reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BIOS v6.00PG

alous (9)|25.1.2007 07:56
Přátelé, mám z.desku QDI BRILLIANX 9 a na ní bios AWARD MODULAR BIOS v4.51PG, ale ten nepozná HDD 80Gbytes. Potřebuji verzi BIOS v6.00PG protože vím že tato verze ten HDD rozezná.Nevíte kde tuto verzi seženu?
pas!k (3765)|25.1.2007 08:26
[QUOTE=alous]Přátelé, mám z.desku QDI BRILLIANX 9 a na ní bios AWARD MODULAR BIOS v4.51PG, ale ten nepozná HDD 80Gbytes. Potřebuji verzi BIOS v6.00PG protože vím že tato verze ten HDD rozezná.Nevíte kde tuto verzi seženu?[/QUOTE]
EDIT: K teto desce jsem nasel tohle Bios U toho druheho pisi ze to ma resit tvuj problem takze tam mlaskni ten nejnovejsi
alous (9)|29.1.2007 07:34
Taxem se ho pokusil tam "mlasknout", ale při přeprogramování se mi objevila hláška Error:UNKNOWN FLASH TYPE a pak už dále žádná možnost.Taxem to restartnul a byl jsem rád, že mi tam zůstal aspoň ten původní (v1.2).
pas!k (3765)|29.1.2007 08:30
[QUOTE=alous]Taxem se ho pokusil tam "mlasknout", ale při přeprogramování se mi objevila hláška Error:UNKNOWN FLASH TYPE a pak už dále žádná možnost.Taxem to restartnul a byl jsem rád, že mi tam zůstal aspoň ten původní (v1.2).[/QUOTE]
Pokud mas verzi 1.2 nemel bys mit podle toho jejich popisu s tema velkyma diskama problem . Kazdopadne je to divne .. Zkus se jeste poradne podivat na revizi te desky atd ale kdyz se divam oni to tam stejne nijak roztridene nemaji .
alous (9)|5.2.2007 09:27
To jo.Divné to je.V jiném PC ten HDD 80GB normálně jede.Ono ještě není jisté jestli by mi ta verze v1.3 problém vyřešila,že jo? Já už jsem to vzdal.Nechal jsem si jen dva HDD po 20GB a tu 80tku jsem dal pryč.Takže i tak díky za radu.Ahoj.
pas!k (3765)|5.2.2007 09:52
[QUOTE=alous]To jo.Divné to je.V jiném PC ten HDD 80GB normálně jede.Ono ještě není jisté jestli by mi ta verze v1.3 problém vyřešila,že jo? Já už jsem to vzdal.Nechal jsem si jen dva HDD po 20GB a tu 80tku jsem dal pryč.Takže i tak díky za radu.Ahoj.[/QUOTE]
No v tom popisu je primo napsane ze ten bios resi podporu velkych disku takze si myslim ze by to urcite resit mel .. ale u tech biosu je to vzdycky loterie je potreba si poradne prohlednout desku jaka je to revize atd .. priznam se ale ze qdi teda extra velkou podporu na webu nemaj no ..
dayslipper (2)|30.10.2007 14:11
Flashing BIOS: unknown flash type (vysvětlení + návod na MB QDI K7B/K7T/K7E/K7B/K7F):

Měl jsem samý problém. Zádrhely jsem rozluštil a nyní bych Vás rád seznámil s poznatky.
1) Základní error je v tom, že v manuálech http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/support/manual_e.htm (alespoň u K7T) chyba není - tedy BIOS-ProtectEasy Jumper (JAV) má být opravdu DISABLED - tedy Flash Write Enabled - OPEN - ale podstatné je, že tímto jumperem přímo neodemknete BIOS (jen aktivujete jakousi ochranu před viry)
Ale můsím přiznat, že jsem se taky nachytal na nastavení v BIOSu "Flash Write Protect" - toto "Does not allow you to upgrade the BIOS......" jsem díky nesoustředěné četbě pochoip úplně jinak. Faktem je že musí být Disabled, ale...
2) dál je tu návod na flashování http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/support/f_bios_f.htm který je docela náročný na procizní dodržení postupu (což, přiznejme si, u většiny z nás bývá problém). Já jsem se zasekl opět díky nepozornosti, že "Flash Write Protect" Disa
husky14 (4214)|30.10.2007 18:41
[QUOTE=dayslipper;57887]Flashing BIOS:.... blabla[/QUOTE]Proc vytahujes 9 mesicu starej thread? :stupid
Tipuju ze alous uz to vyresil :rolleyes:
Petr S. (1220)|3.11.2007 10:39
No, ten to už určitě vyřešil, ale já v tomhle žádný problém nevidím. Když má někdo nějaký problém, tak často nejprve hledá a třeba díky tomuto příspěvku řešení také nalezne...
dayslipper (2)|9.5.2008 17:32
Přesně tak, z tohoto důvodu jsem to sem dal. :-)