Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 52

Téma: LCD do 6500kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

hm... a z těch jiných monitorů co jsem tam napsal je nějaký taky dobrý? mě se totiž nechce věřit že by TN byli zas tak špatné a takový rozdíl...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Mám v práci LG 24" W2442PA-BF. Je to TN, ale na práci stačí. Hry jsem nezkoušel, ale věřím že pojedou taky krásně. A na filmy se ty 2 palce můžou hodit víc, než trochu věrnější barvy (a lepší černá?). Záleží na preferencích, zas tak špatná TNka jak se všude píše nejsou, ale asi bych taky domů bral radši toho Della.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    A na filmy se ty 2 palce můžou hodit víc, než trochu věrnější barvy (a lepší černá?).
    U filmů se hodí především pozorovací úhly nonTN panelů. Nechci pokaždý, když se koukám na film, nastavovat polohu mointoru a pak se radši před ním nehýbat, abych vůbec něco viděl. V tomhle pohodlí je prostě TN daleko, daleko za ostatními.

Ano, 24 palců je fajn, ale ne na TNku. Zblízka kraje mění kontrast/barvy, zdálky se na tom blbě čte...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Mám doma TNko Samsung 2243BW a taky bych bral radši už nějakou lepší technologii, jak zde píše meeee, tak ty barvy a pozorovací úhly u filmů jsou víceméně nevyhovující, v hrách je to vcelku jedno, ale ta černá nebude nikdy černá (na TNku)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    ...
    Jeste mi napadlo doporucit necky co ma Deee - sice 20" ale dneska by to mohlo stat tech 6-7tis a obraz v pohode (ja ho chtel pro sebe, ale nebyl skladem, tak jsem vzal S-PVA)

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Všechny stolní TN co jsem potkal, jsou naprosto vpohodě pozorovatelná ze všech horizontálních úhlů, ze kterých to má smysl. Platí to i pro výše uvedený panel. Takže úhly bych neřešil, barvy na TN taky ujdou a černá na LCD asi nikdy nebude úplně černá.
    Doporučuju stavit se do obchodu, pokud barvy a úhly stačí, vzít radši větší TN, pokud ne, tak pak uvažovat o lepší technologii. TN je sice zastaralé, ale zas tak strašné to s ním není ...

(doma mám M-PVA a to má snad 180° a to tu sedím skoro dycky sám)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Jeste mi napadlo doporucit necky co ma Deee - sice 20" ale dneska by to mohlo stat tech 6-7tis a obraz v pohode (ja ho chtel pro sebe, ale nebyl skladem, tak jsem vzal S-PVA)
    no 20" ne-e. kdo je dee Btw?

Jinak jsou lCd na zrak o tolik lepší než crt? A IPS na zrak lepší než Tn?

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Můžeš zkusit to nový cPVA od Samsungu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67830
    V podstatě je to technologie lepší než TN, ale horší než novější VAčka a IPSy (ale taky levnější), prostě něco mezi.
    Ale mně je to LCD i po jiných stránkách sympatický ... dobrá polohovatelnost, hezkej vzhled (subjektivní), nízká spotřeba.

Ne, IPS nená pro zrak lepší než TN, není v tom žádný rozdíl, už jsem to psal na začátku.
    A jestli jsou lepší než CRT? Někteří by se hádali, ale já myslím že ano. Možná nejsou lepší než špičkový CRT, ale průměrný LCD je úplně jiná liga než průměrný CRT (průměrný CRT = shit).

Registrace
    May 2008

Mno, puvodne jsem mel napsanych par radku o levnych vecech (priznam se, bylo tam dost sprostych vyrazu) ale schrnu to jinak: pokud nerozeznate rozdil mezi VA/IPS a TN panelem nema smysl na nej priplacet (ikdyz jde o nejaky petikilo)

Registrace
    May 2008

@czhunter: hmmm, shit crt/lcd = zrak KO

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

pokud nerozeznate rozdil mezi VA/IPS a TN panelem nema smysl na nej priplacet (ikdyz jde o nejaky petikilo)
    S tím souhlasím. To je stejné jako v hudbě. Pokud uživatel není schopen rozeznat kvalitní zvuk od nekvalitního, nemá cenu se s ním přít.

Registrace
    Dec 2007

@czhunter: hmmm, shit crt/lcd = zrak KO
    No, jasně. když si vezmeš průměrný CRT, co si lidi kupovali před 10ti lety (cena cca 6000kč - ADI, AOC, ...), tak to bylo něco strašnýho. Mizerný frekvence, konvergence totálně mimo, pumpování obrazu atd.
    Když si vezmeš průměrný LCD co si lidé kupojou dneska (cena cca 3-4000kč, Acer, Sansung, LG, ...), tak to je úplně jiná liga, doslova balzám na oči.
    Shitky jsou shitky, ale průměrný LCD je o řády lepší než průměrný CRT.

A z nízkých pozorovacích úhlů, nehomogenního podsvícení nebo gamashiftu tě rozhodně oči bolet nezačnou.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    No, jasně. když si vezmeš průměrný CRT, co si lidi kupovali před 10ti lety (cena cca 6000kč - ADI, AOC, ...), tak to bylo něco strašnýho. Mizerný frekvence, konvergence totálně mimo, pumpování obrazu atd.
    Mno za 5600,- se dala sehnat 19" iiyama (1280x1024@100Hz) ale nebyla placata (byla to tusim VM410) - a uz jsme u toho - vzdycky se da sehnat nejaka alternativa, stejne jako je ten Dell 2209WA - panel ok, stojan, vybava atd. na pikacu, ale cenove nema konkurenci a hlavni ucel splni slusne...

Co si kdo kupoval za shity je jeho vec, ja mam svy oci docela rad (90% smyslovych vjemu proudi do mozku prave skrz oci) a klidne si priplatim (a rad ).
    S tim balzamem - no pokud clovek prechazi z shit crt tak ano. Ja kdyz kupoval muj monitor tak jsem presne vedel co od nej ocekavam takze jsem zuzil vyber na par konkretnich typu, pokud se clovek rozhoduje stylem - "koupim si monitor asi takhle velkej" tak na to jednou dojede (o sladka nevedomost )

Registrace
    Dec 2007

Tak ono před 10ti lety málokdo měl internet, i ten kdo ho měl, tak stejně moc recenzí na monitory nenašel a i když je našel, tak jsou psaný stylem "obraz je docela hezkej a ani není moc rozmazanej" (stačí se podívat do historie SHW) ... žádný luxusní měření desítek parametrů sondou, jak jsme dnes zvyklí
    Tehdy ses mohl jen těžko rozhodnout správně. Málo informací, malá osvěta, malý výběr, kvalita doslova kus od kusu (kroěm třeba Eiza a Barca ... ale kdo na to měl).
    Nicméně dost už historie, píše se rok 2009.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Co si kdo kupoval za shity je jeho vec, ja mam svy oci docela rad (90% smyslovych vjemu proudi do mozku prave skrz oci) a klidne si priplatim (a rad ).
    Moje řeč.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední