reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Strata mechanikay CD/DVD v PC

lacream3 (142)|19.9.2009 08:30
Velmi vas prosim o pomoc,preinstaloval som kamaratovi Win.XP Pro. a uz na konci vsetkeho ,ajpo update a nainstal.programov som zistil,ze tu nemam vobec mechaniku na DVD.Ona tam samozrejme je,len v C-cku mi ju vobec neukazuje a taktiez po vlozeni CD,alebo DVD ho vobec nenacita,ani nespusti.Takze nemozem ani nainstalovat nanovo ovladace.Skusal som Navrat bodu obnovenia systemu a nudzovy rezim no nic nepomohlo.Poradte prosim ako to znova dat do poriadku.Velmi pekne dakujem.
pas!k (3765)|19.9.2009 08:38
[quote=lacream3;294003]Ona tam samozrejme je,len v C-cku mi ju vobec neukazuje[/quote]
??? To ti prestala fungovat z nicehonic po aktualizacich? Driverech nebo po cem ? Predpokladam ze pred timto jelo kdyz si z toho instaloval.
lacream3 (142)|19.9.2009 08:43
ano fungovala,normalne,potom som dal aktualizaci SP3 a po nej som nainstaloval par programov,potom som isiel instalovat driver na webcam a zrazu mi to nespustalo cd
lacream3 (142)|19.9.2009 09:20
Prosim vas neda sa nejako urobit,aby sa mi spustili ovladace z usb ako pri vlozeni CD .Prave kopirujem cele CD na USB na druhom PC. Este chcem pripomenut,ze ta chyba je v NOTEBOOKU.
robky (3195)|19.9.2009 09:53
Určite tam bude nejaký setup.exe alebo install.exe, niečo na ten spôsob. Ťažko presne povedať, pretože moja mi nedokázala povedať o aký driver sa jedná .... Nebolo by jednoduchšie (ako kopírovanie na cd na usb) to stiahnuť z netu?
lacream3 (142)|19.9.2009 09:57
Aj ja som na to myslel,ze to stiahnem,ale ako zistim tiez o aky driver sa jedna,ako by som to zistil prosim Ta ?
robky (3195)|19.9.2009 10:02
No snáď vieš aký ntb máš a aký obsahuje HW:notsure my to nevieme
No keď už to kopíruješ, tak to nainštaluj z toho usb ...

A k tej mechanike - v správcovi zariadení ju vidíš?
lacream3 (142)|19.9.2009 10:09
Prosim Ta,ktore z toho je asi Driver,je tu hromada aj sw nanic
Image_00002.JPG
lacream3 (142)|19.9.2009 10:21
Tak tu je model toho NTB... HP Compaq nx 6125 Win XP Profesional, AMD Turion 64...teraz uz mozes poradit ? Prosim Ta o to.niesom nejaky profik ako ty ,ale ucim sa
lacream3 (142)|19.9.2009 11:01
Tak a nasiel som tu mechaniku v spravcovi suborou no je pri nej Zlta znacka s vykricnikom a hlasi,ze system uspesne nacital ovladac pre tento hardver,ale nemohol najst prislusne hardverove zariadenie (Kod 41).... Prosim co teraz s tym,pomocnik je v Ang.atakze to je teda tazke.Skuste poradit.Dakujem
vlask (42)|19.9.2009 11:12
Mechanika zmizi nejcasteji kdyz sem tam nainstaluuje nejakej vypalovaci program, nebo program na virtualni mechaniky a nejakym zpusobem se poskodi. Pak tam zustanou drivery z toho programu a dvd mechanika pak nefunguje. Zkus ji odebrat ve spravci zarizeni a restartovat PC. At se najde znovu, ale pravdepodobne to nepomuze. Musis odinstalovat vsecky programy ktere jen trochu zavadi vypalovanim nebo virtualnima mechanikama.
robky (3195)|19.9.2009 11:19
[quote=lacream3;294028]Prosim Ta,ktore z toho je asi Driver,je tu hromada aj sw nanic[/quote]

[quote=lacream3;294038]Tak a nasiel som tu mechaniku v spravcovi suborou no je pri nej Zlta znacka s vykricnikom a hlasi,ze system uspesne nacital ovladac pre tento hardver,ale nemohol najst prislusne hardverove zariadenie (Kod 41).... Prosim co teraz s tym,pomocnik je v Ang.atakze to je teda tazke.Skuste poradit.Dakujem[/quote]

Máš tú webcam v správcovi zariadení? Zrejme tam bude neznáme zariadenie - daj aktualizovať driver a nasmeruj ho na usb, kde máš súbory z cd ..
lacream3 (142)|19.9.2009 11:50
tu webcam,som este nenainstaloval,lebo to uz neslo spustit,driver som aktualizoval a stale nic
lacream3 (142)|19.9.2009 12:39
Prosim Vas kde najdem ovladac pre tutu opt.mechaniku hl-dt-st dvd-rw gwa-4082n hladam vsade no na stiahnutie je problem. vsetko uz je tu problem,nic mi nefunguje,ale skusim este odinstalovat Nera7 All
lacream3 (142)|19.9.2009 20:22
tak a uz som to konecne dokoncil,odinstaloval som Nero 7 Ultra All a mechanika po restarte znova naskocila ako nasiel sa novy hardwer a je tam konecne.Dal som namiesto Nera Ashampoo BS 9 a je to tiez super program na napalovanie.Tak vam vsetkym velmi pekne dakujem za pomoc a rady... OZAJ za ten napad odinstalovat dakujem diskuterovi: VLASK .Diky.zachranils me pred infarktem
Robott (6)|22.9.2009 12:19
No akoze poznate take nieco ze BIOS ?
Spusta sa pri starte kompu este pred WIN, stlacite tlacitko DELETE a objavi sa BIOS obrazovka s menu,kde sa registruje vsetok HW v pecku,treba tam skontrolovat,ci je tam take nieco ze DVD mechanika,tam by som zacal a potom by som isiel na drivery,dufajte,ze nemate zaheslovany vstup do BIOSu :-{