reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI GD65, Gigabyte UD4 nebo ASUS P7P55D(Pro)

speedsnail (4876)|22.10.2009 11:09
1. Víc fází Víc adidas? Ne tohle rozhodně neplatí. Ani obráceně. Záleží jaké, jak kvalitní polovodičové součástky jsou použity. Tohle by asi nejlépe vysvětlil třeba trodas, ale méně kvalitních mosfetů odvede lepší práci než více špatných. Mají lepší účinnost, menší zvlnění.. Takže podle fází se nedá nic usuzovat.

2. Ohledně zvukovky a síťovky se nebudu vyjadřovat. Vždy sem používal integrovanou LAN (různé chipy) a nikdy nebyl problém. Nepoužívám PC jako router nebo jinak síťově vytěžovanej prvek. Zvukovku mam obyč SB Audigy.

3. V testech vyšla ta MSI velmi slušně, GB překvapivě výkonově zaostávala (zvláštní, když i paměťový řadič už je v procesoru). Takže proč jí nezkusit, pokud nejsou známy nějaké typické problémy. Uživatelské recenze na newwegg nic zásadního nehlasí, té desce bych se nebránil.

(i když myslím že Gigabyte P55M UD2 by udělala skoro stejnou práci za 2200,-)
Richmond (8084)|22.10.2009 12:48
[quote=cool.user;305390]Drtiva vetsina lidi = ty. Proboha richmonde, prestan se chovat jak vesnickej buran kterej si mysli ze je stredobodem vesmiru ;)[/quote]
Pokud i vesnickej buran dokaze jednoduse poznat, ze Realtek hraje hur nez ADI tak neni co resit, komu staci chrchlak Realtek tak budiz, ja nevidim duvod proc nevyuzit zvuk. aparaturu tak jak mi dovoluje. Pokud se nemylim tak jack retasking tak jak jsem to napsal vyse pouzivas snad jen ty a jeste nekdo tady na foru, tzn. ze drtiva vetsina nejsem jen ja (prave naopak). Mozna, ze az budes starsi a budes si vydelavat tak si poridis lepsi bedynky/sluchatka na kterych zajiste poznas rozdil a nebudes oponovat nakou uplne mimozni psychologickou blbosti ;)
cool.user (2822)|22.10.2009 13:25
[quote=Richmond;305441]Pokud i vesnickej buran dokaze jednoduse poznat, ze Realtek hraje hur nez ADI tak neni co resit, [/quote]
Vesnickej buran pro me neni objektivni zdroj informaci, naproti tomu renomovane IT magaziny ano ;)

[quote=Richmond;305441]Pokud se nemylim tak jack retasking tak jak jsem to napsal vyse pouzivas snad jen ty a jeste nekdo tady na foru[/quote]
A v cem je problem? To jako nemuzu poukazovat na to ze jackrestaking kterej asus u adi slibuje nefunguje, respektive funguje jen na dvou z osmi portech?:stupid Ale ja vim, do asusu se nekope, protoze asusu proste rulez ;)

[quote=Richmond;305441]Mozna, ze az budes starsi a budes si vydelavat tak si poridis lepsi bedynky/sluchatka na kterych zajiste poznas rozdil a nebudes oponovat nakou uplne mimozni psychologickou blbosti ;)[/quote]
No, u tebe to uz nehrozi ;)
Richmond (8084)|22.10.2009 13:36
[quote=cool.user;305449]Vesnickej buran pro me neni objektivni zdroj informaci, naproti tomu renomovane IT magaziny ano ;)[/quote]
...Staci si od nekoho pujcit desku s ADI + slusnejsi sluchatka/bedynky a muzes si to otestovat sam, pokud ovsem nejsi hluchej ;) Opet se u nakyho jednoho testiku dostavame k problemu, ze papir snese vsechno, ale realita je uplne jinde.

[quote=cool.user;305449]To jako nemuzu poukazovat na to ze jackrestaking kterej asus u adi slibuje nefunguje, respektive funguje jen na dvou z osmi portech?:stupid Ale ja vim, do asusu se nekope, protoze asusu proste rulez ;)[/quote]
Ale jo, to neni zas tak neprinosna informace ;)

[quote=cool.user;305449]No, u tebe to uz nehrozi ;)[/quote]
V nejblizsich mesicich opravdu nehrozi, ze bych prechazel na komplet novy vybaveni, stavajici mi bohate dostacuje, navic kdo by se natahoval s novou kabelazi. To vis, uz mi neni -nact jako tobe a mam ponekud odlisne zajmy ;)
16cmfan (2153)|22.10.2009 13:37
Ale tyhle veci si normalnej clovek ani nevšimne a ani ja sam by sem onich nevedel, kdybi se tu onich nepsalo, takto jen zbytecne Richi zavádiš tazatele a ostatných...
Richmond (8084)|22.10.2009 13:40
[quote=16cmfan;305454]Ale tyhle veci si normalnej clovek ani nevšimne a ani ja sam by sem onich nevedel, kdybi se tu onich nepsalo, takto jen zbytecne Richi zavádiš tazatele a ostatných...[/quote]
Myslis tim fakt, ze Realtek hraje hur nez ADI? Oooo tak to jsem si dovolil zrejme kopnout zase ja do vetsiny uzivatelu Realteku, na druhou stranu je to tak a jestli sis toho nevsiml (popr. nemel moznost slyset ostatni zvukovky) tak prosim, muzes si to samozrejme vyzkouset a pak se podelit o poznatky ;)
cool.user (2822)|22.10.2009 13:55
[quote=Richmond;305453]...Staci si od nekoho pujcit desku s ADI + slusnejsi sluchatka/bedynky a muzes si to otestovat sam, pokud ovsem nejsi hluchej ;) Opet se u nakyho jednoho testiku dostavame k problemu, ze papir snese vsechno, ale realita je uplne jinde.[/quote]
Adi jsem mel, vim jakej je jeji zvukovej projev a rozhodne me nenadchnul ;)

[quote=Richmond;305453]V nejblizsich mesicich opravdu nehrozi, ze bych prechazel na komplet novy vybaveni, stavajici mi bohate dostacuje, navic kdo by se natahoval s novou kabelazi. To vis, uz mi neni -nact jako tobe a mam ponekud odlisne zajmy ;)[/quote]
Ajajajajaj, dalsi naprosto zbytecna richmondova onanisticka pohadka. Hod sem jeste fotky a idealne video na YT.

[quote=Richmond;305457]Myslis tim fakt, ze Realtek hraje hur nez ADI?[/quote]
Adi doporucuje 9 z 10 richmondu.

Mimochodem, zeptej se treba uzivatele Ihales jake jsou jeho zkusenosti se zvukem od ADI ;) Ale je mi jasne ze jeho nazor nebudes brat v potaz, protoze jeho nazor na adi je take negativni. ;)

Myslim ze by nebylo spatne kdybys zauvazoval nad tim vytvorit si vlastni cirkev. Mohl bys pak od rana do vecera provolavat ADIluja az do nekonecna ;)
Richmond (8084)|22.10.2009 14:04
[quote=cool.user;305464]Myslim ze by nebylo spatne kdybys zauvazoval nad tim vytvorit si vlastni cirkev. Mohl bys pak od rana do vecera provolavat ADIluja az do nekonecna ;)[/quote]
Jasne, tu historku se Skypem (pokud si dobre vzpominam) uz jsme resili, divny je, ze ja takovy problemy nikdy nemel (sice nepouzivam Skype ale ICQ ale to je myslim jedno). Taky by nebylo od veci tu napsat, ze ti z nejakeho duvodu nesel control panel (resp. jsi ho tam nemel pokud se nemylim). BTW na jakym vybavenicku ze's to delal ten test? :notsure Ja AV receiver sony pres digital + sada repro jamo concert, vyhybka na 120hz, analog pak na koss porta pro (VIA VT2020 na M4A785HTPC, ADI1988B na Asus M2N32-SLI, Realteky v XPS a mym UMPC)
cool.user (2822)|22.10.2009 14:08
[quote=Richmond;305468]Jasne, tu historku se Skypem (pokud si dobre vzpominam) uz jsme resili, divny je, ze ja takovy problemy nikdy nemel [/quote]

Tys s tim problem nemel = problem neexistuje nebo je nepodstatny ;)
Richmond (8084)|22.10.2009 14:27
[quote=cool.user;305469]Tys s tim problem nemel = problem neexistuje nebo je nepodstatny ;)[/quote]
No tak ja nevim, ja tam normalne nainstaloval ovladace + restart a zadnej problem jsem nezaznamenal, stejne tak nekolik desitek lidi, kterym jsem daval desky s ADI (nemuzu tvrdit, ze vsichni vyuzivaji Skype, ale zatim se nikdo neozval), jak pro AMD (M2N-E, M2N-SLI, Striker, M2N32-SLI, M3N) tak pro Intel (P5K Deluxe, Commando). Predpokladam, ze minimalne FutureGames Skypa pouzivaji, nicmene z taktez zadnej problem se zvukem nemeli (vyjma jednoho pc s X-Fi, ktera nemela vystup na frontpanel, coz se resilo vymenou za Fatality s panelem, ktery ma vystupy na panelu misto mechaniky).
cool.user (2822)|22.10.2009 14:29
[quote=Richmond;305473]No tak ja nevim[/quote]
Myslim ze to je vystizne :cool:
Richmond (8084)|22.10.2009 14:38
[quote=cool.user;305475]Myslim ze to je vystizne :cool:[/quote]
Prave, ze tim nevylucuju, ze by mohl nastat problem, kazdopadne ja zadny nezaznamenal - nestavim pc jak na bezicim pasu takze se nebudu srovnavat s nejakou obrovskou firmou, ale rozhodne mi jich proslo rukama vic nez tobe (vetsina pc je stavenych prave na deskach s ADI, momentalne nahrazenou VIA, ostatni slabsi pc na praci/ucetnictvi pripadne jako nahrady za stare pc stavim na WS deskach, ktere maji vetsinou Realteky)

edit: jeste bych se vratil zpet k tomu tvymu testu - na cem jsi to testoval? Ono pokud testujes na zarizenich typu Genius/Trust atd. tak tam tezko neco zjistis, protoze casto maji tak spatny zesilovac/jsou osazeny repro s nizkou citlivosti, popr. nezvladaji takove pasma (ikdyz papirove ano - o tom by ti samozejme mohl neco rict treba meee - staci se podivat na jeho podpis s Gradama ;)).
pas!k (3765)|22.10.2009 14:43
Osobni spory reste jidne ..

Co se tyce msi .. jak bylo receno nevim jak jsou na tom dnes ale zkusenosti z drivejska mi rikaji msi nebrat .. spousta problemu a nevidim duvod proc kupovat mnou nezname modely novejsich msi kdyz mam odzkousene gigabytky ktery slapou ..
kevin00 (10238)|22.10.2009 15:01
[quote=Richmond;305468]Ja AV receiver sony pres digital + sada repro jamo concert, vyhybka na 120hz, analog pak na koss porta pro (VIA VT2020 na M4A785HTPC, ADI1988B na Asus M2N32-SLI, Realteky v XPS a mym UMPC)[/quote]

To, že tady vyjmenuješ, co se Ti válí doma, neznamená, že Tvé "výsledky" jsou správné. Můžeš mít doma cokoliv a je Ti to k ničemu, když to neumíš používat. Není Ti divné, že plno IT magazínů napíše (vychází z korektních a ověřitelných testů), že ADI pokulhává za Realtekem a jediný Richmond se svou "souper trouper" výbavou tvrdí něco jiného ? Jaká je Tvá testovací metodika ? Mimo plno prázdných řečí, jsi svou tezi nebyl schopen ničím podložit (čti korektním důkazem - pro Tebe doslovné vysvětlení: korektní důkaz není to, že napíšeš "já to slyšel" ;)).
Richmond (8084)|22.10.2009 15:50
[quote=kevin00;305490]To, že tady vyjmenuješ, co se Ti válí doma, neznamená, že Tvé "výsledky" jsou správné. Můžeš mít doma cokoliv a je Ti to k ničemu, když to neumíš používat. Není Ti divné, že plno IT magazínů napíše (vychází z korektních a ověřitelných testů), že ADI pokulhává za Realtekem a jediný Richmond se svou "souper trouper" výbavou tvrdí něco jiného ? Jaká je Tvá testovací metodika ? Mimo plno prázdných řečí, jsi svou tezi nebyl schopen ničím podložit (čti korektním důkazem - pro Tebe doslovné vysvětlení: korektní důkaz není to, že napíšeš "já to slyšel" ;)).[/quote]
Testovaci metodika = poslechovy test, tzn. do mechaniky vlozis cd s oblibenou pisnickou, kterou znas nazpamet a kterou jsi slysel na nespocet pristroju, prepnes na stereo a poslouchas, pak si das nejakou hru, dvd atd. Samozrejme, ze nesmis testovat na necem na cem se testovat neda - kazdopadne to snad nekomu dojde, pokud cte treba Stereo & Video a podiva se na jejich referencni vybaveni ;)
Me treba nejde do hlavy, jak muze mit lepsi vysledek Realtek pri analyze frekvencni charakteristiky, kdyz ma mene basu a znatelne vic stredoveho pasma a pritom ve vysledku vychazi temer vyrovnana frekvencni charakteristika :notsure
Co se tyce her, tak treba v Gridu nejde zapnout HW akceleraci (drivery R2.31). Ve FruityLoops zase vsechny pisnicky pri nastaveni vetsiho bufferu zneji jinak (pac se prehravaji delsi samply, ktere uzce ovlivnuji na nich "nalepene" efekty) - nefunguje to ani pres ASIO. Narozdil od tebe hw dokazu vyuzit (tim nemam na mysli hrani her, kde je zvuk ovlivnen uzivatelem minimalne, nicmene opet zalezi na podani zvuku/prostorovosti). Nerikam, ze kazdy bude delat s integrovanou zvukovkou ve FruityLoops, nicmene o necem to svedci (zde bych si dovolil podotknout, ze FL patri mezi ty komplexnejsi programy, ktere v sobe zahrnuji generatory atd. na ktery nesmi bejt clovek hluchej jako poleno). RMAA ma pro me asi takovou vypovedni hodnotu jako frekvencni rozsah udavany na obalu ;) a jeste mensi nez 3DMark, z ktereho si clovek nemuze udelat jasny obrazek o vykonu pc - 3DM rozhodne nedokaze jasne sdelit, jak sviznou/plynulou praci si clovek uzije s konkretnim pc ;)
cool.user (2822)|22.10.2009 16:07
[quote=Richmond;305519]Co se tyce her, tak treba v Gridu nejde zapnout HW akceleraci (drivery R2.31).[/quote]

Shodou okolnosti taky r2.31 :cool:
kevin00 (10238)|22.10.2009 16:11
@Richmond: Takže zase argument "já jsem to slyšel" ... myslím, že všem stačí
Richmond (8084)|22.10.2009 16:13
[quote=cool.user;305534]
Shodou okolnosti taky r2.31 :cool:[/quote]
Ja to mam na XPSu zasedly, ze by problem ktery mam jen ja?
edit: zvuk pres digital, HDMI do tv