reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GA-965P-DS4 potřebuje extra PCIE12V?

Indy13 (25)|15.1.2007 14:26
Na boardu GA-965P-DS4 je u hlavního napájecího konektoru ještě navíc klasický 4 pinový Molex (jako na HDD) v návodu označený jako PCIE_12V Power Connector. Prý dodává extra power do PCIE x16 slotu. Používám jako grafiku Gigabyte GF 7600GT SilentPipe II, 256MB DDR3 (NX76T) a zajímalo by mě, zda mám do zmíněného extra konektoru připojit napájení ze zdroje nebo ne. Takovýto konektor na boardu totiž vidím poprvé. Poradí někdo? Díky.
Withman (1337)|15.1.2007 14:28
[QUOTE=Indy13]Na boardu GA-965P-DS4 je u hlavního napájecího konektoru ještě navíc klasický 4 pinový Molex (jako na HDD) v návodu označený jako PCIE_12V Power Connector. Prý dodává extra power do PCIE x16 slotu. Používám jako grafiku Gigabyte GF 7600GT SilentPipe II, 256MB DDR3 (NX76T) a zajímalo by mě, zda mám do zmíněného extra konektoru připojit napájení ze zdroje nebo ne. Takovýto konektor na boardu totiž vidím poprvé. Poradí někdo? Díky.[/QUOTE]

To není potřeba, pokud by byl ale počítač nestabilní a občas padal (v defaultu), bylo by lepší jej zapojit. :)
tequilla (1015)|15.1.2007 14:41
V manualu se pise> The PCIE_12V power connector supplies extra power to the PCI Express x16 slots. Connect this connector depending on your system requirements.
Tudiz tento konektor dodava dalsi stavu v pripade potreby vetsich vykonovych naroku ve slotech PCI Express x16. S grafikou 7600GT neni potreba konektor zapojovat. Ten se hodi az v okamziku zapojeni vice karet nebo nejakych zroutu energie (8800GTX, 1900XTX, atd.)
Indy13 (25)|15.1.2007 15:02
No pokud dobře chápu poslední reakce, nemělo by mém případě být jeho připojení povinné, ale pokud ho přesto zapojím, NEměl bych rozhodně nic pokazit. Takže ho prostě zapojím a bude. Díky.
Withman (1337)|15.1.2007 15:10
[QUOTE=Indy13]No pokud dobře chápu poslední reakce, nemělo by mém případě být jeho připojení povinné, ale pokud ho přesto zapojím, NEměl bych rozhodně nic pokazit. Takže ho prostě zapojím a bude. Díky.[/QUOTE]

Pokud ho nezapojíš, tak se většinou nic nestane.
Pokud jej zapojíš určitě se nic nestane.

:)
wizaard (913)|15.1.2007 20:40
[QUOTE=Indy13]No pokud dobře chápu poslední reakce, nemělo by mém případě být jeho připojení povinné, ale pokud ho přesto zapojím, NEměl bych rozhodně nic pokazit. Takže ho prostě zapojím a bude. Díky.[/QUOTE]
Přesně tak. Jeho nezapojení neznamená ve Tvém případě nic a při jeho zapojení se taky nic nezmění (v současné situaci). Prostě až si koupíš nějaký nový přímotop (např. GeForce 8800GTX), pak bys bez zapojeného molexu nemusel být zcela spokojen, ale u 7600GT není potřeba.
BC (64)|15.1.2007 21:11
[QUOTE=Indy13]Na boardu GA-965P-DS4 je u hlavního napájecího konektoru ještě navíc klasický 4 pinový Molex (jako na HDD) v návodu označený jako PCIE_12V Power Connector. Prý dodává extra power do PCIE x16 slotu. Používám jako grafiku Gigabyte GF 7600GT SilentPipe II, 256MB DDR3 (NX76T) a zajímalo by mě, zda mám do zmíněného extra konektoru připojit napájení ze zdroje nebo ne. Takovýto konektor na boardu totiž vidím poprvé. Poradí někdo? Díky.[/QUOTE]V tvojom pripade nie je nutne ten konektor zapajat. Ine by to bolo v pripade dvoch grafickych kariet v SLI alebo Crossfire. Aj tam by ale mali stacit tie 2x 12V napajacie kable, ktore su sucastou main conectoru (24 pin). Jedna graficka si cez PCI-E 16x slot moze zobrat max 75 Wattov a aj jeden 12V napajaci kablik je urceny na 75 Wattovu zataz. V praxi je to tak ze keby si napr. na 20 pin main konektor (1x 12V kablik) zapojil 2 graficke, tak ten kabel by to neprezil, pretoze graficke by si pytali 150 W a ten kablik nie je na taky odber urceny, takze by sa hrozne prehrieval a zoxidoval (neviem ci som pouzil ten spravny vyraz :o ... proste by sa znicil). Z toho vyplyva:
1x PCI-E VGA - stacil by 20 pin main konektor
2x PCI-E VGA - staci 20 pin main konektor + 4 pin molex, alebo len 24 pin main konektor
Najlepsia volba: 24 pin main konektor + 4 pin molex
kockonos (7)|24.1.2007 13:03
Tak presne takovy problem nyni resim :-) mam tuhle desku s 8800GTX a bohuzel jsem asi pri nakupu nezvolil dobry zdroj :-( .
Sestava :

Zdroj Silentmaxx PSU 600Watt Dual-Fan IC-Tech
CPU Intel Conroe Core2 Duo E6400 2,13GHz/2MB/1066MHz/LGA775
MB Gigabyte GA-965P-DS4, P965 Express, DualDDR2-800, SATA/300
VGA GigaByte 8800GTX 768MB DDR3, DVI,TVout, PCI-E
HDD Western Digital Caviar RE WD3200YS- 320GB SATA/300
CASE COOLERMASTER Centurion 532 Black RC-532-SKN1-GP
RAM GEIL 2x1GB DDR2 PC800 (GX22GB6400DC)

A prave tady ted premyslim ze karta ma sice zapojene oboje napajeni , ale dodatecny PCIE12V zapojeny nemam . Zdroj ma sice extra PCIE12 extra ovsem jiny konektor . A zaroven me trochu desi parametry zdroje , protoze jsem koupil zdroj ktery zrejme nema oddelene 12V vetve a soucet amper na 12V je 30A.
Dosahuju nyni cca 9200 bodu v 3D Mark 06 bez taktovani cehokoliv :-) ovsem treba kdyz hraju "Tom Clancy´s Rainbow Six: Vegas" tak se to obcas cuka :-) ale to muze byt hrou :-).Bohuzel neznam nic cim bych dokazal zmerit zda zdroj nepada ponekud na usta behem zateze v 3D.
Mate nekdo nejaky napad nebo kometar pls ?
Diky
Kockonos

Jinak PC
wizaard (913)|24.1.2007 13:47
[quote=kockonos]Tak presne takovy problem nyni resim :-) mam tuhle desku s 8800GTX a bohuzel jsem asi pri nakupu nezvolil dobry zdroj :-( .
Sestava :

Zdroj Silentmaxx PSU 600Watt Dual-Fan IC-Tech
CPU Intel Conroe Core2 Duo E6400 2,13GHz/2MB/1066MHz/LGA775
MB Gigabyte GA-965P-DS4, P965 Express, DualDDR2-800, SATA/300
VGA GigaByte 8800GTX 768MB DDR3, DVI,TVout, PCI-E
HDD Western Digital Caviar RE WD3200YS- 320GB SATA/300
CASE COOLERMASTER Centurion 532 Black RC-532-SKN1-GP
RAM GEIL 2x1GB DDR2 PC800 (GX22GB6400DC)

A prave tady ted premyslim ze karta ma sice zapojene oboje napajeni , ale dodatecny PCIE12V zapojeny nemam . Zdroj ma sice extra PCIE12 extra ovsem jiny konektor . A zaroven me trochu desi parametry zdroje , protoze jsem koupil zdroj ktery zrejme nema oddelene 12V vetve a soucet amper na 12V je 30A.
Dosahuju nyni cca 9200 bodu v 3D Mark 06 bez taktovani cehokoliv :-) ovsem treba kdyz hraju "Tom Clancy´s Rainbow Six: Vegas" tak se to obcas cuka :-) ale to muze byt hrou :-).Bohuzel neznam nic cim bych dokazal zmerit zda zdroj nepada ponekud na usta behem zateze v 3D.
Mate nekdo nejaky napad nebo kometar pls ?
Diky
Kockonos

Jinak PC[/quote]
S touhle sestavou by se Ti snad nemělo teď sekat nic! :eek: Jinak, pokud jsi nezapojil 12V molex do desky, rozhodně tak učiň, zdroj by snad stačit měl (vždyť má 600W, i když s GeForce 8800GTX...)! Pokud jsi ale nezapojil extra napájení do grafiky, tak je to ještě daleko horší než první případ - bez toho karta nikde nepoběží tak, jak má (pokud by vůbec běžela...).
kockonos (7)|24.1.2007 13:54
[QUOTE=wizaard]S touhle sestavou by se Ti snad nemělo teď sekat nic! :eek: Jinak, pokud jsi nezapojil 12V molex do desky, rozhodně tak učiň, zdroj by snad stačit měl (vždyť má 600W, i když s GeForce 8800GTX...)! Pokud jsi ale nezapojil extra napájení do grafiky, tak je to ještě daleko horší než první případ - bez toho karta nikde nepoběží tak, jak má (pokud by vůbec běžela...).[/QUOTE]

Yop :-) karta ma zapojena obe napajeni :-) a dodatecne PCIE12V napajeni zapojim , jen musim nekde splasit redukci :-) . Nebo jinak laicky receno , musim pouzit napajeni ktere je ze zdroje oznaceno pro PCIE ? Nebo staci volny kabel pro napajeni se stejnym konektorem.Osobne si myslim ze lepsi je pouzit to co je tak oznaceny .
Jinak se me pochopitelne nic jineho neseka :-) jen tahle hra . NFS Carbon jede jako po masle na maximum . Akorat me stve ze Call of Juarez blbne a poblikavaji stiny v teto hre ale jak jsem zjistoval je to ostuda Nvidie protoze soucasne ovladace maji chybu . A to to jeste daji jako bonus k te karte ... fuj fuj :-)
diky
wizaard (913)|24.1.2007 14:18
[QUOTE=kockonos]Yop :-) karta ma zapojena obe napajeni :-) a dodatecne PCIE12V napajeni zapojim , jen musim nekde splasit redukci :-) . Nebo jinak laicky receno , musim pouzit napajeni ktere je ze zdroje oznaceno pro PCIE ? Nebo staci volny kabel pro napajeni se stejnym konektorem.Osobne si myslim ze lepsi je pouzit to co je tak oznaceny .
Jinak se me pochopitelne nic jineho neseka :-) jen tahle hra . NFS Carbon jede jako po masle na maximum . Akorat me stve ze Call of Juarez blbne a poblikavaji stiny v teto hre ale jak jsem zjistoval je to ostuda Nvidie protoze soucasne ovladace maji chybu . A to to jeste daji jako bonus k te karte ... fuj fuj :-)
diky[/QUOTE]
Pakliže je na desce konektor molex, tak to nijak nehroť a úplně normálně připoj z nějaké volné větve molex. (Mimochodem - ten PCI-E 12V vývod z Tvého zdroje vypadá jak - má 4, nebo 6 pinů? Ten by pak patřil přímo do grafiky, ne do desky. Je to pravděpodobně samozřejmě jedno, ale když molex, tak bych to vážně nehrotil.)
kockonos (7)|24.1.2007 14:26
Ten extra konektor ma 6 pinu . Molex je ten klasicky 4 pin ktery je treba na disky atd ze ? Takze kdyz jeden vrznu do desky nic se nestane :-).Nemam rad hroceni , diky za radu pane :-).
wizaard (913)|24.1.2007 15:32
[QUOTE=kockonos]Ten extra konektor ma 6 pinu . Molex je ten klasicky 4 pin ktery je treba na disky atd ze ? Takze kdyz jeden vrznu do desky nic se nestane :-).Nemam rad hroceni , diky za radu pane :-).[/QUOTE]
V tom případě je to přesně tak, jak jsem si myslel ;) - pokud to uděláš, jak jsi to tu popsal (ano, molex je 4 pinový [Žlutá]12V-[Černá]zem-[Červená]5V-[Černá]zem konektor pro disky a mechaniky), rozhodně systému jenom pomůžeš. Pes může být klidně zakopaný právě v tom, pokud není, tak je i přesto dobré jej zapojit, protože to nemusí být pro desku s takovouhle grafikou (jinak řečeno přímotopem) úplně ideální stav žít bez něj.
dzandra (1368)|25.1.2007 20:30
NO já fungoval den bez zapojení, pak jsem koupil nový zdroj a radeji to zapojil,Ted jsem v poho a zatezuju PC jak zbesilý.