Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Procesory: Výkon procesorů ve hrách

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Mozart

Znění dotazu:
    Prosím o odborné vyjádření,který z uvedených procesorů bude ve hrách nejvýkonnější,Intel i7 soc.1366(Bloomfield 45nm),Intel i7 soc.1156(Lynnfield 45nm),Intel i5 soc.1156(Clarkdale 32nm).Vřelý dík

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Proč ten Clarkdale? 2 jádro s IGP? S tou IGP bych na hry moc nepočítal, s 2 jádrem do budoucna taky ne....

Bloomfield vs. Lynnfield je v podstatě jedno, tady už záleží na dosažený frekvenci

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Proč ten Clarkdale? 2 jádro s IGP? S tou IGP bych na hry moc nepočítal, s 2 jádrem do budoucna taky ne....

Bloomfield vs. Lynnfield je v podstatě jedno, tady už záleží na dosažený frekvenci
    no,já jsem to pochopil tak,že IGP by měl být vlastně NordBridge,tudíž,že to má komunikovat přímo s grafikou,nebo jsem taková lama?

Registrace
    Jun 2007

To nebude NB, ale prostě CPU + GPU, viz třeba tady:
    http://www.svethardware.cz/intel-sli...ale-32nm/27020

Na HTPC asi ideální, ale na hry....?

A hlavně to bude jen dvoujádro, což v příštím roce už kupovat kvůli hrám taky nebude mít smysl.... ale teď to nemá cenu řešit, nikdo neví ani co bude za měsíc, natož začátkem příštího roku

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    To nebude NB, ale prostě CPU + GPU, viz třeba tady:
    http://www.svethardware.cz/intel-sli...ale-32nm/27020

Na HTPC asi ideální, ale na hry....?

A hlavně to bude jen dvoujádro, což v příštím roce už kupovat kvůli hrám taky nebude mít smysl.... ale teď to nemá cenu řešit, nikdo neví ani co bude za měsíc, natož začátkem příštího roku
    Takže když budu chtít slušnej herní počítač,tak jít do soc.1366 a i7,vyplatí se to vůbec?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Takže když budu chtít slušnej herní počítač,tak jít do soc.1366 a i7,vyplatí se to vůbec?
    Záleží na tom, kolik do toho hodláš investovat, resp. kolik na to máš.
    Já osobně si z pohledu laika myslím, že pokud na to máš volný finance, smysl to má.

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Osobně vidím spíš s1366 jako skoro zbytečnej hi-end a imho by stačil mainstreamovej s1156. Už jen proto, že CPU do 1366 asi nikdy nebudou cenově tak výhodný, prostě hi-end....

Ale to tu zatím jen spekulujeme a všechno může být jinak, hlavně s tím Clarkdalem. Až tu ty CPU vedle sebe budou, tak se ptej nebo hledej odpovědi

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    Záleží na tom, kolik do toho hodláš investovat, resp. kolik na to máš.
    Já osobně si z pohledu laika myslím, že pokud na to máš volný finance, smysl to má.
    Díky za rozhřešení,finance už na to jsou a až vyberu komponenty,dám to k vám na posouzení

Registrace
    Oct 2006

@Husky: Vzhledem k formulaci prvního dotazu .....který z uvedených procesorů bude ve hrách nejvýkonnější...... jsem usoudil, že mu jde právě o ten hi-end.
    (A nedrť mě prosím ustáleným slovním spojením "poměr cena/výkon", jak to někteří dělají . U hi-endu se na tohle dívat moc člověk nemůže.)
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 25-08-2009 v 21:35

Neregistrovaný

@Husky: Vzhledem k formulaci prvního dotazu .....který z uvedených procesorů bude ve hrách nejvýkonnější...... jsem usoudil, že mu jde právě o ten hi-end.
    (A nedrť mě prosím ustáleným slovním spojením "poměr cena/výkon", jak to někteří dělají . U hi-endu se na tohle dívat moc člověk nemůže.)
    Ahoj,ještě bych měl jeden dotaz ohledně Intel i5,když má integrovaný IGP,dá se přece do sestavy instalovat výkonná grafická karta,nebo nedá?

Registrace
    Jun 2007

Nejvýkonnější bude ten s nejvyšší frekvencí

A přijde mi, že je skoro zbytečný rvát prachy do i7, když i5 imho nabídne to samý.... pak už půjde právě jen o tu frekvenci

Registrace
    Oct 2006

Na korektní testy si budeme muset asi ještě chvíli počkat, ale i7 a i5 na stejné frekvenci přeci nebude nikdy úplně to samý.
    Nevím, jak dalece je tohle relevantní: http://www.zive.cz/Clanky/Ohlasy-tes...6/default.aspx Tohle může znamenat právě ten rozdíl: " Asi nejvýznamnější vlastností, o kterou je Core i5 oproti Core i7 ochuzeno, je hyperthreading "
    Bude to podobný, jako když srovnávám moje dvě C2D E8400 a E6400 na stejných frekvencích. Nebo ne? Rozdíly v benchmarcích tam taky jsou měřitelné.

Já sned přejdu na novou platformu, ať můžu testovat.
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 26-08-2009 v 21:52

Registrace
    Jun 2007

Ale jo, úplně stejný to samo nebude, otázka je, kolik % to na jaký sestavě udělá a o kolik % se budou lišit ty CPU cenově.

Jasně, nechceš slyšet "poměr cena/výkon", ale proč dávat za CPU 10k (o i7-975 se asi bavit nebudem), když o 10% pomalejší CPU i5 bude stát 5k (čistě hypoteticky)....

Navíc po OC může být všechno jinak a ta i5 může být ve finále výkonnější.

Ale to tu zatím spekulujem o ničem....

Registrace
    Oct 2006

Asi tak. Až tu budou s jasnýma cenama a řádně otestovaný, dá se to srovnávat a i přihlédnout k tomu poměru cena výkon. Pokud bude rozdíl očividný, není co řešit.

Podobná témata

1. Software měřící výkon při hrách
    Od dracihnev v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-03-2011, 18:34
  2. výkon v 3Dmarku vs výkon ve hrách
    Od Commanderwar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 13:28
  3. Výkon procesoru
    Od bedane v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 4