Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: 2PC na jednom HW - virtualizace

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Chtěl bych, aby mi jedno "fyzické" PC fungovalo jako 2 virtuální počítače. Každý z virtuálních počítačů by měl svoji HW klávesnici, myš, monitor a zvukovou kartu. Je mi jedno na jakém OS všechno poběží, pouze minimálně jeden z virtuálních OS musí být WIN7. Lze tohle vůbec pomocí součaných virtualizačních programů uskutečnit? S kterým a jak nejsnadněji? Mám představu, že bych v každém z virtuálních OS zakázal HW toho druhého. Lze to? Počítám s tím, že bude potřeba hodně RAM a vícejádrový procesor, 2 zvukové karty + popř. 2 graf. karty/výstupy
    O virtualizacích nevím téměř nic, tak uvítám do začátku jakoukoliv radu. Předem Dík.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, mozna by stacilo tohle http://www.itlevne.cz/zbozi/windows-...spx?p=z:125717 nebo neco podobneho

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

salamander: No, když se koukneš na podporu rozlišení, nic moc...

xvip: Todleto co popisuješ by šlo s nějakym tenkym hypervizorem - zkušenosti s tim ale nemam. Tenkej hypervizor ale neni free, ale asi totéž by šlo možná nastavit pod linuxem. Zkušenosti s tim ale nemam.
    Teoreticky by to šlo i ve win7 např. virtuálboxem, ale lepší je imho spešl hypervizor a ne mít jeden virtualizovanej PC jako hosta na druhym - protože hostitel o hostu ví, což imho není vhodné (např. mu může rejdit myší po ploše).

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

zkus nové ubuntu, co vyšlo včera, ještě jsem ho nestihl pořádně otestovat, ale nově je v něm X input ap., který by ti měl vyřešit oddělení jednotlivých klávesnic a jednotlivých myší

bohužel co zatím asi není vyřešeno a co hledám i já, je jak rozdělit zvuk...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Nejde rozdělit vzuk čistě tak, že v jednom OS zvolíš jako výstup jednu zvukovku a v druhym druhou zvukovku? (Potřebuješ dvě, ale s jednou by to šlo dost blbě :-))

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

jestli to bylo na mě... tak vtip je v tom, že v ubuntu by byl spustěný pouze jeden systém nikoliv dva

Podobná témata

1. Virtualizace v Linuxu
    Od |Mio| v sekci OS Linux
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-02-2011, 18:29
  2. AMD L310 - virtualizace?
    Od bodja v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-12-2010, 21:02
  3. hp 4510s, jde virtualizace?
    Od matata v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení