Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: ubuntu a hry

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lukyss
    Registrace
    Apr 2009

segra ma notebok a bude si instalovat ubuntu a tak sem se chtel optat jak to je na nem s hrama jestli sou s tim nejake problemy...no zeptal bych se,jak byste porovnali vistu a ubuntu na hry (co je lepší) diky za odpověd
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Pro linux obecne existuje velice omezene mnozstvi nativnich her, a ty co existuji jsou vetsinou open-source hricky nebo indie tituly, tituly AAA kategorie pro linux de facto neexistuji.

Nektere hry je samorejme s odpovidajicim hardware mozno spustit v emulatoru.

Pokud planujes hrat vic nez velice malo, tak si vedle toho ubunu nainstaluj XPcka a hraj na nich.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

podivej se na stranky WINE

http://appdb.winehq.org/objectManage...Ascending=true

smysluplne jsou jen zaznamy s gold nebo platinum ratingem

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

S hrama je to v Linuxu horší. Jen málo plhodnotných her je napsáno, aby šly spustit v Linuxu. Tady je odkaz na starší klasiku:Jak nainstalovat hru Quake 3 Arena
    U Wine bude asi největším problémem grafický výkon počítače (nemluvě o tom, že emulace s wine není vždy bezproblémová). Podpora výrobců grafických karet je u Linuxu dost špatná.

Registrace
    Nov 2007

U Wine bude asi největším problémem grafický výkon počítače
    Co jsem mel tu prilezitost videt, tak to co pod WINE bezi, casto bezi rychleji nez na stejnem hardware na windows. Problem je ta podminka "tak to co pod WINE bezi"...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

Tak já nejsem moc pařan ale na notasu mám jen Ubuntu a pod Wine hraju Mafii, Trackmanii, Heroes5, A NFS underground, Bulánci eště mám ozkoušený The sims 2 a Spore
    Takže vzhleden k výkonu mýho notebooku tak postačující
    pak mám nativní Wormux, Supertux, Open arena, Pingus, Tuxánky a spoustu dalších stačí si přidat jako zdroj software medibuntu a máš spoustu free her

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Vzhledem k pocitacove gramotnosti lukysse bych oznacil linuxu a hry v jeho pripade za naprostou utopii. Pokud by se ale o instalaci pokousela jeho segra tak verim ze by byla utopie trochu mensi.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Wine neni emulator, Wine je alternativni implementace windows API.

S funkcnosti je to jak kdy, Trackmania Nations chodi v pohode, Fifu 2000 ani nenainstaluju atd. Nicmene na WineHQ je obrovska databaze programu a pokud behaji, tak obvykle i navodu, jak je rozchodit. Pak existuji jeste komercni projekty postavene na Wine jako Cedega nebo CrossOver, ktere jsou primo zamerene na hry a funkcnost podporovanych her by mela byt zarucena.

Edit:
    Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Podpora výrobců grafických karet je u Linuxu dost špatná.
    Podpora od nvidie mi rozhodne spatna neprijde.
    Naposledy upraveno uživatelem optim: 17-09-2009 v 22:16

Registrace
    Nov 2007

Podpora od nvidie mi rozhodne spatna neprijde.
    Me prijde dost mizerna. Moje M9650 GT neni primo mezi podporovanymi modely, takze rozbehnout ji byl docela dost solidni porod

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Pokud mluvis o tom notebooku v podpisu - VBI ASMobile Z97V, tak ta karta se imho spravne jmenuje 9650M GT a mezi podporovanymi zarizenimi je.

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od optim Zobrazit příspěvek
    Pokud mluvis o tom notebooku v podpisu - VBI ASMobile Z97V, tak ta karta se imho spravne jmenuje 9650M GT a mezi podporovanymi zarizenimi je.
    Uz je to nekolik mesicu co jsem se s tim pral, tehdy to byla verze tusim 178, takze je mozne ze ji pridali. Kazdopadne Ubuntu ji nerozpoznalo a neukazovalo ovladace tak, kde je normalne ukazuje. Pomohla az rucni instalace z prikazove radky (nebyt kamarada linuxaka, tak jsem to v zivote nerozbeh).

Občasný diskutér Avatar uživatele Martin_kukis
    Registrace
    Mar 2008

Mě se na Ubuntu podařilo rozjet i Heroes M&M 4 - a ani to pod winem nedalo moc zabrat ale na druhém notebooku se mi to nepovedlo takže je to taková sázka do loterie nejsem linuxová lama ale občas prostě nechápu co po mě wine chce abych to či ono zprovoznil. no já se rejpu v serverech a todle jde mimo mě. spíš bych se zeptal existuje nějáká verze wine pro ubuntu kde by bylo i uvedeno co a jak tam člověk spustí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

No jo no, občas to bejvá lepší, občas horší. Mně se třeba pod Linuxem podařilo rozject C & C generals + Zero Hour, ovšem abych viděl ve hře kurzor, musel jsem stáhnout zdrojáky Wine, patchnout je a sám Wine znova zkompilovat (což byl docela porod, kvůli různým závislostem jsem musel potahat X dalších zdrojáků a knihoven, ale nakonec se podařilo). Ne vždycky je to úplně user-friendly.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Zdravím,
    Srovnání Linux vs. Windows na hry je dle nemožné. Sice pomocí např. Wine v Linuxu lze rozjet některé hry z platformy Windows, ale všechny. Třeba v Linuxu je relativně pestrá nabídka her, které jsou přímo pro tuto platformu určeny viz. Doom 3, OpenArena, Prey, Quake 4, Unreal Tournament 2004, Wolfenstein: Enemy Territory, On the Rain-Slick Precipice of Darkness, NetHack, OpenTTD, či Tux Racer aj. Obecně vzato pokud chceš hrát hry a tak je lepší Windows platforma, ale pokud chceš mít víc práce s oživením hry, hledáním supportu atd. tak zvol Linux. Tím, ale neříkám, že na hraní je Linux mrtvá platforma, ale jen má o omnoho menší support a výrobci her jen velmi málo portují svoje hry do platformy, která má na trhu jen zhruba 1%.

Howk.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele kanabis
    Registrace
    Aug 2008

ale i totálnímu linux noobovi se může podařit rozběhat HoMM 5 napoprve.
    BTW: Ubuntu+ nějaké wine. IMHO jsem pokročilejší win user takže se mi podařilo doladit rozlišení za chvíli. Ale takovému uber BFU...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ubuntu: W7 + Ubuntu Boot
    Od m1ch3l v sekci OS Linux
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-04-2012, 14:58
  2. Ubuntu: Ubuntu a nové PC
    Od The lachiM v sekci OS Linux
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-08-2011, 15:59
  3. Software: win7 X ubuntu 10.10