Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Michal Útrata, business unit manager LYNX

husky14 (4214)|19.7.2009 10:58
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení značky počítačů LYNX.

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Michal Útrata, business unit manager společnosti eD' system se zaměřením na počítače značky LYNX, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Michal Útrata se představuje

O počítače LYNX se „starám“ již 6 let. Začínal jsem jako montážní technik při studiu vysoké školy v Brně. Po studiu jsem nastoupil jako obchodník do společnosti BGS LEVI Czech a.s., která vyráběla a prodávala počítače LYNX. Po sloučení společnosti BGS Levi Czech a společnosti eD' system na začátku roku 2008 jsem přestoupil na pozici business unit managera.

U značky LYNX mám na starosti koordinaci LYNX teamu (marketing, výroba a obchod). Zaměřuji se hlavně na komunikaci s LYNX partnery a rozvoj dealerské sítě. Na základě komunikace s LYNX partnery a výrobci hardwaru navrhuji nové konfigurace a řady skladových počítačů, doplňuji konfigurátor počítačů LYNX tak, aby zde byly dostupné nejnovější technologie.

Když mám nějaký volný čas, velmi rád sportuji. V létě jezdím nejčastěji na bruslích, v zimě se věnuji lyžování, které jsem v průběhu studia na vysoké škole jezdíval pravidelně učit do Špindlerova Mlýna.


Michal Útrata – business unit manager společnosti eD' system se zaměřením na počítače značky LYNX


O společnosti LYNX

LYNX je tradiční značka počítačů, která působí na českém trhu s osobními počítači již od roku 2000. Za pouhých pár let se počítače LYNX propracovaly na samotnou špičku v prodaných kusech mezi českými výrobci. Počítače LYNX usnadňují práci a zvyšují požitek ze hry a zábavy lidem každého věku, různých povolání a zájmů, a to již devět let.

I pro rok 2009 chystá značka mnoho novinek. Již od konce roku 2008 používají počítače LYNX kvalitnější zdroje. Od prosince tak zakoupíte PC LYNX výhradně se zdroji 80 PLUS. Změna přináší uživatelům úsporu nákladů na energii a zvýšení ochrany životního prostředí. Jejich účinnost je více než 80% při výkonu 20, 50 nebo 100%. Výhodou je také jeho nižší hlučnost.

V březnu představila společnost novou počítačovou sestavu Virtuální pokojíček 9. Jde opět o řešení určené pro konečného spotřebitele, který nechce ztrácet čas nakupováním jednotlivých komponent, ale preferuje hotové řešení, kde stačí desktop pouze vybalit z krabice a zapnout do zásuvky. Balení již obsahuje monitor, tiskárnu a vše potřebné pro okamžité používání počítače, včetně operačního systému. Kromě nejmodernějšího příslušenství nabízí Virtuální pokojíček 9 také novou moderní PC skříň, která odpovídá designovým trendům a splňuje kvalitativní nároky dnešní doby. Svým rozměrem je mnohem menší, než klasické PC skříně a proto je určena hlavně pro domácnosti, které stále více považují počítač za doplněk interiéru. I přes menší rozměr používá skříň standardní zdroj formátu ATX.

Dále jsme spustili nový konfigurátor počítačů, který umožňuje nakonfigurovat a objednat počítač za asi 3 minuty a zvládne to i člověk, který se orientuje v počítačích jen minimálně. Pokračujeme ve zmenšování počítačů a přesouváme se od skříní ATX přes mATX k ITX. Aktuálně připravujeme počítač, který bude ve skříni o velikosti asi 4 litry, který máte nyní možnost již v předstihu vyhrát v Expertiádě. A budeme mít i speciální PC pro dívky.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak pokládat otázky?

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka. Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.

Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
Návštěvník (184)|20.7.2009 21:51
Jméno tazatele: váša

Znění otázky:
Jaky je zajem o sestavy s win XP ve srovnani s Vistou?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|20.7.2009 21:54
Jméno tazatele: váša

Znění otázky:
Podle jakych informaci sestavujete vase akcni sestavy?

Doplňující komentář:
husky14 (4214)|20.7.2009 21:56
Jméno tazatele: husky14

Znění otázky:
Opravdu si myslite, ze u desktop PC je format ITX budoucnost?

Doplňující komentář:
pas!k (3765)|21.7.2009 06:30
Jméno tazatele: pasik

Znění otázky:
Jak vnimate to ze pc gramotnost uzivatelu roste a pc si dnes sklada kde kdo na kolene. Co konkretne delate pro to aby si uzivatel radeji koupil vasi pc sestavu nez aby si ji slozil z aktualne vyhodnych komponent s dobrym pomerem cena/vykon?

Doplňující komentář:
pas!k (3765)|21.7.2009 06:36
Jméno tazatele: pasik

Znění otázky:
Jak vybirate komponenty do vasich sestav? Stara se nekdo o tzv vyvazeni jednotlivych sestav a jak u takovychto sestav reagujete na pohyb cen jednotlivych komponent ktere za mesic dva mohou byt o 50% levnejsi?

Doplňující komentář:
Vezir (120)|21.7.2009 09:34
Jméno tazatele: Vít Huber

Znění otázky:
V posledních letech prudce stoupl prodej notebooků na úkor klasických PC, plánujete přijít také s notebooky pod vlastní značkou LYNX nebo zůstanete pouze u PC sestav? Případně jakou formou by toto bylo realizováno, zda obdoba VBI nebo vlastní cestou (platformy AMD, INTEL, VIA).

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|23.7.2009 07:22
Jméno tazatele: pepe

Znění otázky:
Záruční opravy provádíte do 5 dnů, ale může si u vás člověk, který potřebuje počítač ke své obživě, připlatit například za záruku typu NBD?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|23.7.2009 07:32
Jméno tazatele: phantom

Znění otázky:
Jake sestavy nejvice prodavate? Je vetsi zajem o samotne bedny nebo kompletni "pokojicky" s tiskárnou, reproduktory atd?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|24.7.2009 21:23
Jméno tazatele: beryll

Znění otázky:
Zkuste me presvedcit, proc si mam koupit prave sestavu Lynx? V cem je lepsi nez konkurence?

Doplňující komentář:
husky14 (4214)|24.7.2009 21:25
Jméno tazatele: husky14

Znění otázky:
Často se teď diskutuje o budoucnosti desktop PC na úkor notebooků, netbooků na jedné straně a konzolí na straně druhé. Jak vidíte budoucnost klasických desktop PC sestav Vy osobně?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|24.7.2009 21:51
Jméno tazatele: Martin

Znění otázky:
Jaký je poměr mezi vašimi akčními sestavami a sestavami sestavenými přes konfigurátor?

Doplňující komentář:
Fanthomas88 (11)|25.7.2009 09:32
Jméno tazatele: Fanthomas88

Znění otázky:
Na svých stránkách píšete, že komponenty procházejí testy než je zařadíte do nabídky. Zajímalo by mě přesně jakým způsobem testy probíhají a dále jakými testy prochází celá sestava než jde k zákazníkovy.

Doplňující komentář:
jpg (1)|25.7.2009 11:30
Jméno tazatele: Vraťa

Znění otázky:
Mám takový postřeh, že do všech vaších sestav cpete Windows, proč nedíte zákazníkovi vybrat zdali proklaté WAindows, nebo nějakou distribuci Open Source, například Linux. Já přešel na Ubuntu a maximálně spokojený. Bez virů a jiných nepříjemných věcí (modrá oébrazovka atd).

Doplňující komentář:
mstejska (2912)|25.7.2009 13:21
Jméno tazatele: mstejska

Znění otázky:
Jak řešíte (a zda-li) hlučnost vašich sestav? Nebo záklazníky hlučnost nezajímá?

Doplňující komentář:
Ve vašem konfigurátoru jsem si nevšimnul, že byste nabízeli tiché zdroje a chladiče procesorů.
mstejska (2912)|25.7.2009 13:22
Jméno tazatele: mstejska

Znění otázky:
Plánujete nabízet i mediacenter PC?

Doplňující komentář:
husky14 (4214)|1.8.2009 15:48
Rozhovor je zpracovaný, odpovědi jsou k dispozici zde:
https://www.svethardware.cz/ptame-se-za-vas-michala-utraty-o-znacce-lynx/27136