Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: Mega zabezpečená složka

Občasný diskutér Avatar uživatele DZer
    Registrace
    Aug 2006

Včera sem zabezpečoval jednu složku, aby se tam sestřička nemohla dostat, mno vůbec nevim jak ale něco se zvrtlo a skončilo to tak že v zabezpečení dané složky nezůstal ani jeden uživatel, z čehož vyplívá že ani můj admin ani standartní admin se do ní nemůže dostat, nemůže jí vymazat prostě nic. Navíc při dalším systému se stala nevyditelnou, protože nikdo nemá ani oprávní jí vidět. Nevěděl by někdo jak jí znovu získat zpět, jelikož o data v ní bych nerad přišel. O této "chybě" Windows jsem věděl, ale nikdy sem se tim nezabíral, jelikož jsem si myslel že se mi to nemůže stát.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

jj, to je jedna z vlastností WXP Můžeš sobě i administrátorům odebrat práva a pak se tam už nikdo nedostane

Jako administrátor bys měl ale mít možnost si tyto práva opětovně přidělit... Nebo máš v zabezpečení políčka zašedlá? Pak by možná pomohlo nějaké bootovací CD, např. Ultimate Boot CD - pak bys mohl danou složku zkopírovat na jiný file systém (FAT) a teoreticky bys tak mohl zrušit přístupová práva...

Ale to nemám odzkoušeno, pouze vím, že když jsem se jednou chtěl podívat na disk tak mi UBCD pomohlo a nechtělo k tomu ani heslo žádného uživatele...

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Petr S.
    jj, to je jedna z vlastností WXP Můžeš sobě i administrátorům odebrat práva a pak se tam už nikdo nedostane

Jako administrátor bys měl ale mít možnost si tyto práva opětovně přidělit... Nebo máš v zabezpečení políčka zašedlá? Pak by možná pomohlo nějaké bootovací CD, např. Ultimate Boot CD - pak bys mohl danou složku zkopírovat na jiný file systém (FAT) a teoreticky bys tak mohl zrušit přístupová práva...

Ale to nemám odzkoušeno, pouze vím, že když jsem se jednou chtěl podívat na disk tak mi UBCD pomohlo a nechtělo k tomu ani heslo žádného uživatele...
    ve win funguje "prevzeti vlastnictvi": user si neco vytvori a nikoho k tomu nepusti, pak ho nekdo vyhodi z firmy, prijde admin, prebere nad slouzkou vlastnictvi - tim ziska prava majitele - a muze nastavovat prava jak se mu hodi a slozka je jeho... to ale funguje asi jenom kdyz nastavuje: co chci zakazat, to nepovolim ne v pripada, kdyz to natvrdo zakazu, protoze zakaz je nejtvrdsi pravo. takze jestli zakazal vlastnikovi modifikaci, tak nevim jak z toho... proste a jednoduse zakazy pouzivat fakt jenom kdyz sakra dobre vim co delam... je potreba myslet na to, jak se to nastaveni chova kdyz je user clen vice skupin... hlavne nedavat zakaz to everyone

Registrace
    Aug 2006

Největší problém je hlavně v to že tu složku ani nevidim,jelikož i to je jedno z oprávnění které sem stratil. Ale ještě než sem se přihlásil znova(právě od té doby sem ji už neviděl), tak sem tu složku zkopíroval, to jediný šlo a tu kopii dokonce vidim :-). Přes vlastníka sem to skoušel já sem vlastník tý složky ale nic platný. Mno i přes dědičnost sem to skoušel a nic.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

zkusil bych tu petrovu metodu s prekocpenim na fat

Registrace
    Aug 2006

Tak sem nadtim zase laboroval. Vyřešil přes dědičnost. Což sem psal že nejde ale skusil sem to znova a už je přístupná, nechápu. Ale to mluvim jenom o tý kopii. Ten originál mi neni vidět a zabírámi místo aspoň že sem zpět získal stracená data.

Registrace
    Nov 2006

Mohl by jsi trošku více popsat jak jsi to vyřešil? Docela by mě to zajímalo

Registrace
    Jul 2006

to se mi nezda ze by to slo obejit pouze zkopirovanim to by byla celkem bota ne ?

Registrace
    Aug 2006

Taková malá rekapitulace. Takže, když se mi stalo, že sem si omylem odebral veškerá práva(přesněji v zabezpečení dané složky nezůstal ani jeden uživatel), tak sem s tou složkou nemohl nic dělat. Jediný co šlo bylo zkopírovat to. Což se zprvu jevilo jako ještě větší bota, protože sem najednou mněl takle debilně zabezpečený složky dvě. Pak sem se do nich skoušel dostat přes standartního admina, což sem si moc nemohlo, protože jak sem se odhlásil tak sem najednou tu puvodní složku ani neviděl ale tu kopie, (neptejte se mi proč, teoreticky být uplně totožná i v oprávněni) tu jo. Ale situace stejná zprvu s ní nešlo nic dělat. Potom sem se do ní dostal tak že, sem její nadřízený složce přidal pro svýho admina veškerá práva a než sem to potvrdil, tak jsem zatrhl "Nahradit položky oprávněním ve všech podřízených objektech zde zobrazenými položkami pro podřízený objekt". Jo abych nezapomněl to sem skoušel dvakrát, po prví nic, ale podruhý už sem se do ní v poho dostal. --- Výsledek toho je takový že jsem získal zpět data s tý kopie, ale někde na disku mám ten originál s kterim zatim nemohu nic dělat a zabírá mi místo. --- ale jestli to zaručené řešení(částečné řešní) podobné situace to netušim, bůh ví co sem ještě udělal a ani vo tom nevim --- můžete si to skusit podle tohoto návodu sami, a když se to povede tak mi dejte vědět.
    Naposledy upraveno uživatelem DZer: 22-01-2007 v 21:38

Registrace
    Nov 2006

jj, to musím vyzkoušet Pak písnu

Ale je to stejně hukot Počítače ( nebo mám říct Windowsy? ) jsou hold jedna velká neznámá a dělají si někdy co chtějí...

Registrace
    Aug 2006

Jo s tim plně souhlasim..... Já sem nad ti problémem taky ještě laboroval. A už sem zistil jak se my povedlo tu složku takle blbě zabezpečit. Asi sem se omylem odškrt "Zdědit po nadřazeném objektu položky oprávnění platné pro podřízený objekt a tyto položky sloučit s polažkami, určenými přímo pro tento objekt." v Zabezpečení->Upřesnit a ftipně sem to bez přečtení potvrdil. To když se udělá tak zmizí z oprávnění všichni uživatelé. Což vidim jako chybu win, mněl by tam automaticky, zůstat aspoň hl.Admin, aby se do toho mohl někdo dostal. Ale zase jak jsem řikal že sem tu složku zkopíroval(protože to jediný šlo), tak mi to teď nešlo . Takže vůbec už nevim jak sem vytvořil tu kopii.

Registrace
    Jul 2006

Mno ja se jednou presvedcil ze nastaveni prav je dobre delat opravdu v pripade ze je clovek vyspany odpocnuty a vi co dela )).. ja jednou nastavoval prava na jednom serveru a bylo to dost pozde v noci a uz sem na to poradne nevidel a druhej den sem se na to podival a nestacil jsem se divit co sem tam udelal za paskvil

Občasný diskutér Avatar uživatele Lamak
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od pas!k
    Mno ja se jednou presvedcil ze nastaveni prav je dobre delat opravdu v pripade ze je clovek vyspany odpocnuty a vi co dela )).. ja jednou nastavoval prava na jednom serveru a bylo to dost pozde v noci a uz sem na to poradne nevidel a druhej den sem se na to podival a nestacil jsem se divit co sem tam udelal za paskvil
    S tema pravama je to proste jak bulharska stripterka. Jak tu nekdo psal, tak NTFS opravneni ti dovolujou prevzit vlastnictvi slozky pokud jsi ve skupine administrators. Takze pokud se prihlasis pres admina, tak ti to musi jit. To ze neni videt je nejaka blbost...jak totiz pak vis, ze tam ta slozka je. Pokud ji mas nekde v podadresari, tak dej vlastnosti-zabezpeceni-upresnit-vlastnik.....a dej nahradit vlastnika ve vsech podrizenych kontejnerech a objektech......takhle by to melo na 99% jit a mel bys ji videt.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od pas!k
    [OT]aneb jak smutne sedi informatici v serverovne, koukaji na sebe bezradne... "co tu tak smutne sedite?" "ale... vcera sme chlastali a menily hesla..."[/OT]

Registrace
    Nov 2006

Ha, Ha Tak to je masakr!

Citace Původně odesláno od DZer
    Jo s tim plně souhlasim..... Já sem nad ti problémem taky ještě laboroval. ...
    Taky mi nejde do hlavy, jak se to jednou mohlo povést překopírovat a podruhé ne? Že by další chyba Windows?

Citace Původně odesláno od Lamak
    S tema pravama je to proste jak bulharska stripterka. Jak tu nekdo psal, tak NTFS opravneni ti dovolujou prevzit vlastnictvi slozky pokud jsi ve skupine administrators. ...
    Citace Původně odesláno od mech13
    ... to ale funguje asi jenom kdyz nastavuje: co chci zakazat, to nepovolim ne v pripada, kdyz to natvrdo zakazu, protoze zakaz je nejtvrdsi pravo. ...
    Tak jsem zkoušel něco s právama ve Woknech a když jsem u jednoho souboru zakázal všechno pro všechny uživatele a následně to uložil tak to po chvíli, když jsem zase vlezl do Zabezpečení složky, šel ten zákaz zase odškrtnout...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední