reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výkonný počítač do 40 000 Kč - zn. spěchá

jrx (1880)|3.7.2009 19:08
[QUOTE=Michal Koláček;266197]Drahá profi GPU = snížení diskové kapacity s cílem ušetřit Kč :) Mohl bych jít cestou levnější CASE, ale žádná mně zatím nepadla do oka :([/QUOTE]

Když midiATX, tak co řada [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]?
matyyy (2527)|3.7.2009 19:12
jestli se fakt chce kupovat fireGL v5600
bych zkusil sehnat hd2600xt a modnout ji ná firegl
nevypadá to nijak složitě
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Logout (4018)|3.7.2009 19:15
EditorPO:
*) No já třeba daleko radši zálohuju na pevnej disk. Cena za GB v podstatě stejná, pracnost daleko menší, rychlost zálohy větší, kontrolovatelnost záloh daleko větší (jak často si člověk projede starý zálohy, jestli náhodou neklesá kvalita DVD).

*) Intel by byl vhodnější, ale pro i7 se dvouprocesorová deska nedělá a nebude. Xeony s nehalemovskym jádrem sou nekřesťansky drahý, např.
http://www.myit.cz/Orig.-CPU-procesory-k-serverum/HP-CPU-Intel-Xeon-E5502-for-ML150G6-1.86GHz-4MB-L3-80W-DDR3-800.html
(nemluvě o deskách).
Takže by zbejval xeon alá core 2 quad, a to už je opteron sanghai zas lepší určitě co se týče poměru cena/výkon a možnosti upgradu.

*) S tou profi grafikou si nejsem jistej - dle toho testu dopadla "blbá" 9800 stejně dobře jako profigrafiky. A 275 je výkonem někde jinde než 9800, má univerzálnější jádro (vhodný pro výpočty), takže se dá čekat, že propady ve výkonu díky absenci speciálních fíčur nebudou takový.
Neříkam, kdyby to byly srovnatelný karty, ale třeba ta v5600, co jsem linkoval, je v podstatě radeon 2600 (se spešl biosem a driverama). Takže levnějšá 275 sice možná nemá některý featurky, který má 275, ale utluče ji hrubym výkonem.
(A ta FX3700 za 15 tisíc je v podstatě GeForce 8800 GT se sníženym taktem, takže taky výkonem daleko zaostává za 275).
Michal Koláček (120)|3.7.2009 19:29
[QUOTE=Jiri@tncm;266201]Když midiATX, tak co řada [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]?[/QUOTE]

Ano, o té jsem také uvažoval. Dobrý tip.

[QUOTE=matyyy;266203]jestli se fakt chce kupovat fireGL v5600
bych zkusil sehnat hd2600xt a modnout ji ná firegl
nevypadá to nijak složitě
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Podobným zásahům se chci vyhnout.

[QUOTE=Logout;266205]EditorPO:
*) No já třeba daleko radši zálohuju na pevnej disk. Cena za GB v podstatě stejná, pracnost daleko menší, rychlost zálohy větší, kontrolovatelnost záloh daleko větší (jak často si člověk projede starý zálohy, jestli náhodou neklesá kvalita DVD).

*) Intel by byl vhodnější, ale pro i7 se dvouprocesorová deska nedělá a nebude. Xeony s nehalemovskym jádrem sou nekřesťansky drahý, např.
http://www.myit.cz/Orig.-CPU-procesory-k-serverum/HP-CPU-Intel-Xeon-E5502-for-ML150G6-1.86GHz-4MB-L3-80W-DDR3-800.html
(nemluvě o deskách).
Takže by zbejval xeon alá core 2 quad, a to už je opteron sanghai zas lepší určitě co se týče poměru cena/výkon a možnosti upgradu.

*) S tou profi grafikou si nejsem jistej - dle toho testu dopadla "blbá" 9800 stejně dobře jako profigrafiky. A 275 je výkonem někde jinde než 9800, má univerzálnější jádro (vhodný pro výpočty), takže se dá čekat, že propady ve výkonu díky absenci speciálních fíčur nebudou takový.
Neříkam, kdyby to byly srovnatelný karty, ale třeba ta v5600, co jsem linkoval, je v podstatě radeon 2600 (se spešl biosem a driverama). Takže levnějšá 275 sice možná nemá některý featurky, který má 275, ale utluče ji hrubym výkonem.
(A ta FX3700 za 15 tisíc je v podstatě GeForce 8800 GT se sníženym taktem, takže taky výkonem daleko zaostává za 275).[/QUOTE]

Tak proč je to tak drahé? :) Já s tou GPU fakt nevím. Byl jsem rozhodnutý pro profi, ale GTX285 je hrubým výkonem velmi dobrá karta. Co ta FirePro V7750?
Richmond (8084)|3.7.2009 20:21
Phenomy na profi grafiku nebrat - ikdyz vezmete ten nejrychlejsi 955 a nataktujete ho tak se stejne nedostanete na takovy vykon jako nataktovane i920 protoze napr. 3ds max je krute optimalizovany pro intel. Stejne tak je to s grafikama - ATI se nechyta kvuli podpore a spatnym ovladacum. Mozna by nebylo od veci podivat se po starsi Wildcat Realizm (ta ma sirokou sbernici ktera se hodi na slozite objekty + vyrovnavaci pamet na frame buffer), pokud nehodlate delat kompromisy tak Quadro 4600. Pokud budete travit vetsinu casu modelovanim a "aranzovanim" sceny tak bych rovnou vyskrtl myslenku pouzit herni grafiku.
Logout (4018)|4.7.2009 05:18
No phenom má smysl jen v duálu - dva jsou přecijenom o chlup rychlejší než jeden i7. Ale jak sem se teď díval na testy, tak nehalem je tak výkonej (a 3dsmax tak optimalizovanej na intel), že single i920 je jen o málo pomalejší než dual opteron - a ty sou dražší a vyšší maj spotřebu. Takže bych je bral asi jen, pokud by bylo 12GB ram limitem, nebo by se plánovalo za rok a kus dalších tisíce do novejch připravovanejch dvanáctijader...

A je třeba srovnávat AMD dvouprocesor s jednoprocesorem na intelu - intelovský quad xeony jsou hrozně drahý, a dvouprocesory na (ještě snesitelně drahejch) lowend xeonech i přes brutální optimalizace na intel už zas nejsou rychlejší než AMD, protože umíraj na pomalou FSB. Opterony díky HT škálujou daleko líp (to je taky důvod, proč sou osazovaný do highend clusterů).
Richmond (8084)|4.7.2009 07:29
Na penize se mi zda dual socket pro amd drazsi (deska +/- 8tis + 2x opteron dalsich 10tis) ale vykonove by to mohlo byt zajimavy. Ovsem z dual socketu taky plynou nevyhody typu 2 chladice, eatx bedna (2.700,- a vys). Co jsem tak delaval pc na grafiku tak v drtivy vetsine staci profi grafika, singl socket deska a do ni si pak prihodit jeste "herni" grafiku. Hdd jsem daval tenkrat raptory na os + na data mely vlastni (zase ale byla vyzadovana bedna s hotswapem - grafici si je mezi sebou prohazovali podle toho kdo na cem delal)
Logout (4018)|4.7.2009 10:43
Jojo - kdyby byly peníze, tak bych to postavil stejně, o tom žádná :-).
A máš pravdu, že investice do dualsocket desky a zatim jednoho CPU je taky hodně na zvážení...