reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak odstranit z bootmanageru dvě položky s Win 7

Honza23 (490)|28.10.2009 10:57
Měl bych na vás takový dotaz,už delší dobu používám Windows XP(disk C) a asi před půl rokem jsem se rozhodl,že si na diskový oddíl D nainstaluju Win 7 RC.Jelikož se mi objevil nějaký problém s instalací,tak jsem ji pak prováděl znova a momentálně mám při spuštění Windows v nabídce jako první dřívější systém (tedy Windows Xp) a pod ním dvě položky se systémem Windows 7.Už ani jedna nejde spustit a hlásí to nějakou chybu,pokud stisknu tlačítko F8,tak mi to napíše,že je tam soubor poškozen nebo tak něco.
A proto bych se chtěl zbavit těchto dvou položek s Win 7 a zároveň provedl zcela novou instalaci Win 7 na diskový oddíl D.
Ještě předtím bych se tedy rád zeptal,jak mám definitivně odstranit Win 7 z diskového oddílu D ?
Zde ještě přidávám obrázek z bootinfo
boot.JPG
kevin00 (10238)|28.10.2009 11:13
Originál boot.ini by měl vypadat takto:

[quote][boot loader]
timeout = 3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /fastdetect[/quote]

Poté by se Tě již při spuštění počítače neměla otravovat nabídka na výběr OS.
Jak odstranit definitivně Win7 z diskového oddílu D:\ je celkem jednoduché .... naformátuj ho.
Honza23 (490)|28.10.2009 11:23
Mně jde především o to,jak se těch položek mám zbavit.Správně bych tam měl mít ještě jednu nebo možná i dvě položky navíc u toho bootinfo,ale takhle mi to přijde,že je to všechno sloučené do jedné položky.Jinak pak by nebyl problém s tím to odstranit,ale takhle teda opravdu nevím,co s tím.
Diskový oddíl D se mi nechce celý formátovat,mám tam dost důležitých věcí.Jde mi jen o odstranění Windows 7.
kevin00 (10238)|28.10.2009 11:32
Pravděpodobně se Ti spouští boot manager Win7, proto není v boot.ini vidět cesta k Win7. Stáhni si program BellaVista (BCD Editor s graf. rozhraním), odstraň boot Win7 (snad půjde spustit z WinXP, nemohu vyzkoušet) a poté stačí, když Win7 prostě smažeš z disku D:\
Honza23 (490)|28.10.2009 13:56
Mně to vůbec nenabídne tu nabídku BCD konfigurace.Ale všiml jsem,že na tom obrázku s tím bootongo je pro změnu nastavení použijte bcdedit.exe,ale jak ho mám spustit,nefunguje jen pod Win 7 ?
kevin00 (10238)|28.10.2009 14:05
BCD Edit funguje pouze ve Win Vista/7, neboť nepoužívají konfigurační soubor boot.ini. V jakém stavu jsou nyní Tvá Win7 ? Ty jsi tu instalaci dokončil a Win7 byli funkční nebo jsi proces instalace přerušil a poté již nedoinstaloval ? Jestli není instalace dokončena mělo by stačit odstranění souborů Windows z disku D:\ :notsure
Nebylo by jednodušší provést zálohu dat a dokumentů na disk C:\ či externí HDD a naformátovat disk D:\.
Honza23 (490)|28.10.2009 14:10
Tak se mi povedlo rozchodit ty Win 7 z disku D a už jsem to konečně dal nějak dohromady,ten prográmek je moc šikovnej.:-)
Dík a už to půjde,tak Ti dám reputační bod.
kevin00 (10238)|28.10.2009 14:21
Jakým způsobem se Ti je povedlo Win7 zprovoznit ? Jinak není zač ;)