reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apache.exe :-D

Revealman (3)|20.1.2007 10:06
Zdravím, mám takový malý, svým způsobem jen kosmetický problémek :-D. Koupil jsem si druhé PC - DualCore AMD Athlon 64 X2 2000 MHz 3800+, Asus M2N-E, 2x512 MB DDR2-800MHz Geil, Sapphire ATi Radeon X1950pro 256mb, Cooler Master Centurion 523 (Black) a 500W Chieftec. Hodil jsem do něj Windows, pak jsem nainstaloval všechny ovladače k desce, pak ovladače z CD od grafiky (následně, až jsem rozchodil net, jsem je aktualizoval), dále takový ten rollup pack s aktualizacemi na Win. Potom jsem rozchodil net, z WinUpdate sosnul zbylé aktualizace a už instaloval normální programy (Firefox, Ad-Aware atd.)

No a najednou koukám po startu do procesů (už nainstalované všechny programy, kodeky atd.) a vidím tam 2x Apache.exe a v KPF mi to píše Apache HTTP Server. Já ho ale neinstaloval, nikde nevidím jeho instalaci, nikde nejde odinstalovat :-D a ani mi to nedává na výběr ho vypnout po startu Win (v TuneUP 2007, popř. v msconfig)

Mohl by mi někdo říci, kde mám ten Apache jaksi zneschopnit :D aby mi nestartoval s Win, popř. ho úplně dostat ze systému? Díky ;) (btw v Přidat a odebrat programy fakt není :-D)
Smeli (2302)|20.1.2007 11:07
services.msc jsi zkousel, jinak je to celkem zajímavé :)
Revealman (3)|20.1.2007 12:26
Noo zkoušel a není tam :-D s tím, že je to zajímavé souhlasím :-/. No nic, při nejhorším, pokud se nenajde někdo, kdo by mi helpnul :( bych asi reinstallnul
Matajon (125)|20.1.2007 12:29
Jenom tak ze zvedavosti ... je to opravdu Apache ?
Zkus napsat do browseru adresu http://localhost ... schvalne jestli to je apache nebo ne :D
wizaard (913)|20.1.2007 13:14
[QUOTE=Revealman]Zdravím, mám takový malý, svým způsobem jen kosmetický problémek :-D. Koupil jsem si druhé PC - DualCore AMD Athlon 64 X2 2000 MHz 3800+, Asus M2N-E, 2x512 MB DDR2-800MHz Geil, Sapphire ATi Radeon X1950pro 256mb, Cooler Master Centurion 523 (Black) a 500W Chieftec. Hodil jsem do něj Windows, pak jsem nainstaloval všechny ovladače k desce, pak ovladače z CD od grafiky (následně, až jsem rozchodil net, jsem je aktualizoval), dále takový ten rollup pack s aktualizacemi na Win. Potom jsem rozchodil net, z WinUpdate sosnul zbylé aktualizace a už instaloval normální programy (Firefox, Ad-Aware atd.)

No a najednou koukám po startu do procesů (už nainstalované všechny programy, kodeky atd.) a vidím tam 2x Apache.exe a v KPF mi to píše Apache HTTP Server. Já ho ale neinstaloval, nikde nevidím jeho instalaci, nikde nejde odinstalovat :-D a ani mi to nedává na výběr ho vypnout po startu Win (v TuneUP 2007, popř. v msconfig)

Mohl by mi někdo říci, kde mám ten Apache jaksi zneschopnit :D aby mi nestartoval s Win, popř. ho úplně dostat ze systému? Díky ;) (btw v Přidat a odebrat programy fakt není :-D)[/QUOTE]
Neinstaloval jsi náhodou nVIDIA Active Armor? Ten využívá Apache... Kromě toho - taky mi běží Apache.exe dvakrát...
Revealman (3)|20.1.2007 14:35
jj, je to Apache. Objevil jsem ve Start -> Všechny programy -> NVIDIA Corporation -> Network Acces manager :-O. A když ho otevřu zástupcem Web-based Interface, tak se tam hodí http://localhost:3476/cgi-bin/ncgir.exe?menu/index.html... nějaký nastavení, nebo manuál nebo co k ForceWare :-/. Ten Apache sídlí tady C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\Apache Group\Apache2.

Zkusím třeba přejmenovat Apache.exe, třeba se nespustí po restartu :D.
//edit: jj nespustil :-D. Takže vyřešeno ;) dík
wizaard (913)|21.1.2007 11:40
[QUOTE=Revealman]jj, je to Apache. Objevil jsem ve Start -> Všechny programy -> NVIDIA Corporation -> Network Acces manager :-O. A když ho otevřu zástupcem Web-based Interface, tak se tam hodí http://localhost:3476/cgi-bin/ncgir.exe?menu/index.html... nějaký nastavení, nebo manuál nebo co k ForceWare :-/. Ten Apache sídlí tady C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\Apache Group\Apache2.

Zkusím třeba přejmenovat Apache.exe, třeba se nespustí po restartu :D.
//edit: jj nespustil :-D. Takže vyřešeno ;) dík[/QUOTE]
A můžeš mi vysvětlit, proč máš nainstalovaný nVIDIA Active Armor (resp. starší verzi s názvem Network Access Manager, což je absolutně to samé), když ho nepoužíváš?! Tak ho odinstaluj a nemusíš to takhle humpolácky dělat... promiň, ale tohle malinko nechápu... Součástí toho Nevwork Access Manageru (Active Armor) je Firewall a ten pro nastavení, logy a další podobné věci používá právě Apache (Web-based interface).