Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Alg.exe

Slosi (75)|24.1.2007 18:26
K čemu je ve Win XP (Local servises) tento proces? Respektive proč mi za celou dobu mých nainstalovasných XP (přes půl roku určitě) stáhnul cca 4,5 MB a z toho dneska přes 3,5MB??
Matajon (125)|24.1.2007 18:57
[QUOTE]alg.exe is a process belonging to Microsoft Windows Operating System. It is a core process for Microsoft Windows Internet Connection sharing and Internet connection firewall. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.[/QUOTE]

Shrnuto: systemovy proces na sdileni pripojeni k internetu a integrovany firewall systemu windows
Styryx (351)|24.1.2007 18:58
http://www.neuber.com/taskmanager/process/alg.exe.html
http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/alg/

jde o proces kterej dělá sdílení připojení k internetu a Windows firewall. Co se týče stahování, zaleží asi jakej "hlídač" se použije, ale vzhledem k tomu že přes něj patrně běží veškerá internetová komunikace ... bych čekal i víc, pokud to hlídač nerozliší že to vlastně ve skutečnosti tahá jinej program přes tenhle :)

Lze ho zakázat v servisech (Internet Connection Sharing and Windows Firewall se nastaví na Disabled nebo Manual, z Automatic), ale dost důrazně se to nedoporučuje (zůstává normálně zapnutej i pokud je vypnutej vestavěnej firewall Windows).
Slosi (75)|25.1.2007 17:35
No používám Kaspersky antivirus s integrovaným firewallem takže windowsovský firewall mi neběží. Díky
wizaard (913)|25.1.2007 21:34
[QUOTE=Slosi]No používám Kaspersky antivirus s integrovaným firewallem takže windowsovský firewall mi neběží. Díky[/QUOTE]
No, jak bylo řečeno - nejde pouze o FireWall, ale především o internetovou komunikaci, takže to bude pravděpodobně stěžejní. Kromě toho se obávám (pokud Windows z internetu aktualizuješ), že Microsoftu je úplně jedno, zda Ti jejich FireWall běží, nebo ne, prostě se pro něj aktualizace stahují stejně...