reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otáčení obrazu ve Win

Petr S. (1220)|22.7.2009 14:51
Zdravím,

na jednom počítači, o který se starám, dochází pravidelně k otáčení obrazu na monitoru. Nejprve se otočil jen o 180°, což jsem rychle vyřešil obnovením systému. Následně jsem počítač otestoval NOD32 a Spybotem, ti ale nic nenašli. Po asi dvou dnech se však problém začal vyskytovat znovu. A ten virus (pokud to je virus :) ) přitvrdil a začal obraz otáčet v nepravidelných intervalech postupně o 90°.

Tak jsem přitvrdil také, odinstaloval jsem grafické ovladače a následně je znovu čistě nainstaloval. Testoval jsem také programem ComboFix, bohužel bez úspěchu. Ani ne o 24 hodin později, byl ale obraz opět otočen... :eek:

Grafika je tam SiS, sice se při instalaci nainstaluje nějaký ovladač "Rotate Screen", čili určitě by to otáčení obrazem podporovat mělo, ale zároveň nikde není k nalezení žádné ovládací centrum tohoto nastavení. Prolezl jsem celý ovládací program SiS, a dialog po stisku tlačítka Upřesnit v Nastavení zobrazení - ten vypadá úplně standardně.

Nemáte někdo představu o tom, jaký virus by toto mohl způsobovat? Setkali jste se s tím už někdo?

BTW: Uživatelka to už řeší tak, že otočí celý monitor a normálně pracuje :-)
Richmond (8084)|22.7.2009 14:56
Spis bych nasel ten program "Screen Rotate" a zlikvidoval bych ho (mozna se spousti se startem systemu - ve SpyBotu/CCleaneru by to melo byt videt a i odstranit)

Na rotaci obrazu by mely stacit klavesove zkratky WIN + sipka :notsure
Petr S. (1220)|22.7.2009 16:12
Ten program je ale přímou součástí oficiálních ovladačů grafické karty :rolleyes: Spybot nic nenašel...
speedsnail (4876)|22.7.2009 16:22
Taky bych řekl že si obraz otačí stiskem nějaké kombinace kláves.. zatím hledám se strejdou googlem a našel sem jen podobnýho nešťastníka jako ty, řešení zatim ne (tedy řešení je reinstall grafických driverů, ale to jistě neni standardní řešení)

edit:Tak jedna kombinace kláves je ctrl+alt+šipka (nahoru, dolu, doleva, doprava)
Petr S. (1220)|22.7.2009 18:34
Já to zítra vyzkouším, ale bylo by to docela zajímavý, jestli je ten "virus" opravdu ona, pokud si to sama otáčí :-)

Zatím dík moc, zítra dám vědět :thumb
Petr S. (1220)|23.7.2009 12:12
Tak to bylo tak, skutečně si to přepínala sama. Fakt hustý :-) Díky za pomoc :thumb