Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Sapphire 4850 Vapor-X 1GB vs. 4770

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Zdravím všechny.

Mám takové dilema. Chystám se upgradovat grafiku a nemůžu se rozhodnout mezi Sapphire 4850 Vapor-X 1GB a obecně 4770. Tak by mě zajímalo, pro kterou byste se rohodli vy.
    Vím, jak na tom tyto dvě grafiky jsou z hlediska spotřeby, teplot atd., a že z hlediska výkonu jsou na tom prakticky stejně...samozřejmě až na hry, které dokážou využít více než 512MB paměti (takových her bude pravděpodobně přibývat).
    Škoda, že není na trhu 4770 s 1GB pamětí, pak neváhal.

Díky za reakce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Jakou mas grafiku ted?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

To nezáleží ani tolik na hrách jako spíš na grafické kartě. Ani jedna z uvedených nedokáže 1GB paměť plně využít. Zkus si vyhledat nějaké testy a uvidíš, že rozdíl v hrách je v praxi pouze nějaké 2-3 FPS. Pokud hraješ na běžných rozlišeních, tak ber s klidem 512MB paměť. Pokud hraješ na full HD rozlišení, tak jsou imho obě z karet nedostačující (v předpokladu, že chceš hrát na velmi vysoké deaily).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Jakou mas grafiku ted?
    3850 s 256MB.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Kotty Zobrazit příspěvek
    Ani jedna z uvedených nedokáže 1GB paměť plně využít.
    Neni potreba aby grafika umela plne vyuzit 1GB pameti, staci aby nastaly situace kdy ji bude 512MB ram omezovat a to jiz nastava u rady her celkem casto (FC2, GTA4). Navic vetsi vram vram velice casto pomaha hlavne pri minimalnich fps.

Citace Původně odesláno od David Kužel Zobrazit příspěvek
    3850 s 256MB.
    1) a zbytek sestavy?
    2) je to ted moc horke? Dneska vecer maji byt zverejnena nova generace ati grafik pro novinare a 22.9. oficialne padne NDA, tudiz pokud to moc nespecha tak bych osobne vyckal zatim.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

To nezáleží ani tolik na hrách jako spíš na grafické kartě. Ani jedna z uvedených nedokáže 1GB paměť plně využít. Zkus si vyhledat nějaké testy a uvidíš, že rozdíl v hrách je v praxi pouze nějaké 2-3 FPS. Pokud hraješ na běžných rozlišeních, tak ber s klidem 512MB paměť. Pokud hraješ na full HD rozlišení, tak jsou imho obě z karet nedostačující (v předpokladu, že chceš hrát na velmi vysoké deaily).
    To bych zase netvrdil, že 4850 nedokáže 1GB využít. Např. ve Far Cry 2 je je rozdíl mezi 512MB a 1GB 30 - 50%. Je jasné, že je to záležitost enginu a většina současných her 1GB u této kategorie karet opravdu nevyužije, ale říkám si, že do budoucnosti by se 1GB hodilo.
    Kvůli současně grafice si nemůžu dovolit hrát ve větším rozlišení než 1280x1024, ale monitor umí 1600x1200.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

http://www.overclock.net/ati/407342-...mb-vs-1gb.html

Důkaz místo slibů. Je to sice test neoficiální, ale za to detailní a podložený screenshotama. Nemohl jsem najít žadný oficiální test, jsem si ale jistý, že už jsem na ně párkrát narazil.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Neni potreba aby grafika umela plne vyuzit 1GB pameti, staci aby nastaly situace kdy ji bude 512MB ram omezovat a to jiz nastava u rady her celkem casto (FC2, GTA4). Navic vetsi vram vram velice casto pomaha hlavne pri minimalnich fps.

1) a zbytek sestavy?
    2) je to ted moc horke? Dneska vecer maji byt zverejnena nova generace ati grafik pro novinare a 22.9. oficialne padne NDA, tudiz pokud to moc nespecha tak bych osobne vyckal zatim.
    1) Gigabyte EP35, E5200 @ 4GHz, 2 x 2GB, 400W Fortron
    2) původně jsem se chtěl zeptat, jestli se nechystá např. 4770 s 1GB nebo nějaké novinky
    otázka je, kdy se nová genegace objeví na trhu v ČR

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Důkaz místo slibů. Je to sice test neoficiální, ale za to detailní a podložený screenshotama. Nemohl jsem najít žadný oficiální test, jsem si ale jistý, že už jsem na ně párkrát narazil.
    Na jednom českém webu jsem četl srovnávací recenzi 512MB a 1GB verzí 4850 Vapor-X, takže to mám také podložené.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

XFX už 1GB 4770 prodává (ale ne u nás). O tom, že by je chystali i ostatní výrobci (a zároveň se prodávaly i u nás) bohužel nic nevím. Dokonce se chystá i 4770 X2.

To bych zase netvrdil, že 4850 nedokáže 1GB využít. Např. ve Far Cry 2 je je rozdíl mezi 512MB a 1GB 30 - 50%.
    Tak to bych sám rád viděl. Nemůžeš postnout odkaz? Takový rapidní narůst výkonu se mi zdá jako holý nesmysl.
    Naposledy upraveno uživatelem Kotty: 10-09-2009 v 11:01

Registrace
    May 2006

To jsou kecy misto slibu. Testovano jen v Crysis a 3dmarcich. Fakt uzasne. Navic pred rokem a pul

2) původně jsem se chtěl zeptat, jestli se nechystá např. 4770 s 1GB nebo nějaké novinky
    otázka je, kdy se nová genegace objeví na trhu v ČR
    No hele, jedem model, primy nastupce, tedy spis sestricka 4770 je prakticky jista. 5670 (muj tip jejiho nazvu) by mela byt velice podobna 4770, nekteri tvrdi ze i temer identicka, jen bude mit dx11 navic a bude standardne vyrabet v 512MB a 1GB verzi (na rozdil od 4770, ktera se prakticky vyrabi jen v 512MB verzi). Z toho duvodu bych par dnu pockal, minimalne aby se clovek dozvedel jak to vypada s novyma grafikama realne.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

nic v zlom ale nazor ze graficka karta (hardware samotny) nedokaze vyuzit 1GB ram je na smiech a toto moze povedat uplny laik..co ma s tym graficka?
    poviem 2 veci - engine hry a rozlisenie na akom hras...ak je uplne odveci engine tak nevyuzije ani 256MB ram.ak ma hra naprd textury a spol tak nepotrebuje ani 126MB.
    GTA IV nevyuzije 1GB RAM? lol asi si to nehral a nemal ani nainstalovane,lebo ak hej takuto vec by si nepovedal

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Pěkně si to překrucuješ. Řekl jsem, že grafická karta nedokáže plně využít kapacitu 1GB paměti a ne hry jako takové. Na enginu hry, rozlišení samozřejmě také zleží, ale jde o to, že daleko dřív budou toto konkrétní GPU omezovat jiné věci než nedostatek pamětí. Nebo se snad mýlím?

Registrace
    May 2006

Pěkně si to překrucuješ. Řekl jsem, že grafická karta nedokáže plně využít kapacitu 1GB paměti a ne hry jako takové. Na enginu hry, rozlišení samozřejmě také zleží, ale jde o to, že daleko dřív budou toto konkrétní GPU omezovat jiné věci než nedostatek pamětí. Nebo se snad mýlím?
    Mylis.

1) argumentovat tim ze ze grafika plne nevyuzije 1GB pameti je blbost. Nebo ty snad vis o nekom kdo si kupuje fabii combi kvuli tomu aby 100% casu mel uplne plny zavazadlovy prostor?

2) Her ktere dnes vyzaduji pro svuj optimalni chodi vice jak 512MB ram (tedy 1GB) je dnes stale vic a vic. To je fakt.

Občasný diskutér Avatar uživatele bren
    Registrace
    Jul 2009

skus vidrzet do uvedeni novejch ATIn.uvidis co to udela s cenama. treba bude lepsi vzit 4870.jinak-taktujes?tak asi 4770.pokud ne-4850. 512 nebo 1gb res od 4870 vejs

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problém s grafickou kartou Ati Sapphire HD 4850 Vapor-x
    Od yurij v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 01-09-2009, 04:19
  2. Sapphire ATI Radeon HD 4770
    Od lavjoy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 25-08-2009, 02:08
  3. Radeony: SAPPHIRE TOXIC HD 4890 1GB "/Nebo/" SAPPHIRE VAPOR-X HD 4870 2GB