reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

K7NF2-raid

badyk (35)|5.1.2007 09:34
Zdravím všechny. včera jsem dostal novou desku ASROCK K7NF2-raid místo mé vadné asus. Po zapojení všech komponent mi nenačítá ani jeden ATA disk. v biosu jsou vypsány WD ale kapacita 0. vše mám nastaveno na auto. zkusil jsem i připojit malý disk 3,2GB ale dělá přesně to samé.pokud dám instalaci WIN tak po nainstalování ovladačů se mě zeptá kam chci instalovat a vypíše mi oba disky jako neznámé zařízení, kapacity 4133MB a že nelze instalovat na tato zařízení.OBa disky jsou WD 200GB naformátovaný na NTFS. Budu rád za každou radu.Díky
Smeli (2302)|5.1.2007 11:29
[FONT="Arial"]Právě sem nainstaloval tutéž desku a rozeznala mi ATA i SATA Seagate bez problémů. Jediné co mi na desce celkem vadí jsou ty možnosti biosu (naposledy jsem pomocí jumperů taktoval na desce s KT133A:o). Tudíž předpokládám, že jako já tam máš poslední verzi biosu od výroby (1.30), tak bych zkontroloval nastavení jumperů na discích a zkusil dát každý do jednoho IDE (s tím, že disk v IDE 1 bude master a v IDE 2 slave) a zkontroloval, zda to tak hlásí i v biose (Advanced/IDE Configuration). Při připojování kablíku do desky dávat modrou stranou do MB.[/FONT]
badyk (35)|5.1.2007 11:49
[QUOTE=Smeli][FONT="Arial"]Právě sem nainstaloval tutéž desku a rozeznala mi ATA i SATA Seagate bez problémů. Jediné co mi na desce celkem vadí jsou ty možnosti biosu (naposledy jsem pomocí jumperů taktoval na desce s KT133A:o). Tudíž předpokládám, že jako já tam máš poslední verzi biosu od výroby (1.30), tak bych zkontroloval nastavení jumperů na discích a zkusil dát každý do jednoho IDE (s tím, že disk v IDE 1 bude master a v IDE 2 slave) a zkontroloval, zda to tak hlásí i v biose (Advanced/IDE Configuration). Při připojování kablíku do desky dávat modrou stranou do MB.[/FONT][/QUOTE]

dík.mám zapojený na jedný kšandě dva disky a na druhý dvě mechaniky.takže zkusím přehodit disky na kšandách. jinak takhle se mi hlásí oba, ale nevypíšou se kapacity.taky nejde na ně instalovat.ani nedetekuje že mám na jednom nahrán systém i když s jinou deskou. nemáš manuaal v češtině.prase aby se v tom jejich vyznalo.než jsem přišel vůbec na to jak mají být zapojený drátky od case.doufám že tohle na to mít vliv nemůže.
ICEBOSS (3435)|5.1.2007 12:22
  • resetni bios...
  • mas 80 zilovy kabely? Mas je spravne zapojeny? Cervenou (barevnou) zilou k napajeni disku a barevnou na desce do pinu 1? (obvykle bilej rozecek nebo oznaceny na PCB cislem ci sipkou)
  • Pokud je to WD, tak musis dat ten samostatnej na master tim, ze z nej uplne vytahnes jumper pryc a ty dalsi dva na jine ksande musis naswithovat na master (uprostred) a slave (vedle). Master musi byt na konci kabelu
  • [*]flashni novej bios
wizaard (913)|5.1.2007 12:35
Ano, je důležité, aby ses tady zmínil, zda máš disky nastavené na cable-select, nebo master/slave. Rozhodně doporučuju master/slave. Jak už tu bylo zmíněno, zkontroluj taky korektní zapojení IDE kabelu.
badyk (35)|5.1.2007 13:34
[QUOTE=wizaard]Ano, je důležité, aby ses tady zmínil, zda máš disky nastavené na cable-select, nebo master/slave. Rozhodně doporučuju master/slave. Jak už tu bylo zmíněno, zkontroluj taky korektní zapojení IDE kabelu.[/QUOTE]
ano mám zapojeno na master/slave.je to třetí deska a poprvé nenačetla disky, předchozí desky při tomto zapojení je načetly korektně. proto je to divné.bios je napíše že jsou WD 2000JC ale to size je 0. prej se to musí u téhle desky vše nastavit ručně. kabely zkontroluju, občas se člověk přehlédne.ale pokud by byli zapojeny špatně tak by mi to nenašlo žádný disk né? Jinak mám 80 žílový kabely od MSI.
badyk (35)|6.1.2007 09:19
[QUOTE=badyk]ano mám zapojeno na master/slave.je to třetí deska a poprvé nenačetla disky, předchozí desky při tomto zapojení je načetly korektně. proto je to divné.bios je napíše že jsou WD 2000JC ale to size je 0. prej se to musí u téhle desky vše nastavit ručně. kabely zkontroluju, občas se člověk přehlédne.ale pokud by byli zapojeny špatně tak by mi to nenašlo žádný disk né? Jinak mám 80 žílový kabely od MSI.[/QUOTE]

tak jsem to komplet rozebral a postupně začal zapojovat znova, zjistil jsem že je asi něco s Ata kabelem, protože když jsem ho vyměnil tak disk se načetl normálně. Ale nastal jiný problém, po nainstalování zákl.ovladačů, kdy měla započít normální instalace se objevilo modré okno a napsáno Chybný soubor partmgr.sys a že instalace nebude pokračovat, že pokud je to poprvé tak mám restartovat pokud je to povícero tak mám se spojit se správcem systému. Neví někdo co to znamená? díky Navíc po na naběhnutí instalace asi na třetí pokus mi nabídl kam chci instalovat a samozřejmě format.disk byl rozdělen v partion magicu, ale po naformátování, rozdělení zmizelo a mám jeden kompletní disk 200GB.takže data jsou fuč a je mi záhadou proč najednou zformátoval celý disk, když před tím formátoval vždy jen C:
Smeli (2302)|6.1.2007 12:55
Máš v pořádku instalační CD?
badyk (35)|6.1.2007 14:41
[QUOTE=Smeli]Máš v pořádku instalační CD?[/QUOTE]

no v nejlepším stavu už není, ale instalace proběhla vždycky v pořádku, ale nejspíš je nejvyšší čas udělat záložní kopii.
badyk (35)|10.1.2007 09:44
[QUOTE=badyk]no v nejlepším stavu už není, ale instalace proběhla vždycky v pořádku, ale nejspíš je nejvyšší čas udělat záložní kopii.[/QUOTE]

tak počítač maká tak jak má. akorát jsem přišel o všechna data z dvou 200GB disků. prostě mi vypsal že nemají žádné partition. musel jsem je znova naformátovat a rozdělit to už jsem oželel. Díky všem za pomoc.