reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vejde se?

HolyMord (92)|28.9.2009 23:36
Ahoj, tři měsíce jsem nebyl na compu a to hned ze dvou důvodů: 1. neměl jsem čas ani náladu na počítač, 2. měl jsem artefakty na GK tak často že na něm nešlo nic hrát.. Nedávno jsem kartu do compu dal a zapojil na jiné napájení s tím, že asi byla chybná větev od zdroje - hraju, hraju druhej den, třetí až přijde 6 den a jednou takhle večer mi to zase vyhodí artefakty, je tedy pravda že to bylo asi po 3 hodinách intenzivního hraní CoD4, ale i tak by se to přeci normálně stávat nemělo ne :D. Mám jenom otázečku ohledně toho, jestli se mi vejde Accelero S1 na mojí 8800GT, na této MB. Ob jeden slot mám totiž tv kartu a bojím se aby to nedělalo neplechu (vzdálenost mezi GK a Tv kartou je 3.5 cm, ale počítejme spíš ty 3mm jako rezervu takže 3.2 cm. Má někdo 8800GT taky s Accelerem? Jak je karta s tímto chladičem vysoká? Stačí chladit pasivně?(moje teploty v burn jsou kolem 94C ).

johny__g (6387)|29.9.2009 09:30
Výrobce uvádí výšku 33 mm. Tady máš nákres chladiče i s nějakými rozměry, tak není problém si přesnou výšku doměřit.
Ale nevím jestli je vhodné dávat na kartu jen pasiv, většinou je potřeba na něj nainstalovat nějaký pomaloběžný 120 mm větrák který by chladil napájecí část.
Logout (4018)|29.9.2009 13:34
A co máš vůbec za zdroj?
HolyMord (92)|29.9.2009 17:28
[quote=johny__g;297350]Výrobce uvádí výšku 33 mm. Tady máš nákres chladiče i s nějakými rozměry, tak není problém si přesnou výšku doměřit.
Ale nevím jestli je vhodné dávat na kartu jen pasiv, většinou je potřeba na něj nainstalovat nějaký pomaloběžný 120 mm větrák který by chladil napájecí část.[/quote]

No, tak já bych možná mohl dát TV kartu ven a narvat tam radši pořádnej chladič s větrákama, myslel jsem že by to Accelero mohlo stačit ale asi jsou i lepší.. Poraďte pls nějakej cooler. Btw to accelero s větrákem si vede jak? - je přecejenom 33mm vysoké a s větrákem by to bylo tak max. 50mm a mě by se možná vešla nová TV karta do slotu pod místem kde jí mám tedka...No každopádně s Twin Turbem asi nic neskazím ne, píšou tam na 9600 že má 45C takže to by žádný artefakty nebyly a když jo tak vyhodim 8800GT a šoupnu tam nějakou ATI řady 48xxx. Co vy na to?
speedsnail (4876)|29.9.2009 17:31
Jakou verzi karty vůbec máš? Máš v case nějaký ventilátor na výměnu vzduchu? Nějak se mi nezdá že by se to muselo takhle přehřívat, třeba je pes zakopanej jinde.
HolyMord (92)|29.9.2009 18:49
[quote=speedsnail;297466]Jakou verzi karty vůbec máš? Máš v case nějaký ventilátor na výměnu vzduchu? Nějak se mi nezdá že by se to muselo takhle přehřívat, třeba je pes zakopanej jinde.[/quote]

Kartu mám tuto a mám to v bedně od HP, od který mám taky celou svoji sestavu - ventilátor jeden systémovej vzádu a teploty CPU nepřesáhnou 45C zákl. deska 30C a HDD nepřesáhne 45C (možná by se šiknul nějakej chladič i na HDD, kdyžtak něco poraďte s čim máte zkušenosti) jo a nejde mi o krásu výrobku ale o jeho funkčnost!!
KunNy (410)|29.9.2009 20:23
Mě napadlo pořízení Thermalrightu HR-03 GT, kdyby ti vešlo otočení pasivem nahoru tak by to bylo fakt pecka - a s kolizí s TV kartou/ostatními kartami by nebyl problém.
Máš nad GK místo cca 2 - 3cm pro pasiv? Jak moc tam zasahuje chladič NB?
Jinak k tomu chlazení disku - ve většině případů stačí kontakt s šasi a mírný proud vzduchu, tzn pokud to tvůj case umožňuje tak hoď před koš pro disky ventilátor.
Psal jsem tu už odpoledne, ale nechce mi fungovat odesílání příspěvků - vždycky to čeká a nic, zkoušel jsem snad už všechno včetně jiného prohlížeče, musím se na to podívat.
robky (3195)|29.9.2009 21:06
Akú TV kartu máš?
Ešte by totiž bola možnosť zvládnuť to s AC S1 ... To accelero neprekrýva tretí slot od grafiky (viz. napr. obrázok v prílohe), takže tá tv karta tam vlezie ...Otázne je, či kvôli rozmerom tv karty tam bude možné (na to accelero) osadiť aspoň 92 mm ventilátor ...
DSC01332.jpg
Logout (4018)|29.9.2009 21:25
Další možnost je, přišroubovat 120mm větrák za jeden roh jakoby nad to accelero TV kartu (asi do dirky kam by se šroubovala karta v slotu zabranym accelerem). Buďto sehnat delší šroubek s patřičnym závitem, nebo při troše dobrý vůle to jde i klasickym vrutem do dřeva - poničíš sice trochu závit, ale co. Už jsem to tak dělal (jako náhradu malýho 40mm větráčku na starejch kartách, kde výměna větráčku za novej se může každej měsíc opakovat, protože pak už se s nim nedá vydržet - a v poho).

Další, co mě napadlo, je vyndat všechny záslepky a 120mm větrák nějak přidělat zvenku skříně (koupit třeba na ten ventilátor ještě mřížku... Sice tam bude napůl zabitej, ale na ochlazení toho accelera by to mělo stačit a je to např. třikrát levnější než ten thermalright...

Popř, ventilátor na bočnici, pokud to jde.

Anebo ten ventilátor přidělat kolmo k acceleru a tý TV kartě (popř. ta TV karta asi bude kratší tak tam vrazit kus kartonu). Pak grafika a V karta udělá hezkej "windtunel". Zase by to chtělo vyndat mezi TV kartou a grafikou všechny záslepky.

Prostě možností je i s blbou skříní hafo, chce se jen zamyslet, pár jich vyzkoušet a vybrat nějaký zároveň jednoduchý a aspoň trochu efektivní...
hawkeye9898 (818)|29.9.2009 21:49
1. Pri dobrom prievane v bedni a pri nepretaktovanej 8800GT accelero ako passiv - uchladi to
2. Dat accelero a niekam napasovat (asi do pravej casti kde uz neni TV karta) 80mm - gelid (100sk), magma (280), noctua (377) alebo ak sa zmesti tak 92 - gelid (106), enermax warp (320), noctua (441)
3. accelero ako pasiv a ventilator 92 alebo 120mm uchytit za disky a nech fuka smerom na kartu
alebo nejako cez gumicky upevnit aby fukal na kartu - asi najmenej elegantne riesenie ale ak by malo fungovat :)

a poriadny outake
Logout (4018)|29.9.2009 22:12
Při dobrym průvaně v bedně by to accelero uchladilo. Jenže když se tam 8800 s orig. chladičem přehřívá, evidentně tam moc průvan neni. A jestli je to nějaká HP bedna, tak tuplem ne. Navíc mAtx se dvěma kartama. Ta TV karta tam bude fungovat jako špunt (to accelero bude na ní dost nalepený), takže o průvanu se fakt nedá mluvit.

Jinak asi by to chtělo, aby HolyMord sem postnul fotku vnitřku svojí skříně, ať se dá myslet konkrétně...
hawkeye9898 (818)|29.9.2009 23:15
ja som mal v starej bedni 1x intake a 1x outake na full vtedy a 8800GT mi isla v zatazi na 90-95
s accelerpm a vetrak na 600ot (ale to uz pretaktovana) v zatazi max 51
Logout (4018)|29.9.2009 23:22
Obhajuješ použití accelera bez větráku - v jeho skříni kde má velmi špatně řešený chlazení a grafiku vyloženě ucpanou (a dost pravděpodobně to nejde o moc vylepšit)?

Nebo jen píšeš, že accelero s větrákem ve skříni s dobrým airflow je diametrálně lepší než stock chladič, což je imho jasný všem?
hawkeye9898 (818)|29.9.2009 23:45
[quote=Logout;297618]Obhajuješ použití accelera bez větráku - v jeho skříni kde má velmi špatně řešený chlazení a grafiku vyloženě ucpanou (a dost pravděpodobně to nejde o moc vylepšit)?

Nebo jen píšeš, že accelero s větrákem ve skříni s dobrým airflow je diametrálně lepší než stock chladič, což je imho jasný všem?[/quote]

reagoval som na teba ked si povedal ze sa v jeho malo vetranej bedni prehrieva 8800GT
ja som len povedal ze aj v relativne dobre vetranej sa moze prehrievat a ze accelero a 120mm je velky rozdiel (to bol len dodatok)

a druhy bod, som za niektore z rieseni co som spomenul vyssie(ty si tiez navrhol podobne),ale nato potrebujeme foto bedni aby sme vedeli lepsie.
HolyMord (92)|30.9.2009 16:39
Ahojte, tak mám [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]pro vás pár informací týkající se toho mýho šrotu :D.. Jediná změna která tam proběhla, tak bylo vyměnění CPU chladiče za větší Gemini II S. A to proto, že původní chladič jaksi nepomáhal s chlazením procesoru xD, zkrátka teplota byla na napříjemných 62C, tedka mi to nejde přes 45C a jsem spokojenej..
Logout (4018)|30.9.2009 19:42
Teda ty HP jsou ale čuníci. Jestli To takhle vypadá i v tvojí skříni, tak se nedivim, že se to přehřívá.
Zkus tam nedřív nějak urovnat kabely, jestlis to nedělal. A imho nejlíp, co se dá udělat, je koupit accelero, a na ten kus, kterej kouká za TVkartou přidat větrák. Co největší, klidně ať ho kousek kouká (kdyžtak ten koukající kousek můžeš zakrejt kartónem, aby všechno tahal z accelera.
Samozřejmě vyndat záslepku mezi TV a grafikou. Ale podmínka je opravdu, že se Ti podaří t kabely nějak rozumně uspořádat....
robky (3195)|30.9.2009 20:11
Tá skrinka je fakt malá, na šírku má len 178 mm ... Pred kúpou AC S1 by som si zmeral, či sa tam ten chladič vôbec zmestí ....

Napríklad TU celkom pekne vidno, o aký kus to accelero presahuje samotnú kartu ...
HolyMord (92)|30.9.2009 20:17
[quote=Logout;297963]Teda ty HP jsou ale čuníci. Jestli To takhle vypadá i v tvojí skříni, tak se nedivim, že se to přehřívá.
Zkus tam nedřív nějak urovnat kabely, jestlis to nedělal. A imho nejlíp, co se dá udělat, je koupit accelero, a na ten kus, kterej kouká za TVkartou přidat větrák. Co největší, klidně ať ho kousek kouká (kdyžtak ten koukající kousek můžeš zakrejt kartónem, aby všechno tahal z accelera.
Samozřejmě vyndat záslepku mezi TV a grafikou. Ale podmínka je opravdu, že se Ti podaří t kabely nějak rozumně uspořádat....[/quote]

Njn, to se lehko řekně ale těžko udělá :D, Zdroj má moc krátký kabely na to aby se něco mohlo urovnávat, ale určitě zkusim dát stranou USB kabílky. Btw mám jednu technickou otázečku.. Ty artefakty mám momentálně skoro hnedka když spustim CoD4 a tak 2 minutky hraju a někdy i míň, před třema měsícema jsem hrál cod dost aktivně (téměř od data kdy bylo na prodejnách), takže dost dlouho (nedokážu to odhadnout ale tak cca rok). Před těma prázdninama jsem teda jako každej den zase drtil CoDa, ale cca 4 dny před prázkama mi to jeden večer najednou začalo kostičkovat, strašně jsem se divili co to je, nikdy dřív SE MI TO TOTIŽ NESTALO!! No a proč tohle vše píšu? KDyž se nad tím tak teďka zamejšllím, tak mě přijde logicky blbost aby to bylo teplotou (že se přehřejvá) - to se přece ten rok hraní musela taky zákonitě zvedat teplota a proč bych tedy artefakty dostával až nyní.... Je možné, že jde karta do kelu??
Logout (4018)|30.9.2009 21:02
No, uhřát si jí asi moh, napěťovejm regulátorům a kondíkům kolem to asi zrovna moc neprospělo...
HolyMord (92)|30.9.2009 21:12
[quote=Logout;297993]No, uhřát si jí asi moh, napěťovejm regulátorům a kondíkům kolem to asi zrovna moc neprospělo...[/quote]

J, okej a má teda cenu snižovat teplotu grafiky?? Bo respektive pomůžou nižší teploty grafiky k tomu aby nezačla dělat artefakty?
robky (3195)|30.9.2009 21:19
Nemáš to ešte v záruke? Ak áno, šlo by to možno zreklamovať:notsure

Pôsobením vyšších teplôt (dlhodobo) sa mohli zmeniť fyzikálne vlastnosti tej pasty-žuvačky na stock chladiči. Takže by možno stačilo len to rozobrať a prepastovať...a popritom určite narazíš na prach, ktorý tomu chladeniu určite nepomáha...
HolyMord (92)|30.9.2009 21:26
[quote=robky;298008]Nemáš to ešte v záruke? Ak áno, šlo by to možno zreklamovať:notsure

Pôsobením vyšších teplôt (dlhodobo) sa mohli zmeniť fyzikálne vlastnosti tej pasty-žuvačky na stock chladiči. Takže by možno stačilo len to rozobrať a prepastovať...a popritom určite narazíš na prach, ktorý tomu chladeniu určite nepomáha...[/quote]

No, to je taky gól - záručák mi rozkousal pes a bohužel nebyl už moc použitelnej, taky si ještě pochutnal na mojí pololetce ze stavebních materiálů (chodím na stavebku xD).. Fakt já jsem tak trošku v šachu :D. Asi skusím koupit ten chladič, ale každopádně kdyby se to nezlepšilo, tak bych udělal to že koupim new skřín - nejspíš nějakou od Lian-Li, abych se měl na co koukat, zdroj s modulární kabeláží a 4850, která má sice 2D zbytečně přetaktěný ale co xD
Logout (4018)|30.9.2009 21:28
Pokud to je opravdu ještě v záruce, tak se na cokoli vykašli a jdi to reklamovat. Dost možná dostaneš jako náhradu silnější kartu, velmi pravděpodobně alespoň stejnou neopotřebovanou.
Pokud máš třeba fakturu nebo aspoň po netu poslanej daňovej doklad, mohlo by to na reklamaci stačit.

Jinak by bylo záhodno kartu vyzkoušet v jinym PC, jak píše robky "renovovat" chladič. Pokud v jinym PC poběží dobře, pak bych udělal pokus ve svym PC s tim, že bych otevřel bočnici a pustil na ni extra větrák na max otáčky (pokud nemáš větrák, tak ji chladit třeba vysavačem).

Jinak pokud máš teďka tu hrůzu od HP, tak by Ti naprosto dostatečný služby udělal i Centurion za třetinovou cenu - LianLi jsou dobrý skříně, ale doooost předražený - teda pokud pro Tebe neni nějaká extra výhoda hliník. Holt značka... Ještě pokud bys toužil po LianLi a chtěl ušetřit, tak se koukni na značku LanCool - sou to LianLi skříně (dceřiná značka), akorát ne z hliníku. Pokud to nikam nenosíš, je to jedno a cena o dost menší...
HolyMord (92)|30.9.2009 21:45
[quote=Logout;298018]Pokud to je opravdu ještě v záruce, tak se na cokoli vykašli a jdi to reklamovat. Dost možná dostaneš jako náhradu silnější kartu, velmi pravděpodobně alespoň stejnou neopotřebovanou.
Pokud máš třeba fakturu nebo aspoň po netu poslanej daňovej doklad, mohlo by to na reklamaci stačit.

Jinak by bylo záhodno kartu vyzkoušet v jinym PC, jak píše robky "renovovat" chladič. Pokud v jinym PC poběží dobře, pak bych udělal pokus ve svym PC s tim, že bych otevřel bočnici a pustil na ni extra větrák na max otáčky (pokud nemáš větrák, tak ji chladit třeba vysavačem).

Jinak pokud máš teďka tu hrůzu od HP, tak by Ti naprosto dostatečný služby udělal i Centurion za třetinovou cenu - LianLi jsou dobrý skříně, ale doooost předražený - teda pokud pro Tebe neni nějaká extra výhoda hliník. Holt značka... Ještě pokud bys toužil po LianLi a chtěl ušetřit, tak se koukni na značku LanCool - sou to LianLi skříně (dceřiná značka), akorát ne z hliníku. Pokud to nikam nenosíš, je to jedno a cena o dost menší...[/quote]

Reklamace by ted byla možná, ale nemám takovej ten držák na disk a pevnej disk, vibroval tak šel ven hnedka, bojím se ale že ho budou postrádat...
HolyMord (92)|30.9.2009 21:46
[quote=Logout;298018]Pokud to je opravdu ještě v záruce, tak se na cokoli vykašli a jdi to reklamovat. Dost možná dostaneš jako náhradu silnější kartu, velmi pravděpodobně alespoň stejnou neopotřebovanou.
Pokud máš třeba fakturu nebo aspoň po netu poslanej daňovej doklad, mohlo by to na reklamaci stačit.

Jinak by bylo záhodno kartu vyzkoušet v jinym PC, jak píše robky "renovovat" chladič. Pokud v jinym PC poběží dobře, pak bych udělal pokus ve svym PC s tim, že bych otevřel bočnici a pustil na ni extra větrák na max otáčky (pokud nemáš větrák, tak ji chladit třeba vysavačem).

Jinak pokud máš teďka tu hrůzu od HP, tak by Ti naprosto dostatečný služby udělal i Centurion za třetinovou cenu - LianLi jsou dobrý skříně, ale doooost předražený - teda pokud pro Tebe neni nějaká extra výhoda hliník. Holt značka... Ještě pokud bys toužil po LianLi a chtěl ušetřit, tak se koukni na značku LanCool - sou to LianLi skříně (dceřiná značka), akorát ne z hliníku. Pokud to nikam nenosíš, je to jedno a cena o dost menší...[/quote]

Reklamace by tedy byla možná, ale nemám takovej ten držák na zálohovací disk a pevnej disk, vibroval tak šel ven hnedka, bojím se ale že ho budou postrádat...
Logout (4018)|30.9.2009 22:04
Zkus to bez toho, když označíš jako jasnej zdroj problémů grafiku, moc se Ti imho ve zbytku hrabat nebudou. Kromě toho mimo záruky na celek máš samozřejmě i záruku na jednotlivý díly, takže imho klidně můžeš reklamovat grafiku i zvlášť (možná by se kroutili, ale imho nevykroutili).

Jo, jestli to budeš dávat reklamovat celý, zazálohuj si data...
HolyMord (92)|30.9.2009 22:10
[quote=Logout;298060]Zkus to bez toho, když označíš jako jasnej zdroj problémů grafiku, moc se Ti imho ve zbytku hrabat nebudou. Kromě toho mimo záruky na celek máš samozřejmě i záruku na jednotlivý díly, takže imho klidně můžeš reklamovat grafiku i zvlášť (možná by se kroutili, ale imho nevykroutili).

Jo, jestli to budeš dávat reklamovat celý, zazálohuj si data...[/quote]

Počkat takže jim můžu dát grafárnu jenom xD, btw asi koupim box na disk a narvu ho radši do pětkový pozice mám ho totiž položenej dole přichycenej na gumičkách a jde na něj malilinko průvan zboku .D, to radši sundam.

EDIT: Poznámka:reklamovaný výrobek musí být podán do reklamace s kompletním příslušenstvím, tím se myslí klávesnice, myš a ovladač co jsem k tomu dostal ne? Tyhle věci totiž zrovna naštěstí mám všechny ( i když je v klávesnici vylitej rum s kolou no xD).. Teoreticky by tedy neměli mít hemzy na změnu chladiče cpu (starej mám naštěstí) a vyndáním konstrukce pro zálohovací disky a pevné disky.. Co myslíte?
Logout (4018)|30.9.2009 22:28
IMHO nejlepší se je zeptat. Většinou IMHO stačí poslat to, co reklamuješ, brácha třeba takhle posílal na reklamaci jen škráblej válec z tiskárny. Ale nejlepší je se domluvit, sice imho musej přijmout reklamaci i části výrobku, ale to neznamená, že s tim nemůžou dělat problémy.... a nejhorší co můžeš udělat je naštvat reklamačního technika. Takže nejlíp zavolat tam, cos to kupoval a dohodnout se...
HolyMord (92)|30.9.2009 22:33
[quote=Logout;298075]IMHO nejlepší se je zeptat. Většinou IMHO stačí poslat to, co reklamuješ, brácha třeba takhle posílal na reklamaci jen škráblej válec z tiskárny. Ale nejlepší je se domluvit, sice imho musej přijmout reklamaci i části výrobku, ale to neznamená, že s tim nemůžou dělat problémy.... a nejhorší co můžeš udělat je naštvat reklamačního technika. Takže nejlíp zavolat tam, cos to kupoval a dohodnout se...[/quote]

No hele kupoval jsem to [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ten text co je křiklavě červenou mě celkem bere sebevědomí, každopádně zejtra tam volám a pak písnu jak to dopadlo, prozatím díky za rady, jdu se učit.
hawkeye9898 (818)|1.10.2009 21:38
fuuuu tak to tam maju teda statocny bordel...cakal by som troska viac HP..vlastne od hocikoho kto sklada PC. klientovi by som hentaky bordel nedokazal predat...nehovorim uplne naj upratane kable do kazdeho PC, to by sa asi nedalo...ale hentak to je fakt ze zle...

spravit co najvacsi poriadok...aj ked su kratke kable dat ich co najviac bokom, zviazat viacere dokopy..., hocico len tam spravit co najlepsiu cestu vzduchu
HolyMord (92)|1.10.2009 23:03
[quote=hawkeye9898;298392]fuuuu tak to tam maju teda statocny bordel...cakal by som troska viac HP..vlastne od hocikoho kto sklada PC. klientovi by som hentaky bordel nedokazal predat...nehovorim uplne naj upratane kable do kazdeho PC, to by sa asi nedalo...ale hentak to je fakt ze zle...

spravit co najvacsi poriadok...aj ked su kratke kable dat ich co najviac bokom, zviazat viacere dokopy..., hocico len tam spravit co najlepsiu cestu vzduchu[/quote]

Tak jsem dneska vyměnil chladič cpu za boxovej co tam byl jako první, taky jsem odstranil moje gumičkové upevnění disku a dal ho do acutake boxíku do 5kový pozice, chybí akorát konstrukce na přichycení HDD a disku na zálohy, nsad se nebudou moc zlobit :D zejtra tam volam a jsem připraven jim i ukázat bednu..
HolyMord (92)|3.10.2009 15:36
Zdravím, stala se mi taková zvláštní věc xD.. Včera jsem chtěl volat do servisu HP s tim že mám nějakou po**** grafiku, ale co se nestalo xD. Šel jsem na CoD4 promod (osekaná verze origo coda - méně náročná na grafiku, bez detailů) hraju už 10 minut a artefakty nikde, hraju 2 hodiny artefakty nikde..hraju 3:47 hodiny a nic se neděje a čím to bylo?? Myslím že to vím, řekl bych že jakmile jde o něco náročnějšího než jsou tato verze coda, např taky server coda ale už ne promod ale např HC mod, tam už mi to začne artefaktovat po nějaký době (např. 5 minut), protože se rapidně zvýší teplota (nejspíš kvůli většímu počtu detailů) a jsme zase jsme u té debilní teploty. Nakonec jsem usoudil podle této situace, že jakmile je nějaká hra více náročná než cod4 promod tak to začne artefaktovat a podotýkám že jsem naměřil ani ne 86 stupnů (cod promod), jakmile je jsem spustil hc mod tak se teplota zvýší a je otázka 5 minut než začne artefaktovat (když case vysunu ven ze stolu tak po 9 minutách cca). Chladič tedy očividně je řešením a karta bude v pořádku, protože kdyby to bylo kartou tak to po 3 hodinách hraní stoprocentně bude znát. Někdo mi tu posílal chladič od Thermalrightu tušim, pochopil jsem to tak že pasivní část jde otočit místo nad kartu pod kartu (na druhou stranu než mám tv kartu) je to opravdu možné??
hawkeye9898 (818)|3.10.2009 20:36
ano thermalright ma tu moznost otocit na jednu aj druhu stranu...otazka je ci sa to oplati za tie prachy..50e+10e ventilator
za accelero das 20e+10ventilator

podla vsetkeho sa ti tam accelero zmesti + k tomu 80 alebo 92mm ventilator a mas poriesene
HolyMord (92)|4.10.2009 14:21
[quote=hawkeye9898;299017]ano thermalright ma tu moznost otocit na jednu aj druhu stranu...otazka je ci sa to oplati za tie prachy..50e+10e ventilator
za accelero das 20e+10ventilator

podla vsetkeho sa ti tam accelero zmesti + k tomu 80 alebo 92mm ventilator a mas poriesene[/quote]

Okej, udělám si papírovej modýlek chladiče, záleží na ventilátoru?? Mě by nejspíš jenom stačilo něco nízkootáčkovýho co umí profouknout (dobrý průtok vzduchu) a aby nestál jeden 1000 jako papsty xD, v současných nabídkách ventilátorů se moc neorientuju..
hawkeye9898 (818)|4.10.2009 19:36
otazka je kolko si ochotny investovat do ventilatora...
podla mna toto su dobre moznosti

80mm - gelid (100sk), magma (280), noctua (377) alebo ak sa zmesti tak 92 - gelid (106), enermax warp (320), noctua (441)

skusenost mam len s 80mm a 92mm noctuo, za ostatne neviem povedat kolko dokazu prefukat..
ale magma alebo enermax warp by mali stacit tiez
HolyMord (92)|10.10.2009 13:08
[quote=hawkeye9898;298392]fuuuu tak to tam maju teda statocny bordel...cakal by som troska viac HP..vlastne od hocikoho kto sklada PC. klientovi by som hentaky bordel nedokazal predat...nehovorim uplne naj upratane kable do kazdeho PC, to by sa asi nedalo...ale hentak to je fakt ze zle...

spravit co najvacsi poriadok...aj ked su kratke kable dat ich co najviac bokom, zviazat viacere dokopy..., hocico len tam spravit co najlepsiu cestu vzduchu[/quote]

Ahoj, tak jsem si vše ještě naprosto přesně změřil a vzdálenost mezi GK a TV kartou je 3,6 cm, a do strany k bočnici mám 3,1 cm místa. Accelero prý kartu přesahuje o 4,5 cm, což pro mne znamená jediné - nevejde se :(. Nakonec jsem se ale rozhodl že zavolám do toho servisu, protože mi přijde škoda nevyužít reklamace tři a čtvrt měsíce před vypršením, sice by takhle karta fungovala s tím chladičem, ale otázka je jak dlouho - rok jsem s ní vytápěl pokoj a to jí nezlepšilo zdraví, to je jako kdyby kuřák kouřil 2 roky a bez problémů, sice by si zas****** tělo, ale kouřil by dál, přijde 3 rok objeví mu nádor a je v pr***. Jenom bych se chtěl ještě ujasnit co vše mohlo způsobovat artfakty, jestli jenom grafická karta nebo něco jiného, ptám se proto aby když tam budu volat nevypadal jako trotl... Díky za odpovědi.
hawkeye9898 (818)|10.10.2009 20:45
artefakty sposobuje ked je karta prehriata vacsinou ked su prehriate pamate...ak by bolo jadro prehriate tak ti zamrzne pocitac resp obraz a zvuk ide dalej atd..
aspon take mam ja zatial skusenosti...

ak chladic tak mozno este tento by sa ti vosiel
http://www.tichepc.sk/Product.aspx?arg0=21524&arg1=001011
HolyMord (92)|10.10.2009 21:07
[quote=hawkeye9898;301427]artefakty sposobuje ked je karta prehriata vacsinou ked su prehriate pamate...ak by bolo jadro prehriate tak ti zamrzne pocitac resp obraz a zvuk ide dalej atd..
aspon take mam ja zatial skusenosti...

ak chladic tak mozno este tento by sa ti vosiel
http://www.tichepc.sk/Product.aspx?arg0=21524&arg1=001011[/quote]

Dobře, takže ty barevný čtverečky na obrazovce způsobuje zkrátka a dobře GK, nezpůsobuje to PSU ani CPU a ani nic jiného, seš si na 100% jistý?
hawkeye9898 (818)|10.10.2009 22:29
[quote=HolyMord;301438]Dobře, takže ty barevný čtverečky na obrazovce způsobuje zkrátka a dobře GK, nezpůsobuje to PSU ani CPU a ani nic jiného, seš si na 100% jistý?[/quote]

no mne ked sa prehrievaju na 4850 pamate tak mi hadze artefakty.
uz si moc nepamatam ale na stock chladici 8800GT mi to po pretaktovani robilo tiez...
Logout (4018)|10.10.2009 23:02
99.9999% Samozřejmě, je možný, že CPU mrší data a zrovna jen pro grafiku a pro nic jinýho, nebo že PSU má slabej výkon, že grafika už blbne, ale ostatní to ještě zvládnou, ale to sou tak nepravděpodobný věci, že bych je nebral v potaz.