Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 41

Téma: Víkendová diskuze: Živí vás hardware?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Tak já jsem teprve student na gymnásiu a HW mám jako koníček ....
    Ale rád bych si našel nějakou brigádu se zaměřením na HW (klidně napr. jen assistovat/prodávat HW atd. ) - brigád je ale všeobecně teď celkem málo a přímo v tomto "oboru" jsem nic nenašel :-D ......
    ( Nad budoucností - jestli bych chtěl dělat v oboru HW - zatím je ještě asi brzy, ale kdybych si měl vybrat, tak ano, chtěl bych dělat v tomto oboru (jenže bude asi pekelné studovat vysokou IT :-D )
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Kdyby mne mněl živit HW tak umřu hladem... Hyper super markety a božská A.... vedou

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Tak to mě hardware neživí zatím chodím na SŠ, ale kdy by se my nabídla možnost v tom dělat tak to beru bez přemýšlení, recenzovat komponenty, skládat pc to je můj sen...:-D

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Liutasil Zobrazit příspěvek
    ... ano, chtěl bych dělat v tomto oboru (jenže bude asi pekelné studovat vysokou IT :-D )
    vysoka v oboru IT nema se zamerenim tohoto serveru skoro nic spolecneho, na vysce to je o teorii a hlavne programovani, dozvis se co za bloky obecne jsou v CPU a jak pri programovani pracovat se sdilenou pameti mezi procesy, ale ani prd o tom jake jsou zrovna na trhu procaky nebo chipsety. vyska IT je o necem uplne jinem (bohuzel)

jinak zatim mam za sebou bc a pokracuju na ing, v praci se venuju necemu jinymu (SW charakteru) a jestli bych se HW chtel zivit tezko rict... bavi me to, ale asi by me to preslo kdybych se v tom hrabal od rana do vecera...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Ještě toho trochu
    Neživí a snad ani nikdy živit nebude.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    vysoka v oboru IT nema se zamerenim tohoto serveru skoro nic spolecneho, na vysce to je o teorii a hlavne programovani, dozvis se co za bloky obecne jsou v CPU a jak pri programovani pracovat se sdilenou pameti mezi procesy, ale ani prd o tom jake jsou zrovna na trhu procaky nebo chipsety. vyska IT je o necem uplne jinem (bohuzel)
    ....
    Ja to myslel jako predbezne. Preci jen myslim, ze to co umim z vlastnich zkusenosti a nebo z for a recenzi ze stranek SWH (a podobnych) je temer absolutni minimum z toho, co po tobe budou chtit v ruznych pracich/nebo co umej odbornici ..... Na vysoke se tedy spise naucim SW (teda asi bych se snazil navolit si co nejvice predmetu do HW), ale aspon budu mit prehled i o te druhe strance PC (ktera me teda tolik ani nebavi...) ..... mozna pujdu jinam (na nejakou elektro technickou apodob. - mam na to pres 3 roky ;-))....
    Jen jsem chtel rict, ze bych byl rad, kdybych se zivil/ (momentalne) privydelaval v praci s HW .......

Registrace
    May 2006

no ze se tam naucis s sw taky moc nepocitej, pokud nefandus linuxu nebo vyvojovym prostredim

cca 70% je programatorina, 15% site a pak nejaky ten zbytek pak i s hardwarem... ale hardware na urovni hradel max funkcnich bloku pripadne assembleru, ale ne neco v praxi pouzitelnyho (pokud nehodlas nekoho spiclovat pres COM nebo SATA port)

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

ok ..... tak to asi nic :-D (programovani zkousim letos, takze nvm, ale z vlastni zkusenosti vim, ze HW mw bavi vic :-) )
    Nvm jestli to tady muzu/em resit (aby to nebylo spamovani), ale co by jsi ty doporucoval za vejsku , kdyz se zajimas o HW pocitace a ohledne tohodle (technologie, vseobecne veskery HW okolo pocitace atd.)?

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Liutasil Zobrazit příspěvek
    ok ..... tak to asi nic :-D (programovani zkousim letos, takze nvm, ale z vlastni zkusenosti vim, ze HW mw bavi vic :-) )
    Nvm jestli to tady muzu/em resit (aby to nebylo spamovani), ale co by jsi ty doporucoval za vejsku , kdyz se zajimas o HW pocitace a ohledne tohodle (technologie, vseobecne veskery HW okolo pocitace atd.)?
    Pokud vím, tak žádná taková není. Jedině praxe

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

To je hlavně přeci úplnej nesmysl, aby se na VŠ učilo něco, co bude za pár týdnů, přinejlepším měsíců, beznadějně zastaralý.
    Ale je to na jiný téma.

Registrace
    May 2006

resilo se treba zde http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3546 nebo zde http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=38027 ale i vickrat, kdyztak budem pokracovat jinde

Nováček Avatar uživatele Lea_old1dm
    Registrace
    May 2006

Neživí (to jen bastlím doma), jsem zahradnice, ale dělám jako operátor HelpDesku.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Tak mě živí software. A zároveň se s ním morduji jako s koníčkem pro radost druhých. Přidat k tomu ještě "železo", tak si už zpívám v Kosmonosech.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Hmm tak to tu jsem prvni z tech nestastniku co je to zivi? Specialne na mne padne vsecko co lidi dokazou doma pokazit nebo se jim pokazi. Takze na servise delam vsecko z cehoz muzu rict ze tak 50/50 je to vymena vadnych zdroju (a jimy dale odpalenych komponent), pripadne prestavby a zbylych 50 procent opravy padlych windows a odspywarovavani. Plus sem tam nejakej ten novej pocitac - 2-3 kousky tydne. Cloveku to pak sice totalne znechuti veskere hratky s domacim pc, na taktovani uz davno kaslu. Ale na druhou stranu je to porad lepsi nez delat napr. prodavace HW. Tam totiz cely den stojite za pultem, za 2/3 dne vas uz boli v krku z toho mluveni a kdyz zrovna nejsou totalni navaly zakazniku, tak jsou pro zmenu obdobi totalni nudy, kdy si jen clovek znudene procita novinky apod. na kase. Do toho si prihodte obcas zakazniky co chodi jen na rozumy a rikate jim to same uz potreti jen jinak a oni furt nechteji odejit a nejlepsi perlicka je kdyz dorazi mistni napul bezdomovec s taskama narvanyma bordelem z popelnic. To se pak neda ani po pul hodine vetrani poradne dychat. O nasranych zakaznicich co vas preventivne sprdnou kvuli reklamaci hned jak vlezou do prodejny a vyrvavaj veci na ktere nemaji narok dle zakona uz ani nemluvim. Takze u mne to maj nejhorsi prodavaci. Schytaj to nejhorsi. Na druhou stranu nechtel bych ani delat profi skladace ve VO - co sem slysel tak tam clovek prijde, sesklada co nejvic pc a de dom - takova pasova vyroba musi byt hrozna nuda. Takze nakonec jsem i rad za ten servis, protoze se to tak ruzne strida a je u toho aspon trochu zmena (casto k horsimu :P).
    PS: a pro sberatele jako jsem ja, to ma jeste jednu vyhodu, lidi vam nechaj spoustu vadnych grafik co uz nejsou v zaruce zadarmo

Nováček
    Registrace
    May 2006

Harware me zivil, delal jsem servisaka NTB pro ACER CZ.. nejsem na to hrdej ani trosku...ACER SUCKS!!!je fakt ze vas pak nejaky to vrtani v pc a vsem ostatnim prejde..... ted uz jen soft v IBM

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední