reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 22.01.2007: řadič IDE a FDD

Karel Polívka (1485)|23.1.2007 10:34
Jednalo se o řadič IDE a FDD.

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

Mirunek, Martes, gl_st0rm, Petr S.
LSHW_2007_01_22.jpg
tgfh (2985)|23.1.2007 10:51
Jak jsem laboratoř rychle otevřel tak jsem ji rychle zavřel :D
Martes (3)|23.1.2007 10:52
No, tohle mi teda dalo. Už sem myslel na nějakou special kartu, když sem si všiml pod červeným políčkem nápisů CN3 a CN4 a taky HDD a FDD. A pak to bylo už jasný :D
DiXiE (23)|23.1.2007 11:20
no, me to nebylo jasny, vsiml sem si tech napisu, ale kde sou konektory?
jedine podobne co sem na webu nasel byly nejaky IDE enchance cards ... v zivote sem nic takoveho nevidel, tak sem placnul blbost :D
Ale husty, docela se bojim co bude priste :D
Petr S. (1220)|23.1.2007 12:26
Hurrááá :D Tak první úspěch. :thumb

Teda řeknu vám, že když jsem to uviděl poprvé, tak jsem měl chuť to taky zavřít, ale pak jsem se odhodlal a začal hledat. Prohlížel jsem si kartu a pak jsem si všimnul nápisů HDD a FDD. Pak už jen jeden dotázek na Google a bylo to ;)

Dlouho jsem ale hledal co by to přesně mělo být za kartu a u toho jsem ztratil nejvíc času :slug Pak jsem si ale přečetl zadání a bylo mi jasné, že to už hodinu hledám úplně zbytečně :hmm
Karel Polívka (1485)|23.1.2007 13:37
[QUOTE=DiXiE]no, me to nebylo jasny, vsiml sem si tech napisu, ale kde sou konektory?
jedine podobne co sem na webu nasel byly nejaky IDE enchance cards ... v zivote sem nic takoveho nevidel, tak sem placnul blbost :D
Ale husty, docela se bojim co bude priste :D[/QUOTE]
Konektory jsou pod tím největším červeným obdelníkem ;-), viz příloha. Mám v redakci ještě zajimavější "šrot", máte se na co těšit :-)
LSHW_2007_01_22_o.jpg
Kerry (69)|23.1.2007 15:47
Mno to snad neni možný :D. Já dal jako odpověď "řadič", myslel jsem že to bude stačit. Tak snad někdy příště. Nápisu HDD a FDD jsem si všimnul skoro hned co jsem si kartu prohlížel a tak jsem tam napsal že to je řadič.
Slosi (75)|23.1.2007 16:25
Já dal "řadič dat" a taky to nevyhovělo. :( Asi jsem se měl víc rozepsat. Chyba - tže příště to opíšu a snad to výjde.
a8nr (176)|23.1.2007 19:09
Taková lehká otázka, jenom kdybych nebyl slepý.
Teď bych ještě rád věděl které konektory jsou na co.
DiXiE (23)|23.1.2007 19:42
[QUOTE=a8nr]Taková lehká otázka, jenom kdybych nebyl slepý.
Teď bych ještě rád věděl které konektory jsou na co.[/QUOTE]
kratky na floppy, dlouhy na ide, ne? Me by spis zajimal ty dva dratky ...
Fakt se bojim pristiho tydne :D
tohle se dost blbe googluje, kdyz clovek ani nevi co to vlastne hleda ...
mech13 (5526)|23.1.2007 20:22
no ja jak videl to HDD a FDD tak sem si rikal ze to radic nabude, protoze 40-ti zilove kabel by se do toho zacervenalyho rozhodne nevlezl... a taky ze tam v kuse nebyl:(
Petr S. (1220)|23.1.2007 21:38
[QUOTE=DiXiE]kratky na floppy, dlouhy na ide, ne? Me by spis zajimal ty dva dratky ...
Fakt se bojim pristiho tydne :D
tohle se dost blbe googluje, kdyz clovek ani nevi co to vlastne hleda ...[/QUOTE]

Ty dva drátky by mě teda osobně zajímaly taky... :confused: Neví někdo?
mech13 (5526)|23.1.2007 21:49
[QUOTE=Petr S.]Ty dva drátky by mě teda osobně zajímaly taky... :confused: Neví někdo?[/QUOTE]
to me prave nejvic zmatlo... kdyz se podivas na cislovani, tak ty dva dlouhy jsou floppy: 1-34 a ty dva kratky jsou na jeden IDE: 1-20 a druhe je pokracovani 21-40... asi nejaky puleny draty nebo co
EDIT: kdybch se tak ja vul podival poradne... je to dvakrat 1-20... tak co to teda je?
EDIT2: nebo to je tak rozsekly jak rikam a jenom divne znaceny?
ICEBOSS (3435)|24.1.2007 00:28
to stacilo napsat radic ide a fdd? :eek: no sux... sem myslel, ze bude potreba presnej model a to sem nenasel :-/ a jeste jsem premyslel o nejake testovaci isa karte...
DiXiE (23)|24.1.2007 14:49
[QUOTE=ICEBOSS]to stacilo napsat radic ide a fdd? :eek: no sux... sem myslel, ze bude potreba presnej model a to sem nenasel :-/ a jeste jsem premyslel o nejake testovaci isa karte...[/QUOTE]
vzdyt to byla jasne dana otazka - staci ucel zarizeni. To si musis precist ;-)

No, myslim ze se vsichni schodnem, ze tohle byla husta otazka a jestli autorovy lezi v suplikach jeste neco horsiho ... hruza pomyslet :D:D:D
tequilla (1015)|24.1.2007 15:49
[QUOTE=DiXiE] ... hruza pomyslet :D:D:D[/QUOTE]
Premejslim, co jeste horsiho nez toto by mohlo K. Polivkovi v tom supliku lezet. Snad jen moje prototypova karta, kterou jsem bastlil na maturite :) a to by byl asi orisek pro vsechny :D.
DiXiE (23)|24.1.2007 16:14
[QUOTE=tequilla]Premejslim, co jeste horsiho nez toto by mohlo K. Polivkovi v tom supliku lezet. Snad jen moje prototypova karta, kterou jsem bastlil na maturite :) a to by byl asi orisek pro vsechny :D.[/QUOTE]
pockej tyden a dozvime se to vsichni ;)
sAd (19)|29.1.2007 21:28
No k těm konektorům. Pro HDD a asi i FDD (nejsem si jistý, ale je to pravděpodobné) je jeden dlouhý (control) a jeden krátký (r/w operace) konektor. Jedná se o MFM ST506 rozhraní (tak to bylo značené u disků western digital)

Trocha info:

Interface Connectors
--------------------
The electrical interface between the drive and the host system is via
three connectors. J1 provides control signals for the drive. J2
provides for the radial connection of read/write data signals. J3
provides for D.C. power.


J1/P1 Connector
---------------
Connection to J1 is through a thirty-four-pin circuit board
connector. The pins are numbered 1 through 34.


J2/P2 Connector
---------------
Connection to J2 is through a twenty-pin circuit board edge
connector. The pins are numbered 1 through 20. A key slot is provided
between Pins 4 and 6.
Petr S. (1220)|30.1.2007 10:48
To jsou ale věci :eek:

Díky za vysvětlení :)