reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hd4650

Belbas (362)|7.8.2009 20:59
Zdravím...
Je to asi týden co jsem si koupil nový monitor. Jedná se o 23" LG
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-26DECBA3EC69E3EEC125759C00556E98.html

Zapojil jsem ho ale s čím jsem tak trošku počítal, moje grafika nerozjede FullHD zkoušel jsem nastavit vyšší rozlišení ale jde maximálně 1280x1024 px. Takže obraz je sice pěkný ale musím mít nastavený 4:3 protože v 16:9 se všechno jen "roztáhne". Jinak jsem s monitorem maximálně spokojený...

Pc se upgradovat chystám ale v mém případě to bude celý počítač, tímpádem to bude finančně náročnejší, takže s tím počítám až tak za rok, rok a půl. A to je docela dlohá doba. Takže se chci zeptat jestli by se nenašla nějaká levnější grafická karta na které bych rozjel to FullHD a taky nějaké trochu novější hry... Bylo by to jen na ten rok až max. dva. Byla mi doporučena ATI HD4650... tak nevím.

Jinak mi jde také o to abych nemusel měnit nic jiného něž grafiku...

Současná sestava:
CPU: AMD Sempron 2200+, 1502,3 MHz
Grafika: Nvidia GeForce FX 5200
MB: Giga-Byte GA-7VT600 1394
Chipset: VIA KT600+ VT8237(R)
RAM: 512 MB
HDD: 74,5 GB

BTW: taky mi bylo řečeno že na té stávající grafice by mnělo FullHD jet, pokud ano jak to vymamlasím aby to fachčilo :) dík všem...
cool.user (2822)|7.8.2009 21:08
4650 do agp a k tve sestave nema smysl. Byt tebou zkusim na te geforce zaktulizovat ovladace, protoze by imho fullhd mela dat.
Belbas (362)|7.8.2009 21:26
[quote=cool.user;279394]4650 do agp a k tve sestave nema smysl. Byt tebou zkusim na te geforce zaktulizovat ovladace, protoze by imho fullhd mela dat.[/quote]

OK zrovna stahuju tydle podle diskuze na SVHW by mněly být poslední...

http://www.nvidia.com/content/DriverDownload/download_confirmation.asp?kw=&url=http://us.download.nvidia.com/Windows/163.75/163.75_forceware_winxp_32bit_english_whql.exe

Taky jsem četl že budu muset odinstalovat stávající, jelikož dělám tuto operaci poprvé kde najdu ve svém počítači stávající ovladače? a co udělat první odinstalovat staré nebo nainstalovat nové nebo je to jedno? dík
Belbas (362)|7.8.2009 22:03
[quote=Belbas;279402]OK zrovna stahuju tydle podle diskuze na SVHW by mněly být poslední...

http://www.nvidia.com/content/DriverDownload/download_confirmation.asp?kw=&url=http://us.download.nvidia.com/Windows/163.75/163.75_forceware_winxp_32bit_english_whql.exe

Taky jsem četl že budu muset odinstalovat stávající, jelikož dělám tuto operaci poprvé kde najdu ve svém počítači stávající ovladače? a co udělat první odinstalovat staré nebo nainstalovat nové nebo je to jedno? dík[/quote]

Takže už jsem nainstaloval ty nové ovladače... Teď už mám plno možností nastavení rozlišení... ale při FullHD se mi to nevejde na monitor takže musím jak kdyby posouvat aby se mi objevila jiná část monitoru... :) je to normální a taky jsem nenašel žádné rozlišení při kterém by v poměru 16:9 nebyl obraz "roztáhlý"...
ICEBOSS (3435)|8.8.2009 03:56
stahl jsi ovladace pro karty nvidia a ty mas kartu s chipem ATi... skoro bych rekl lol.

stahuj tady
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Mas to propojeny DVI nebo D-subem?
matyyy (2527)|8.8.2009 07:34
[quote=ICEBOSS;279488]stahl jsi ovladace pro karty nvidia a ty mas kartu s chipem ATi... skoro bych rekl lol.
[/quote]

lol :)

[quote=Belbas]
Současná sestava:
CPU: AMD Sempron 2200+, 1502,3 MHz
Grafika: [SIZE="5"]Nvidia GeForce FX 5200[/SIZE]
MB: Giga-Byte GA-7VT600 1394
Chipset: VIA KT600+ VT8237(R)
RAM: 512 MB
HDD: 74,5 GB[/quote]


TO Belbas
zkus program Powerstrip v něm se dá donutit grafika do různých rozlišení
cool.user (2822)|8.8.2009 08:25
Belbas, predpokladam ze mas windows xp, takze -> pravym plocha->vlastonosti -> nastaveni -> upresnit -> monitor-> obnovovaci frekvence 60hz. A pote znova nastav tebou pozadovane rozliseni.
ICEBOSS (3435)|8.8.2009 10:15
aha... ja omlouvat, ja byt hloupa... uz nepostovat ve 4 rano... :mistake

jinak FX5200 myslim pres DVI vetsi rozliseni nez 1280*1024 neumi, mam pocit, ze jsem se s tim taky jednou trapil. Zkusil bych to napojit analogem. Jinak HD 4650 je OK karta, mozna by k tve sestave stacila i 3650, umi HD taky. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BS0BVKPY
Belbas (362)|8.8.2009 14:34
Ok jsem přes DVI. 60Hz nastavených mám. Jinak mám teda dotaz jinej, to FullHD už mi šlape ale chci se zeptat jestli mi to nemá vejít na tu obrazovku mám 23" širokouhlou a ten obraz se mi tam při tom FullHD nevejde takže to musím posouvat... Jinak momentálně mám nastanvenejch 1280x1024 a zaplý 4:3 a taky to neni žádná hrůza...
ICEBOSS (3435)|8.8.2009 17:53
jisteze se tam ma vejit cely. zkus to propijit normalne analogove, ale imho nakup vhodnejsi karty bude pro pouzivani tohoto monitoru vylozene dobry.
Belbas (362)|8.8.2009 19:39
[quote=ICEBOSS;279643]jisteze se tam ma vejit cely. zkus to propijit normalne analogove, ale imho nakup vhodnejsi karty bude pro pouzivani tohoto monitoru vylozene dobry.[/quote]

OK taky na ni moc her už nerozjedu ale jelikož hraju jen CS 1.6 na Multiplayeru tak mně zatím grafika moc neomezuje...takže jakou by jste mi doporučili? S ohledem na to abych musel kupovat jen kartu...
Belbas (362)|8.8.2009 20:30
Ač to říkám nerad situace je o dost horší... zkoušel jsem ten analog, FullHD nejde. Ale co se stalo horšího už mi nejde ten digitál a to vůbec. Jen se mi objevuje hláška "Numérigue qestion alim" což jsem si v google translateru přeložil jako "Digitální napájecí vedení" takže vůbec nevim vo co go. Tomu že sem píšu jsem vděčný opovrhovanému D-Sub kabelu. :( co s tím? Už se nepídím po FullHD ale chci aby mi šlapal alespoň ten digitál :(
grapherX (888)|8.8.2009 21:48
Napiš sem ještě jaký máš zdroj.
Dělá to i jiných systémech ? např můžeš vyzkoušet LiveCD linuxu.
Odinstaloval jsi pořádně předchozí ovladače? (nejlépe ve stavu nouze pomocí driver sweeper)
Nainstaluj si potom nové ovladače na grafiku. A pokud to nepujde nastavit přez win ve vlastonstech, tak to zkus ještě přez Nvidia Control panel(nevím jestli se to tak přesně jmenuje, dlouho jsem nebyl na PC s Nvidii).

Pokud bys jsi volil novou grafiku, tak pro tebe bude asi nejlepší ATi HD3650, nebo jen nějaké obyč. zobrazovadlo ATi 3450, ale rozdíl v ceně je pouze cca 300Kč, a rozdíl ve výkonu je už celkem velký.
Belbas (362)|9.8.2009 10:40
[quote=grapherX;279746]Napiš sem ještě jaký máš zdroj.
Dělá to i jiných systémech ? např můžeš vyzkoušet LiveCD linuxu.
Odinstaloval jsi pořádně předchozí ovladače? (nejlépe ve stavu nouze pomocí driver sweeper)
Nainstaluj si potom nové ovladače na grafiku. A pokud to nepujde nastavit přez win ve vlastonstech, tak to zkus ještě přez Nvidia Control panel(nevím jestli se to tak přesně jmenuje, dlouho jsem nebyl na PC s Nvidii).

Pokud bys jsi volil novou grafiku, tak pro tebe bude asi nejlepší ATi HD3650, nebo jen nějaké obyč. zobrazovadlo ATi 3450, ale rozdíl v ceně je pouze cca 300Kč, a rozdíl ve výkonu je už celkem velký.[/quote]

Zdroj mám 230V ale tím to nebude protože předtím mi to přes DVI šlo. Ale asi to bude těma ovladačema žádne sem neodinstalovával kde je najdu ty staré?
grapherX (888)|9.8.2009 10:46
[quote=Belbas;279794]Zdroj mám 230V[/quote]

Každý zdroj má 230V, krom Ameriky, tam je tuším 130V(to už si ale nejsu jistej). ;)
U zdroje je duležité Wattáž a značka.
Zdroj mě zajímal pro případný upgrade grafiky ;)

K problému:
Budeš muset odinstalovat i ty nové protože sytém ty staré přepsal, ale nikdy ne dokonale. Takže použij třeba ten program Driver Sweeper, přepni se do stavu nouze(při startu mačkej F8) a tam je odistaluj. Potom jak ti naskoči OS už normálně , tak je znovu nainstaluj ty nejnovější.

EDIT by mech13: v USA maji 115V
Belbas (362)|9.8.2009 10:51
[quote=grapherX;279795]Každý zdroj má 230V, krom Ameriky, tam je tuším 130V(to už si ale nejsu jistej). ;)
U zdroje je duležité Wattáž a značka.
Zdroj mě zajímal pro případný upgrade grafiky ;)

K problému:
Budeš muset odinstalovat i ty nové protože sytém ty staré přepsal, ale nikdy ne dokonale. Takže použij třeba ten program Driver Sweeper, přepni se do stavu nouze(při startu mačkej F8) a tam je odistaluj. Potom jak ti naskoči OS už normálně , tak je znovu nainstaluj ty nejnovější.[/quote]

Nic přes D-Sub Full HD nejde a přes DVI to nejde vubec...
grapherX (888)|9.8.2009 11:46
A zkoušel jsi to i v jiném OS ? Zkus třeba volně dostupnou edici Linuxu. Můžeš aspoň zkusit liveCD. ;)
Belbas (362)|9.8.2009 11:57
[quote=grapherX;279809]A zkoušel jsi to i v jiném OS ? Zkus třeba volně dostupnou edici Linuxu. Můžeš aspoň zkusit liveCD. ;)[/quote]

Ale vono mi to na tom DVI už jelo i to FullHD sice to bylo takové divné ale všechno jelo... ted maximalně D-Sub... už mně to pěkně se*e
Belbas (362)|13.8.2009 22:02
Ok takže už je to už skoro týden, překonal jsem mou nechuť k řešení tohoto problému (víc jsem toho pokazil než opravil) a problém jsem stále nevyřešil. Teď bych v první řadě potřeboval aby mi jel ten monitor na DVI až pak se můžem bavit o FullHD pokud tomu správně rozumím... Takže možná bude chyba v odinstalování starých ovladačů, mám pocit že mi to hlásilo nějakou chybu... (taky je tu už dýl). Já osobně s tím nemám žádný problém rozdíl mezi D-Sub a DVI nepoznávám ale přece jen bych rád to FullHD... a v D-Sub ho nenastavím... No ještě to může být tou grafikou ale ze tří zdrojů vím že FullHD podporovat má.

Btw: S linuxem jsem se ještě v uživatelském prostředí nesetkal takže myslím že to by byl větší problém než ten monitor ... :)
Belbas (362)|14.8.2009 13:13
[quote=Belbas;281591]Ok takže už je to už skoro týden, překonal jsem mou nechuť k řešení tohoto problému (víc jsem toho pokazil než opravil) a problém jsem stále nevyřešil. Teď bych v první řadě potřeboval aby mi jel ten monitor na DVI až pak se můžem bavit o FullHD pokud tomu správně rozumím... Takže možná bude chyba v odinstalování starých ovladačů, mám pocit že mi to hlásilo nějakou chybu... (taky je tu už dýl). Já osobně s tím nemám žádný problém rozdíl mezi D-Sub a DVI nepoznávám ale přece jen bych rád to FullHD... a v D-Sub ho nenastavím... No ještě to může být tou grafikou ale ze tří zdrojů vím že FullHD podporovat má.

Btw: S linuxem jsem se ještě v uživatelském prostředí nesetkal takže myslím že to by byl větší problém než ten monitor ... :)[/quote]

Tak co poradí ještě někdo ?
Belbas (362)|21.8.2009 14:48
Takže situace se celkem změnila už sem nastavil Full HD přes D-SUB ale pořád mi nejde DVI... nastavil jsem si jazyk na angličtinu a píše mi to Digital Power Saving Mod co s tím ?