Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 36 z 36

Téma: Jak očistit procák od stříbrné pasty?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

U GeForce 8800 GTS 512 MB (kde výrobci stříbrnou pastou nešetří) mi pomohla hadra ze silnějšího trička. Namočit do benzínu, přiložit na šváby, trošku přitlačit a jemně pohybovat prstem, aby se hadr přímo nesunul, ale jen kýval. Šlo to krásně vyčistit i v malém prostoru mezi šváby.

Jinak kartáčkem to jemně jde taky Ani bych se nebál to přímo vložit do benzínu a čistit pod hladinou. Akorát já to tak nedělám, protože to je zbytečná ztráta benzínu a s pomocí hader a/nebo papírových utěrek to vyčistím stejně dobře
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 22-08-2008 v 18:09
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Pozeram ake tipy a triky su tu... Ja som to riesil jednoducho, kupil som ArctiClean a to bohate staci.

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tony_c Zobrazit příspěvek
    Zdravím,

provádím teď také očistu PC, které jsem si nedával dohromady sám - takže jsem se zhrozil, jak například mj. vypadal procík Duron poté, co jsem z něj sundal chladič... :-( Pasta byla skoro všude kolem jádra. Vypadá to na stříbrnou pastu a vzhledem k tomu, že jde o CPU bez heatspreaderu, je pasta i přímo mezi nožičkama "brouků". Mám tedy strach před krátkým spojením nebo špatnou funkcí, případně ze zničení CPU.

Nemusím se bát použít líh i přímo na čištění vyčnívajících "brouků" anebo by to byl zbytečný risk?

Nevím, jak jinak to dostat ven - konzistence pasty je totiž skutečně "pastovitá" :-)), nic, co by šlo jednoduše otřít nebo zase naopak vyloupat něco tvrdého. Je to prostě mazlavé a ne a ne to mezi těmi nožičkami miniaturních brouků dostat pryč.

Poradíte mi někdo použití toho kartáčku nebo lihu a měkkých ubrousků?

Díky moc za rady :-)
    Nevím, jestli by sis pomohl lihem, ale můžeš na to vzít s klidem technický benzín. Vezmi špejli do ucha, namoč tu vatičku v benzínu a čisti a čisti :-)

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

klidne to polij lihem a utri, procesoru nic neudelas, kdyz na nej nebudes fyzicky hruby ;o)

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    klidne to polij lihem a utri, procesoru nic neudelas, kdyz na nej nebudes fyzicky hruby ;o)
    Stříbrná pasta lihem nepůjde. Klidně si zkus utřít chladič od půl roku staré stříbrné pasty pasty lihem. Pak vezmi benzín/isopropyl a začerníš asi tak dvě další papírové utěrky Mám ověřené, že líh na toto prostě nestačí.

Nováček
    Registrace
    Mar 2016

Zdravím, já jsem procák normálně slivkou očistil ... Nemůže se tomu něco stát třeba ty cukry že by to ňák rozežralo nevím mě to zatím funguje

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. aky procak pre MB Asus P8-Z77V?
    Od stancok v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-10-2012, 10:22
  2. Procak v notasu...
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-11-2009, 15:59
  3. Stříbrné mechaniky
    Od Saavedro v sekci Skříně
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 22-02-2008, 12:44
  4. Socket A a starší: Procák do Ačka prosím..
    Od Ko$h!K v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-11-2006, 11:17