reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problém při zapnutí počítače

Neregistrovaný (0)|8.8.2009 11:42
Jméno tazatele: Dominik

Znění dotazu:
Dobrý den, mám dotaz ohledně špatného zapínání počítače. V pátek 7. srpna jsem si koupil ventilátor do skříně a při jeho zapojování jsem měl zapnutý počítač. Poté se počítač náhle vypnul a mohu ho zapnout jedině tehdy, když ho kompletně odpojím od elektřiny (počkám až zhasne malá žlutá kontrolka na základní desce ) a znovu ho zapojím. Prosím o radu. Děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|10.8.2009 09:11
Dělá to i když ten větrák zase odpojíš? Zkusil bych reset BIOSu. A příště si pamatuj, že za chodu se v počítači nevrtá!
M@rcus (71)|10.8.2009 10:13
To čo vyššie + pozri si v manuále, čo tá kontrolka znamená.

Všeobecné zásady:
1. Nič v PC nemontovať, ak je zapnutý v elektrike (vytiahni sieťový prívod a počkaj aspoň pár minút, nech sa vybijú kondenzátory)
2. Ak niečo nefunguje, skús "undone" poslednú operáciu, pred ktorou všetko ešte išlo.
johny__g (6387)|10.8.2009 10:52
Žlutá kontrolka většinou jen upozorňuje že je deska pod napětím, jde do ní + 5V VSB ze zdroje. A ani v tomhle stavu se nedoporučuje něco odpojovat nebo zapojovat. Vždy odpojit napájení a než do PC sáhnu tak se uzemním třeba o radiátor.
George eLzyx (85)|11.8.2009 13:10
je zvláštní, že když chci něco v PC killnout, tak můžu třeba za běhu vyndavat paměti, procesor, grafiku atd ... ale jakmile se na to člověk jen špatně podívá v okamžiku kdy potřebuje aby to běželo - je problém :notsure