pokial by nemohol volat externu aplikaciu.
mech13 (5526)|4.7.2009 22:57
[QUOTE=EditorPO;266575]Vistu nemam a po zadani adresy v prieskumnikovi v XP sa mi otvori FF. Netusim, co by to robilo bez prehliadacov v OS. Ale mozno by stranku zobrazil prieskumnik, pokial by nemohol volat externu aplikaciu.[/QUOTE]
ne, pruzkumnik ju nezobrazi nikdy. bud mas v systemu IE7 (nebo 8), a vola se externi aplikace, nebo to zobrazi IE6 (zustane v procesu pruzkumnika, nevola se externe, ale je to IE6)
EditorPO (2819)|4.7.2009 23:55
No jo, asi mas pravdu. V pondelok ti napisem.
Akuh (44)|5.7.2009 00:30
Rád bych se vyjádřil k tvrzení že IE je internetový prohlížeč,... možná se tak tváří, ale není jím ani z daleka. Internet není pod kontrolou MS, na internetu platí jedna věc Standardy, IE má vlastní vytvořené tak jak se jim líbí, Tedy možná je to prohližeč MSWebu, či jak to nazvat, Osobně IE vidím jako nedodělek od A do Z. Pravda MS má mít právo do svého systém dát cokoliv, to nezpochybňuji, tedy pokud to něco neohrožuje ne společnost Opera, ale existenci pravidel nediktovaných MS, což IE dle mého názoru dělá, tedy pokud se něco poslední dobou nezměnilo o čemž pochybuji. Osobně mi vadí absence IE ve Win asi 100x méně než to že Win XP mi z mích 4GB ram najdou jen 512MB dokud nenainstaluji ovladače, ze sítí to stejné mám pocit a když už musím instalovat ovladače z DVD přiloženého k mému NTB je mi absolutně jedno jestli tam IE je či není protože ho stejně ani jednou nezapnu když se mi nainstaluje i Safari(s nímž pak stáhnu operu, IE nechci ani vidět) hned při instalaci ovladačů, stejně tak QuickTime, iTunes,... Sám mám Operu na Windows nejraději ze všech prohlížečů, mám rád to co funguje, což IE není a jeho samotná existence dokud nedodržuje obecné standardy poškozuje všechny ostatní prohlížeče, pokud vaše oblíbená stránka je právě funkční jen v IE, jste nuceni používat IE což už je narušení svobodného trhu. Nepoškozovat MS integrací IE do systému uživatele, neřeknu ani "a", ale on to dělá!!! Proto držím palce Opeře v tomto sporu!!!

Jinak k řečem o monopolu Applu, ano Apple má uzavřenější platformu než MS, ale je tu ten rozdíl že Apple toho využívá ke zkvalitnění služeb. iPhone jde nainstalovat oficiálně jen program schválený Applem - nejlepší možná ochrana před viry, tedy zde monopol Applu jen chrání uživatele (Krom dalších výhod které přináší jak vývojářům tak uživatelům). Jinak na osobní počítače jde nainstalovat cokoliv co existuje a i safari jakožto prohlížeč Applu jde odinstalovat z Macu maximálně 6 kliky + tažením ikonky. Ukažte mi jak tohle dokážete na Win. Monopol t ovšem je v tom co Apple nabízí pod pojmem prohlížeč. Safary pod Mac OS X nabízí skutečnou integraci se systémem, nikoliv jen "nejde odinstalovat, tak je integrován", pod Windows se z něj ale bohužel stává průměrný prohlížeč, a IE je stále primárně díky nedodržováním standardů hluboce pod ním. (Opera ale nad, ostatní nemohu soudit)
mech13 (5526)|5.7.2009 01:03
Akuh: kdy jsi naposledy IE potkal? 5.0? 5.5? osmicka uz je nekde jinde...

ty instalujes neco z DVD? vsechny placky krome win vyhazuju, protoze uz v dobe nakupu na nich jsou zpravidla stary ovladace a neaktualni svinstva
Akuh (44)|5.7.2009 02:09
mech13: Nedodržování standardů je fakt, test Acid3 IE (tuším že ten kdo to testoval měl 8) co si vzpomínám před měsícem splnilo cca 18% pokud se nepletu, pro srovnání aktuální verze safari 100, opera 85% verze co mám teď. Acid3 sice testuje jen několik z pár vybraných standardů, ale i tak něco vypovídá,...

Co se nosičů s ovladači týče, obvykle nemám ve zvyku, stejně jako ty vyhazovat DVD s OS(i když u těch Win mám často chuť udělat výjimku samozřejmě po rozlámání na 1000 kousků, ale bojím se že by se to zachovalo jako T-1000 z Terminátora 2), mé DVD s Mac OS X Leopard obsahuje i instalaci Boot Campu pro Windows a s ním i všechny ovladače, několik programů a aktualizační SW který mi provede aktualizace i těch ovladačů, tedy se nemusím obtěžovat hledáním a ručním stahováním,... na to že ve Win trávím odhadem 0,1% svého času u PC je to přijatelný komfort.
Richmond (8084)|5.7.2009 02:57
Nj, jenomze ty srovnavas spis platformy... Safari se odinstaluje stejne jednoduse na macu i na windows. To sis mohl spis vybrat instalaci programu na maca abys ukazal svoji "nadrazenost" :D
Akuh (44)|5.7.2009 03:38
Richmond:Safari jde, ale zkus IE... Myslel sem to jako odinstalování výchozího prohlížeče jedné platformy x druhé platformy. Když nechci mít ve Widlích IE je to práce na dlouho, na Macu je zbaveni se safari na půl minuty (Mám pocit že v případě WMP EU vadilo i to že nešlo odinstalovat), a jak sem psal Safari na Macu je něco jiného než na widlích díky spolupráci s OS, tam to silně OS ovlivňuje a nakonec, neukazoval sem nadřazenost, ale volnost zbavit se snadno a rychle to čeho se u microsoftu snadno a rychle pokud vůbec zbavit nejde...
Richmond (8084)|5.7.2009 04:08
Jde o to, ze ja jsem pro mit IE v zakladu (sice jsem ho v zivote nepouzil ale nevadi mi - me vyhovuje FF kvuli doplnkum). Safari pro pc ktery melo nejbliz k tomu na macu bylo tusim 3.6 - uz na prvni pohled melo krasne vyhlazene pismo, plynuly scrolling apod. (docela se divim, proc od toho apple upustil). Zrovna tak mi nevadi WMP. Ve Win7 se da odinstalovat IE uplne stejne jako beznej program takze nechapu proc to Opere vadi - dobre, chapu ale stejne je to boj s vetrnymi mlyny - blbcu bude vzdycky lip takze vydupavat si timhle zpusobem pozici na trhu se mi zda nefer - at si teda vyrobi svuj os a cpe si do nej co chce a nekeca do toho ostatnim. Je to podobne jako apple vs windows - za apple jsou lidi taky ochotni zaplatit protoze je kvalitni (resp. vyborne sladeny os s hardwarem), to ze se opera neumi prosadit na trhu neni vina MS.
trodas (1753)|5.7.2009 13:11
Opera by byly super, kdyby si pamatovala hesla na strankach "normalne", cize podobne jako IE ci FF. Pak by to byl super browser, jinak ho pouzivam jen obcas... A asi by mi docela vadilo, ze treba http://forumwarz.com nejedou pod Operou, jen IE/FF ...

Windows je prodavan jako operacni system, ne jako bundle spousty dalsiho software (IE, Mediashit, Outcrap...). Operacni system ma, dle definice, JEN poskytovat platformu pro beh programu. Nelze do neho "zdarma" zahrnovat dalsi veci a v tom ma EU pravdu. Operacni system neni browser a browser neni operacni system. Jakmile prodavate operacni system, mate prodavat JEN operacni system. Jakmile k tomu "zdarma" pribalis dalsi programy a ciste prodejem poctu kopii operacniho systemu budes tvrdit, ze IE ma tolik a tolik useru, tak to uz opravdu JE zasahovani do svobodneho podnikani. Priklad - pribalenim IE8 do updatu se take docililo toho, kolik stovek milionu useru si "stahlo" IE8. Pritom jim IE8 byl - netazan, nezvan - drze M$ vecpan do pocitace a v drtive vetsine pripadu ho ani nepouzivaji.

Nemluve o tom, ze dokumentace k Windows je casto zatajovana a M$ produkty pouzivaji nedokumentovane funkce, kterymi ziskavaji vyhodu nad konkurenci. A to je ten problem...
kevin00 (10238)|5.7.2009 13:32
[QUOTE=trodas;266770]Opera by byly super, kdyby si pamatovala hesla na strankach "normalne" ...[/QUOTE]

Co u tebe znamená "nenormálně". Opera si hesla pamatuje. Kombinace kláves pro automatické vepsání přihlašovacích údajů je podle mě lepší, než-li rovnou vyplněny přihlašovací boxy.

[QUOTE=trodas;266770]pribalenim IE8 do updatu se take docililo toho, kolik stovek milionu useru si "stahlo" IE8. Pritom jim IE8 byl - netazan, nezvan - drze M$ vecpan do pocitace a v drtive vetsine pripadu ho ani nepouzivaji.[/QUOTE]

Při updatu Win si nemusíš IE instalovat. Při spuštění instalace IE máš na možnost 2 tlačítka: Instalovat/Neinstalovat, takže je to pouze na Tobě jestli si IE stáhneš či nestáhneš.
Zpjevy (92)|5.7.2009 20:44
pokud microsoft vyrobí operační systém bez přispění tvůrců Opery, FF a kohokoliv jiného, tak je jen jeho věc, co si do základu vloží... vůbec nevím proč by tam měla být Opera. Jinak sám používám Operu, za ta léta jsem se stal doslova závislým na rychlém vykreslování a hlavně na pohybových příkazech myší :) mozillu mám odnedávna jen pro přístup na Facebook, protože s ním si Opera tak úplně nerozumí :)
mech13 (5526)|8.7.2009 22:04
no vida, kdyby si tak opera vzala prikald z googlu. ten si uz pro chrome dela vlastni OS:D

http://googleblog.blogspot.com/2009/07/introducing-google-chrome-os.html
EditorPO (2819)|9.7.2009 00:12
pavel_p (993)|9.7.2009 00:19
[QUOTE=Akuh;266614]Standardy, IE má vlastní vytvořené tak jak se jim líbí, Tedy možná je to prohližeč MSWebu, či jak to nazvat, Osobně IE vidím jako nedodělek od A do Z.[/QUOTE]
No zajímalo by mě, které prvky na stránkách MS webu jsou naprosto proti standardům. Jasně, jejich stránky neprojdou validátorem, ale to hlavně proto, že míchají HTML4 a XHTML dohromady. Máš snad problém se zobrazením nějakých stránek MS v alternativním prohlížeči? Pamatuju dobu, kdy MSIE3 a Netscape 3 měly definované vlastní tagy mimo standard a stránky byly Netscape only nebo MSIE only, ale to je zhruba 10 let pryč.

[QUOTE=Akuh;266614]Jinak k řečem o monopolu Applu, ano Apple má uzavřenější platformu než MS, ale je tu ten rozdíl že Apple toho využívá ke zkvalitnění služeb. iPhone jde nainstalovat oficiálně jen program schválený Applem - nejlepší možná ochrana před viry, tedy zde monopol Applu jen chrání uživatele (Krom dalších výhod které přináší jak vývojářům tak uživatelům).[/QUOTE]
Aha, takže pokud dostaneš Apple se vším všudy, je to OK, zatímco ve Windows máš možnost nainstalovat Operu a Firefox, přidat tím do systému potenciální bezpečnostní díry a ještě budeš remcat?
To by mě pak zajímalo, jestli dle tvého názoru 64bitové Windows přináší nějaké výhody, když musí být všechny ovladače podepsané (výrobce ovladačů pak musí MS zaplatit nebo uživatel drivery prostě nemá)


Microsoft rád nemám, ale zrovna v MSIE a produktech pro domácnost až takové zneužívání monopolizace trhu nevidím. Podnikové aplikace a jejich provázanost jsou úplně o něčem jiném.
optim (391)|9.7.2009 12:16
[QUOTE=pavel_p;268304]Máš snad problém se zobrazením nějakých stránek MS v alternativním prohlížeči?[/QUOTE]
Ne, ale jen diky tomu, ze se o to postarala sama Opera. Jinak byvaly hotmail (myslim, ze tomu ted rikaji live mail) miva problemy s alternativnimi prohlizeci docela casto - tuhle nejde vyhodit kos, tudle se pohybovat v menu. Nemuzu si pomoct, ale imho jsou tam ty chyby naschval.
tgfh (2985)|9.7.2009 13:34
[QUOTE=mech13;268251]no vida, kdyby si tak opera vzala prikald z googlu. ten si uz pro chrome dela vlastni OS:D[/QUOTE]
Používám chrome už dlouho a nedám na něho dopustit je skvělý.
trodas (1753)|9.7.2009 17:29
kevin00 - [QUOTE]Co u tebe znamená "nenormálně". Opera si hesla pamatuje. Kombinace kláves pro automatické vepsání přihlašovacích údajů je podle mě lepší, než-li rovnou vyplněny přihlašovací boxy.[/QUOTE]

Lepsi?! Jak pro koho, asi. Kazdy kdo ma vic majlu ci musi obsluhovat maily ostatnich v domacnosti potrebuje, aby se mohl pohodlne zalogovat jako jiny uzivatel. V Opere se zadny list uzivatelu pro ktere si Opera pamatuje hesla pri dvojkliku do okynka nazobrazi = nenormalni styl pamatovani hesel.
Mackat kvuli loginu do mailu kombinaci klaves Ctrl Enter me prijde silene a nepouzitelne. Zhola. Nazdar, padla dvacet. Nic jineho proti ocividne rychlejsi nez FF Opere jinak nemam, ale tohle je pro me zasadni vec.

[QUOTE]Při updatu Win si nemusíš IE instalovat. Při spuštění instalace IE máš na možnost 2 tlačítka: Instalovat/Neinstalovat, takže je to pouze na Tobě jestli si IE stáhneš či nestáhneš.[/QUOTE]

...pricemz kdyz si vyberes NEINSTALOVAT, tak se to to bude neustale pripominat a vyhrozovat, ze ti nepojedou ty a ty zaplaty, ze musis INSTALOVAT. Jestli tomu nerikas "vecpat nekomu IE8" tak uz nevim co by to mohlo byt. Proste vecpani IE8 userum, kteri ho nechteji.
Nemluve o tom, ze legalnim userum na 500MHz P3 se IE8 instalace typicky zvejkne a nazdar... :mistake


pavel_p - [QUOTE]...ve Windows máš možnost nainstalovat Operu a Firefox, přidat tím do systému potenciální bezpečnostní díry...[/QUOTE]

Uhm, to je docela huste NECHUTNA lez jako vez. Ano, teoreticky by se o "pridani potencialnich bezpecnostich der" dalo hovorit, kdyby... Kdyby se Opera ci FF dal s IE srovnat. Ony ty browsery se srovnat proste NEDAJI. Ne ze by Opera ci FF byly bez chyb. To v zadnem pripade. Nicmene ani Opera, ani FF nejsou PROVAZANY primo se systemem, kde staci v IE prekonat prekonatelnou barieru mezi tim, co je "internet" a "local computer" (tzv. zone exploit, never heard of, I assume?) a ziskat tak vyhradni pristup ke vsemu na pocitaci. Protoze M$ neuvolnil dokumentaci jak se tak vecpat s aplikaci do jadra systemu (IE neni, per see, povazovan za aplikaci ale za jadro systemu!!!) tak se ZADNY broswer neda ani ZDALEKA srovnavat s IE.
Ano, alternativni browsery mohou mit chyby, budou mit chyby a maji chyby. Nicmene jejich chyby, nejsou dik neprovazanosti s jadrem Win ani ZDALEKA takovym problemem, jako chyby v IE - a ze tam jsou...

Je proto naprosto fatalne lzive, zavadejici a klamajici, oznacovat pouzivani Opery ci FF za "pridavani dalsich potencialnich der do systemu".


Je to tak kruty vysmech skutecnosti, faktum a odbornikum, ze si vetsi blbost nedokazu ani predstavit! :eek: :mistake :stupid

...

Predpokladam, ze budu napaden pro neznalost, zavadeni ci nepravdy... Procez dopredu oznamuji, ze se nejedna o toliko muj nazor, ale o nazory opravdovych znalcu Windows, odborniku a lidi, s kterymi se nemohu ani merit... Jednim z nejpovolanejsich je clovek, jenz se rozhodl pri soudu s Microsoftem prokazat, ze M$ lze, kdyz rika, ze IE neni mozno odebrat z Windows. Jeho jmeno je Fred Vorck a jeho prace je, v okruhu lidi kteri do Windows vidi a upravuji je, velmi cenena. Na jeho HFSLIPStreamu je zalozeno cele nLite a dalsi upravy a optimalizace Windowsu. I ja si vazim kazdeho jeho nazoru a napadu, jak odstranit dalsi hruzy M$ v Win napachane, kuprikladu jiste nebezpecne REGINST sekce DLLek...
A diky jeho doporuceni jsem v tom byl uspesny :D
Ale k veci. Cituji Freda:

"The pictures also happen to illustrate a fatal problem of IE: no other browser allows interaction between the local and other zones. IE does, and it took Microsoft from 2001 to 2005 to address the problems that result from objects being browsed on the Internet crossing into and having an effect on the local system's files.

Trivia: did you know that people who (incorrectly) think that they are safe leaving IE on a system but "not using it" don't know how Zones work, and more importantly, have never read any of the documentation that comes with hotfixes? If your IT people think it's okay to leave IE on a system as long as it's not used, they should probably be fired.

For a particularly amusing case, have a look at the "Firefox lies" site. I don't agree or disagree about Firefox, but the misinformation he spreads about IE has made him a laughingstock. IT'S RIGHT IN THE HOTFIX KB DOCUMENTATION, DUDE!

To truly murder IE, you will need to make changes to the REGINST sections of the following files:
BROWSEUI.DLL
SHDOCVW.DLL
URLMON.DLL

Personally, I don't bother with most of these edits (I do a few) because no other browsers make use of the Zones, either LocalZone or InternetZone, so...
without Internet Explorer, not a single MS-HTML based zone exploit can work.
I don't know how much simpler I can make it than that.

IE can allow malware to travel between zones, and if you eliminate IE, you eliminate this back door.
You also need to delete a LOT of IE registry keys..."

Pokud jsem hazel perly svinim a svine hodlaji chrochtat, co ze s temi perlami maji delat - to uz neni muj problem :p
optim (391)|9.7.2009 18:05
[QUOTE=trodas;268526]Lepsi?! Jak pro koho, asi. Kazdy kdo ma vic majlu ci musi obsluhovat maily ostatnich v domacnosti potrebuje, aby se mohl pohodlne zalogovat jako jiny uzivatel. V Opere se zadny list uzivatelu pro ktere si Opera pamatuje hesla pri dvojkliku do okynka nazobrazi = nenormalni styl pamatovani hesel.
Mackat kvuli loginu do mailu kombinaci klaves Ctrl Enter me prijde silene a nepouzitelne. Zhola. Nazdar, padla dvacet. Nic jineho proti ocividne rychlejsi nez FF Opere jinak nemam, ale tohle je pro me zasadni vec.[/QUOTE]
Nic ti nebrani klikat na ikonu "hulky" misto mackani ctrl + enter nebo jine klavesove zkratky, kterou si nastavis. Jinak pro me ma klavesova zkratka 2 obrovske vyhody - nemusim cekat na vykresleni stranky a nemusim rolovat k formulari, pokud je z dohledu.
pas!k (3765)|10.7.2009 05:47
[QUOTE=trodas;268526]
Nemluve o tom, ze legalnim userum na 500MHz P3 se IE8 instalace typicky zvejkne a nazdar... :mistake
[/QUOTE]

No tak ona doba trosku pokrocila .. mozna by neskodilo kdyby sis trosku poladil sve win2000 a rozchodil si tam kalendar na plose je rok 2009.
optim (391)|10.7.2009 12:25
A existuje nejaky rozumny duvod mit na brouzdani silnejsi stroj? Kdyz ten stroj kdysi vonel novotou, tak se na nem jiste brouzdalo jedna basen. To, ze jsou dneska stranky precpane flashem a skripty prece neznamena, ze tyhle stoje musime honem rychle odnest do srotu a bezet pro neco noveho, abychom brouzdani znamenalo "prijemny a nicim neruseny zazitek". Beztak jejich vypnutim o zadny obsah neprijdeme. Ochudi nas to pouze o zbytecne "eye candy", pricemz ale naopak ziskame napr. imunitu proti utokum pres skripty. Vzdyt i ne-hd videa ala youtube takovy procesor prehraje s prstem v nose, ale jen je zabalite to do flashe a hned potrebujete 4x takovou frekvenci cpu, aby to bylo plynule. Nedavno oznamena myslenka montovat do mobilu/netbooku/nettopu specialni cip urceny na hw akceleraci flashe tomu akorat nasazuje korunu.

Samozrejme chapu vyhody silnejsiho stroje, nekdy i ten flash pridava obsah, plno stranek je bez js nepouzitelnych, ale schvalne jsem to psal jako naprosty protipol nazoru typu "mas stary sunt, zahod ho a kup si novej" bez zamyslenim nad stylem pouzivani, ktery je zde cas od casu prezentovan (a rozhodne bych ho necekal u zkusenejsich uzivatelu).
pas!k (3765)|10.7.2009 12:36
Tyhle chytracky uvahy fakt miluju .. ty znas nekoho kdo pouziva pc pouze na prohlizeni webu? Ja osobne ne .. Samozrjme ted prijde nekdo dalsi a bude tu tvrdit ze ma 486dx a staci mu to na vsechno co potrebuje a jak je ten microsoft zly ze po lidech chce aby pouzivali jeho novejsi software.. Ja osobne kdyz si vzpomenu na dobu P3 vzomenu si kde byl napriklad tenkrat nas IS .. jak jsem slozite zalohoval servery ... jak jakykoliv zakrok zabral nekolik hodin a dnes to udelam trema klikama tak rikam .. diky uz nikdy vice a radeji prosadim do spolecnosti silnejsi stroj s novejsim os novejsimi nastroji protoze ve vysledku se ti ta investice velice rychle vrati ..
optim (391)|10.7.2009 13:08
V tom je totiz ten vtip, ja takove lidi znam, dokonce mam takoveho uzivatele i doma - brouzdani, mail, writer a calc (nebo chcete-li word a excel), nic vic, nic min. A opakuji, nerikam, vsem vam staci tenhle "srot", rikam, existuji situace, kde takovy "srot" staci.
pas!k (3765)|10.7.2009 13:12
To je pak ale zahada proc MS nepostupuje tak aby byla spokojena prave tato cilova skupina ktera je odhadem tak 0,06% vsech uzivatelu :notsure
kevin00 (10238)|10.7.2009 14:18
[QUOTE=trodas;268526]V Opere se zadny list uzivatelu pro ktere si Opera pamatuje hesla pri dvojkliku do okynka nazobrazi = nenormalni styl pamatovani hesel.
Mackat kvuli loginu do mailu kombinaci klaves Ctrl Enter me prijde silene a nepouzitelne. Zhola. Nazdar, padla dvacet. Nic jineho proti ocividne rychlejsi nez FF Opere jinak nemam, ale tohle je pro me zasadni[/QUOTE]

Tak to jsi pěkně dezorientovaný. Mám na sezamu 3 mailové adresy a při stisku ctrl+enter se zobrazí box, kde si vybereš jaký účet chceš přihlásit. Aby Ti to takto fungovalo, musíš při prvním zadání přihlašovacích údajů povolit jejich uložení ;) Kombinace kláves je dobrá, neboť ihned není vizuálně vidět předvyplněné heslo a můžeš se přihlásit i pokud boxy pro přihlášení nejsou viditelná.

[QUOTE=trodas;268526]...pricemz kdyz si vyberes NEINSTALOVAT, tak se to to bude neustale pripominat a vyhrozovat, ze ti nepojedou ty a ty zaplaty, ze musis INSTALOVAT[/QUOTE]

To je také blbost. Pokud nenainstaluješ IE8, logicky se Ti nenainstalují pouze aktualizace pro IE. Pokud IE odeberu ze systému, neotravují mě žádné bubliny o nemožnosti aktualizovat OS, ani o nefunkčnosti některých aplikací. Jak psal pas!k, je rok 2009 a ne rok 2000, kup si aktuální kalendář a používej aktulní software a hardware ;)
trodas (1753)|10.7.2009 15:10
[QUOTE]Nemluve o tom, ze legalnim userum na 500MHz P3 se IE8 instalace typicky zvejkne a nazdar... :mistake[/QUOTE]

pas!k - [QUOTE]No tak ona doba trosku pokrocila .. mozna by neskodilo kdyby sis trosku poladil sve win2000 a rozchodil si tam kalendar na plose je rok 2009.[/QUOTE]

Nevim, co ten flame post mel znamenat, a rozhodne nebyl k veci.
a) neni to muj pripad, ale znameho pripad (ja bych IE8 neinstaloval ani za... tim mene abych pracoval na P3)
b) radeni mi, co mam delat s mymi Win2k si nech laskave od cesty
c) pokud nevis ktery rok je, res si tento problem laskave sam a nezatahuj me do nej, necitim potrebu byt od tebe upozornovan na to, jaky rok ze to je, dekuji

Muj post, pokud jsi jej nepochopil, hovoril o skutecnych udalostech a lidech a holt si predstav, ze existuje svet, kde kazdy neupgraduje sve PC 3x do roka. Je tam venku, ze tvym oknem. A tito lide maji zminene problemy a nelze je okecat tak, ze se rekne, ze maji upgradovat.
Upgradovat, aby museli resit jine problemy, jo? Pekne dekuji, nemam zajem. Ale neberu ti tve upgrady, neberu ti tvuj HW a pod. Jen mi nevnucuj takovy arognatnim zpusobem tvuj subjektivni pohled na vec. Opravdu na to nejsem zvedav.


optim - presne tak. Jeste ze existuje flash-block a moznost v hosts fajlech blokovat vsechny servery, ktere se mi nepozdavaji. Jiste, urcity vykon je treba, aby se to "hejbalo rychle". Ale na rozumne napsanych systemech je prekvapive maly. Nerozumne browsery na starych PC (je fakt, ze 500MHz P3 je i na me moc, ale proste to lidi maji, tak sdeluji jejich zkusenosti s IE8...) jsou samo katastrofou...


pas!k - [QUOTE]Tyhle chytracky uvahy fakt miluju .. ty znas nekoho kdo pouziva pc pouze na prohlizeni webu? Ja osobne ne ..[/QUOTE]

Ja osobne ano a nebude to 1 clovek, ale primo hafol lidi...

[QUOTE]Samozrjme ted prijde nekdo dalsi a bude tu tvrdit ze ma 486dx a staci mu to na vsechno co potrebuje a jak je ten microsoft zly...[/QUOTE]

:D LOL :D Ty svuj flame, pas!ku, rad dovadis do extremu, vid? Pro zaznam - kdysi jsme to zkouseli na i486 25Mhz. Seznam nabihal tak 2 minuty, jestli ne 4... :) Bylo to proste uplne o nicem, nepouzivatelne i s IE v2 ... nebo to byla v4? Uz nevim. Nemluve na to, jak to vypadalo... :)

O takovych extremech tady ale nikdo nemluvil. Mluvil jsem o tom, ze znamy mej s IE8 na P3 500MHz zavazny problem a ze mu to neslo a nejde nainstalovat. Tecka. Nemluvil jsem o tom, jak je takovy stroj rychly, jaka blbost je na nem IE8 vubec zkouset, a tak dale. Ty jsi se na nas tu vrhl jako drak, ze vse bude "super" jen kdyz budeme mit vsichni 3GHz Intely ci co. Jo, v idealnim svete a kdybych si mohl vybrat, tak bych samo radeji spravoval pocitace s max. rok starymi prociky a nikdy ne pod 3GHz. Bohuzel v realnem svete jsem casto postaven pred scoty, pamatujici snad Cisare pana.
Nejsem tim nadsen, no nicmene takova je realita.
Take se mi lepe pracuje alespon od 2GHz +++ vys... Alespon Gigo ramky na W2k, 2G na XP a 4G na Visty/Seven. Jenze realita je nekde uplne jinde nez ma zbozna prani a na rozdil od tebe netrpim ideou, ze musim kazdeho presvedcit na upgrade. Lidi na to nemaji penize a nechteji utracet tolik za super-drahe nove zelezo.

[QUOTE]jakykoliv zakrok zabral nekolik hodin a dnes to udelam trema klikama tak rikam .. diky uz nikdy vice a radeji prosadim do spolecnosti silnejsi stroj s novejsim os novejsimi nastroji protoze ve vysledku se ti ta investice velice rychle vrati...[/QUOTE]

O "vraceni penez" se lze bavit jen tam, kde je vydelecna cinnost. Upgradem domaciho pocitace na web, seznam, pocasi a hry pro chlapecka se nikomu zadne penize nevrati... Cize dochazi k situacim, kdy se k 1600MHz Sempronu (Socket A) kupuje X1600 grafika na hry nebo volant a pedaly, o cene daleko presahujici hodnotu toho scotu... Tak vypada realny svet.
A pak prijde nejaky cesky "simulator autobusu" jenz na 1G ramky nejede, dokud nezvetsim swap nad 600MB... A co mam tem lidem jako rici? Ze jsou blazni? Ze si maji zkontrolovat kalendar? Ne, pokud chci aby me priste zavolali, jak budou potrebovat pomoci, tak jim sice rikam, ze ten pocitac uz neni to "prave orechove" a ze na hry to bude chtit upgrade, ale dopkud se mily scot fakticky nepokazi, tak se nic nezmeni. Pokud nechapes jeste kam mirim, tak mirim tam, ze moje naklonnost k Win2k je zpusobena faktem jejich nizke narocnosti. Cize umozni bezet slusne rychle i zastaralym pleckam.
Nikde jsem neargumentoval ze maji vsichni pouzivat zastaraly HW a Win2k. Tim mene i486, lol. Rec byla o nenazranosti IE8 na vykon.

[QUOTE]To je pak ale zahada proc MS nepostupuje tak aby byla spokojena prave tato cilova skupina ktera je odhadem tak 0,06% vsech uzivatelu :notsure[/QUOTE]

Pokud by tvym cilem nebyla flame, tak by jsis odpovedel. Prave proto, ze tato skupina je mala, tak je opomijena. Na druhou stranu nebude tak mala, kdyz i M$ vydal "Vistu na dietce", cize Windows Seven. Ona ta cilova skupina sice malo krici, ale je pomerne pocetna. Divil by jsi se. Na jednoho pas!ka pripadaji tak 3 az 4 uzivatele, pouzivajicich zastarale scoty s zastaralymi OS a to prave z tech duvodu, ze nic lepsiho nepotrebuji a dokud to jede... tak jsou penize potreba nekde jinde.


kevin00 - [QUOTE]Tak to jsi pěkně dezorientovaný.[/QUOTE]

A neco jineho nez nadavky neumis, kdyz ma nekdo jine pozadavky na to, jak zadavat hesla?

[QUOTE]Kombinace kláves je dobrá...[/QUOTE]

A ja ji vidim jako nepouzitelne priserny hmat. Nadavam ti snad proto? Ne. Jen pouzivam FF...

[QUOTE]...ihned není vizuálně vidět předvyplněné heslo a můžeš se přihlásit i pokud boxy pro přihlášení nejsou viditelná.[/QUOTE]

Nerozumim tvemu "vysvetleni". Pouzivam pociac jen pro sebe a pred lidmi ktere k nemu pustim nemam zadna tajemstvi. Nepouzivam mail na citlive veci. Nemam zadny problem s tim, aby bylo videt, ze se do toho ci onoho formulare lze zalogovat.
Heslo videt neni take. 1) je zahvezdivkovane tak jako tak a za 2) kdyz mas v FF vic hesel pro jeden formular tak se nezobrazuje NIC, dokud do formulare 2x nekliknes...
Povazuji proste dvojklik do formulare a vyber z top-down menu loginu za rozumnou a prijemnou cestu jak se zalogovat, proti ceste kterou me NUTI jit Opera. Proto jsem dezorientovany?
Hmmm. Proc vlastne tedy na me reagujes, kdyz jsem dezorientovany?!

[QUOTE]Pokud nenainstaluješ IE8...[/QUOTE]

Tak ti to pise, ze mas stredne ci kriticke aktualizace nestazene, dokud nepodlehnes a...

[QUOTE]Jak psal pas!k, je rok 2009 a ne rok 2000, kup si aktuální kalendář a používej aktulní software a hardware ;)[/QUOTE]

Muzes se laskave starat o sebe a prestat rikat lidem, co maji a co nemaji delat?