Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: Výběr IT školy

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Při rozsahu knihoven a možností co jazyky nabízejí se můžete lehce dostat do začarovaného kruhu a nebudete vědět co studovat dřív.
    Spis nez nutnost ucit se hodne veci naraz tam hrozi nutnost kopirovany dlouhatanskych bloku kodu aniz by je clovek chapal. Pak staci nejaky drobny problem a je to v ****.

I kdyz napriklad v C++.Net (CLR) uz to neni tak hrozne, tak se prece clovek nikde tak dobre zaklady programovani nenauci jako na prikazove radce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2009

OK takže asi koupím tohle http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitac...e-pro-samouky/ a začnu se šprtat

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Co se týká příkazový řádky, ani to už v C++ není taková nutnost (např. Eclipse má prostředí CDT takže na příkazovou řádku netřeba sáhnout a je to zdarma), ovšem pravda je, že se tak dá naučit nejvíc, takový dependencies v makefile ...

Co se týče školy, tak u mě to bylo tak, že po střední (průmyslovce) jsem uměl obstojně Pascal, cčko vůbec (a Java snad v tý době ještě ani nebyla). Na vejšce (počítačový) jsme měli jeden semestr C a jeden C++, takže po dokončení vejšky jsem uměl velmi dobře Pascal a Delphi, C-čko jakž takž a C++ v podstatě vůbec (myslel jsem si, že jo, ale z omylu mě vyvedli v prvním zaměstnání, kde jsem se C++ teprv musel naučit - konstruktory, dědičnosti, virtuální funkce, výjimky, atd.). A po nějakých 6ti letech "profi" programování ještě občas stále nacházím v C++ nový věci a triky

Pravidelný diskutér Avatar uživatele adolfik
    Registrace
    Jun 2007

jkojak-s tímhle musím bohužel souhlasit
    díky podělanému školství se tohle děje na všech školách, takže pokud se tomu nevěnuješ doma a ve volný čase, tak se prostě nechytíš a pak budeš jenom nadávat, že vše stojí za ***
    Pak je tu ještě vysoká škola, ale to už je jiné téma...
    Jináč já jsem se dal na kybernetiku a elektriku (pak ještě vidím budoucnost v nanotechnologiích), pač z mého aktuálního pohledu to vypadá, že bude mrtě Íťáků a strašně málo elektrikářů nebo ti co tomu vůbec nebudou rozumět (příkladem budiž elektroprůmky a SPSE kam chodím s oborem ESZ apod.)
    Myslím, že za pár let se tohle provalí a zase se všichni budou hrnout jinam (stejně jako u bráchy, kde byla móda jít na podnikatelku a dneska jsou rádi, že můžou balit papír )...
    Já jsem si na brigádě vyzkoušel IT servis (servis na firmě a sítě a zabezpečení po okolí) a musím říct, že bych se tímhle nechtěl živit. Bohužel na borce, který vidí hloub to už asi nestihnu dotáhnout, zvlášt jaká je konkurence
    Naposledy upraveno uživatelem adolfik: 24-08-2009 v 18:51

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Výběr tabletu do školy (cca 5 000,-)
    Od Baji14 v sekci PDA a smartphony
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 28-09-2014, 12:51
  2. Výběr notebooku na multimédia, školy i práci
    Od Babuna18 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-09-2011, 15:27