Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: Víkendová diskuze: Finální Windows 7

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Finální Windows 7

Právě v těchto dnech se do našich obchodů dostávají finální verze nového operačního systému Microsoftu. Jak tento systém vidíte vy? Je to konečně ta správná náhrada XP, či pořádně odladěné Visty? Máte zkušenosti s RC a plánujete přechod na Win7? Co říkáte cenám nových verzí a podmínkám upgradů? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Že je OEM licence vázána s PC na kterém byla poprvé aktivována je samozřejmé, ale trochu mě překvapilo u nového systému že je stále podmíněna nákupem skoro kompletního PC. Jinak by její cena byla slušná. Jestli jsou u nás dostupné nějaké jiné verze, o parametrech někdejších podivně nazvaných dolegalizačních licencí, já na ně nenarazil.

Nováček Avatar uživatele Mikacek
    Registrace
    May 2006

Win 7 ... jak to jen říct co nejjednodušeji ... používám je a jsem s nimi vcelku spokojený. Většina znalých ví, že to jsou upravené Vističky, ale znám i spoustu neznalých, kteří očekávají od sedmiček "novou spásu"/"nový svět"/"zanevřete na Visty"/"přelomový systém"/... nebo tak něco. Proti Vistám jsem nic neměl a 7 mi přijdou jako příjemný mini-pokrok (co si budem nalhávat - jsou to prostě Visty). Líbí se mi ale jedna věc - a to ta, že si za jednu cenu člověk koupí 32 i 64 bit OS = konečně se lidi (třeba) budou více snažit přejít na 64-bit OS a my budem moct těm 32-bit aplikacím říci "astalavistabejby"

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Chtěl bych říct jenom "konečně" ... snad budou nahrazeny dnes již prehistorické WXP.

Ceny nových verzí a podmínky upgradů jsou takové, jaké všichni čekali, v tomhle MS nepřekvapuje.
    Zajímalo by mě, jestli se k nám dostane "home" licence pro 3 PC (ala Office).

A výborné je, že se už i k levným notebookům dávají standardně 64b systémy ... taky už mají skoro všechny 4GB RAM a víc.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 23-10-2009 v 13:52

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Zrovna prehistoricke bych XP nenazval. Jsou starsi ale porad splnuji vse co je potreba.
    Ale take jsem uz presel na 7 x64. Vyrobci HW uz na XP kaslou (ovladace). XP64 se moc nerozsirili aby meli plnohodnotnou podporu vsech vyrobcu. Vista nemela moc uspech.
    Co dal? 64b jsou nutnosti. Takze moc na vyber neni.
    Family pack u nas nebude.

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Visty "na dietce" cize Windows 7 zrovna moc nemusim, ale je to k Linuxu zajimava alternativa, jen trosku draha a stale me prijde ze XPcka jsou lepsi alternativa s mene problemy.
    64 bitu je potreba vicemene jen na to, aby se dalo adresovat vic jak 4G ram - a 4G ram jsou potreba jen kdyz ma clovek ty nenazrane 64bit aplikace/system...

Cesky a hezky neni to platforma, kterou bych chtel byt jen zkusit, ne tak pouzivat. Neni to ono, moc to cloveka omezuje a kontroluje, bere si to moc mista i systemovych prostredku a neda se to nijak rozumne upravovat. To neni nic pro me, ja jsem rad, kdyz kontroluji pocitac a ne aby pocitac kontroloval me.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele lexxxa
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Že je OEM licence vázána s PC na kterém byla poprvé aktivována je samozřejmé, ale trochu mě překvapilo u nového systému že je stále podmíněna nákupem skoro kompletního PC. Jinak by její cena byla slušná. Jestli jsou u nás dostupné nějaké jiné verze, o parametrech někdejších podivně nazvaných dolegalizačních licencí, já na ně nenarazil.
    myslim ze neni podminena podminena SKORO kompletnim PC ale KOMPLETNIM PC,kde jsou ty casy kdyz si clovek koupil mechaniku nebo mys a OEM byla doma

Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení)
    Naposledy upraveno uživatelem lexxxa: 23-10-2009 v 14:22

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    A pokud vim tak to pc musi byt urceno k dalsimu prodeji ..

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    A pokud vim tak to pc musi byt urceno k dalsimu prodeji ..
    to si IMHO nemyslim, je urcena pro SESTAVOVATELE SYSTEMU, coz je kazdy kdo si stavi PC, o naslednem prodeji jsem v podminkach zminku nenasel

jeste jsem cetl ze se prodej OEM licence ridi novymi pravidly z roku 2009

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od lexxxa Zobrazit příspěvek
    to si IMHO nemyslim, je urcena pro SESTAVOVATELE SYSTEMU, coz je kazdy kdo si stavi PC, o naslednem prodeji jsem v podminkach zminku nenasel
    viz Alfa - zjednodusene
    Poznámka k OEM:
    Tato OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“ a po instalaci se stává součástí počítače, přičemž nemůže být převeden na jiný počítač. V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu.
    otazka je, co znamena program Microsoft OEM System Builder

EDIT:
    ze by ?

Jaké podmínky musím splňovat pokud bych chtěl dále distribuovat OEM software společnosti Microsoft?
    O.
    V tomto případe je vhodnou volbou vstoupit do programu "OEM System Builder". Po registraci do tohoto programu obdržíte své UID a heslo do privátní oblasti programu OEM System Builder. Na těchto privátních stránkách naleznete kompletní licenční příručku k OEM produktů, kontakty na servisní místa, možnost získání marketingových materiálu, promo akcí či technické možnosti (způsoby) instalací OEM produktů.

D. Co je to smlouva Microsoft OEM System Builder License?
    O.
    Smlouva Microsoft OEM System Builder License je umístěna na boční straně všech balení Microsoft OEM System Builder Pack. Utváří smluvní vztah mezi společností Microsoft Ireland Operations Ltd. (MIOL) (pro oblast Evropy, Afriky a Blízkého východu) a partnerem System Builder, který toto balení otevře. Otevřením balení softwaru vyjadřuje System Builder souhlas se všemi podmínkami licenční smlouvy. Informace o smlouvě OEM System Builder License naleznete na adrese https://oem.microsoft.com/worldwide/509449.asp. Kopii smlouvy OEM System Builder License naleznete na adrese https://oem.microsoft.com/worldwide/500980.asp. Úplný seznam zemí, pro které je smluvní stranou společnost MIOL, naleznete na adrese www.microsoft.com/oem/sblicense.
    Naposledy upraveno uživatelem Salamander: 23-10-2009 v 14:40

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    viz Alfa - zjednodusene

Poznámka k OEM:
    Tato OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“ a po instalaci se stává součástí počítače, přičemž nemůže být převeden na jiný počítač. V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu.

otazka je, co znamena program Microsoft OEM System Builder
    .... program Microsoft OEM System Builder = OEM licence je určena pro „Sestavovatele systémů“

tak to chapu ja

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od lexxxa Zobrazit příspěvek

jeste jsem cetl ze se prodej OEM licence ridi novymi pravidly z roku 2009
    OEM licence lze nakoupit pouze nainstalované na počítačích/serverech výrobců počítačového hardwaru.

http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx

Ty mas zivnost na vyrobu pocitacu? Pokud ano je vse ok.. Takhle to zase chapu ja ..

Nováček Avatar uživatele Jajator
    Registrace
    May 2006

Me se hlavne libi, jak kazdy nenavidel vistu a tedka vsichni miluji novy, skvely, pokrokovy Win7.

Gzur

Keďže mám mininotebook tak zostávam na Windows XP SP3.
    Z tohto pohľadu ma neláka na procesorový výkon žravejšia Windows 7 (sedmička) a teda aj na výdrž batérie náročnejšia. A to sa jedná len o klasickú "kancelarinu" a nezmení to ani fakt, že zase 7 (sedmička) je menej náročná a menej žrává od Visty.

Windows XP SP3 tu ešte nejaký ten rôčik pobudne.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

K OEM licenci - imho jsou 2 moznosti:
    1) OEM system builder muze byt kazdy a tedy kazdy si muze OEM Windows poridit a nainstalovat, aniz by tim automaticky porusil licenci. Podminka navazani na hw samozrejme trva.
    2) OEM system builder musi mit smlouvu s MS (nebo neco podobneho beznemu uzivateli nedostupneho) a licence je vzdy obycejnym uzivatelem automaticky porusena, tedy i v pripade splneni podminek z MS stranek (vsechen hw a os na jedne fakture).

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Konec Windows Phone 7
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 19-07-2012, 23:15
  2. Víkendová diskuze: Hrajete si s Windows 8?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 09-03-2012, 19:47
  3. Víkendová diskuze: Jaké Windows teď používáte?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 86
    Poslední příspěvek: 04-03-2010, 00:07
  4. Víkendová diskuze: Windows 7 – pohled s odstupem
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 17:03
  5. Víkendová diskuze: Internetové prohlížeče ve Windows.
    Reakcí: 81
    Poslední příspěvek: 10-07-2009, 16:10