Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 35

Téma: Víkendová diskuze: Renovace tonerů a inkoustových kazet

ECOPRINT

Citace Původně odesláno od Suprak Zobrazit příspěvek
    Zatím jsem kupoval jenom originální kazety. Za rok vytisknu jenom nějakých 50 listů. Nevěřím, že by mi to po roce nevyschla kdybych tam napíchl stříkačkou nějakou barvu, nebo kdybych koupil nějakou neoriginální kazetu. Na obalu je sice, že by měla vydržet 6 měsíců, ale s přehledem zvládně i přes rok.
    Ve vašem případě je samozrejme zbytečné o renovacích uvažovat. Pokud vytisknete jen 50 listů ročně, může se stát, že vám vyschne i originální inkoustová kazeta. Pokud nepotřebujete barevný tisk, doporučoval bych nejlevnější model laserové tiskárny. Lze zakoupit i repasovanou laserovku za 1000 Kč. Pokud barvu potřebujete, postačí vám i ta nejlevnější inkoustová tiskárna nebo multifunkce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od JindraPce Zobrazit příspěvek
    ahoj

doba kdy se tiskarny (ale i třeba televize, ledničky, ...) dělaly na dobu funkčnosti 10-20 let jsou již velmi dlouho pryč.
    Tak že u mě záleží tak trochu na ceně tiskárny. Do kopírky za 200000 bych nikdy renovovaný toner nedal.
    Do tiskárny za 5, 10 nebo 20000,- je dáváme. Je tu ale jedno ale.
    Téměř všechny tiskárny za poslední 3 roky, které jsme kupovali, byly v první rok provozu minimálně 1x v servisu (nefunkční laser, podavač, zapékací jednotka), pak ale již jedou v pohodě.
    Zajímavé je, že poruchy měly spíš ty dražší. V tuto chvíli máme v opravě barevnou laserovku a ta i přes to, že v ní je už vše vyměněno za nové, prostě nedokáže zkalibrovat a stále hlásí prázdné tonery.

Za mě tedy: do nových laserových tiskáren alespoň první rok originální tonery (hlavně kvůli záruce). Pak už klidně dáváme renovované. Některé z nich nám již slouží i 10 let.

U inkoustu jsme nikdy neoriginální spotřebák nekupovali. Vím ale o lidech, kteří si je plní již hodně dlouho sami a vše v pohodě. Je to ale u hodně starých modelů tiskáren.

V dnešní době ale ingoust nepoužíváme. Cenově se vůbec nevyplatií.
    Je velkou pravdou, že v současné době se tiskárny vyrábějí tak, aby vydržely kratší životní cyklus. Je ale třeba si taky uvědomit, že dnes tiskárny stojí často desetinu ceny oproti těm z dřívějších dob. Je to o tom, že výrobci dnes téměř nic nevydělají na tiskárně samotné, ale vydělávají hlavně na spotřebním materiálu.
    U renovací tonerů se vždy vyplatí trochu počítat. Pokud spotřebujete jeden toner za dva roky, není poloviční cena renovace oproti originálu příliš velký argument. Pokud však spotřebujete 4 tonery za rok, máte u menších tiskáren pořizovací cenu tiskárny zpět.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Mam spatnou zkusenost s doplnenymi kazetami k HP Deskjet 3200- spatne tiskly. Naopak mam vyborne zkusenosti s neoriginalnimi kazetami k Canon ip5200.

Neregistrovaný

Tisknu si fotky z dovolených a jiný blbosti ... hlavně velký formáty. K tomu mě dohnala nekvalitní práce našich fotolabů a neskutečný ceny za velkoformátové fotky.

Mám inkoustovou tiskárnu Canon Pixma IP4500 a nepoužívám v žádném případě originál (snad jen ten co byl dodán s tiskárnou). Novej se totálně nevyplatí. Kupuju od Inkteku ikousty a doplňuji si to přes ty jejich sady doma sám. Naplnění mi trvá cca 3 minuty u jedné barvy a cenově jsem někde na 20% oproti originálu. Jediný co kupuji je originál papír od Canonu je to ten lesklej základní foto papír GP-501. Fotky jedna báseň ... s fotolabem nesrovnatelný (teda pokud si nekupujete fotku 10x15 cca za 10 Kč kus ... to pak budem nastejno :-), ale cenověk na tom jsem 4xlíp). Toď můj názor.

Neregistrovaný

Mám Canon MX320. Atramenty si doplňujem sám a tlačím na neznačkový "foto"papier. Výsledok je úplne ohromujúci veľmi ťažko rozoznateľný od originálnych náplní.
    A taktiež aj Brother HL-2030 tak tam som zakúpil samostatný tonerový prášok a úplná spokojnosť. Mám už vyše 8000 strán vytlačených na jednom OPC valci a iba dokupujem toner.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Mám Canon MX320. Atramenty si doplňujem sám a tlačím na neznačkový "foto"papier. Výsledok je úplne ohromujúci veľmi ťažko rozoznateľný od originálnych náplní.
    A taktiež aj Brother HL-2030 tak tam som zakúpil samostatný tonerový prášok a úplná spokojnosť. Mám už vyše 8000 strán vytlačených na jednom OPC valci a iba dokupujem toner.
    Ten nadšený pokřik, jak jsi "ušetřil" je přímo ohromující, ALE:

A) chybí údaj, jak dlouho necháváš ta foto zaschnout, aby se na sebe nelepily. Dále jak vypadá červená/žlutá/modrá po roce na denním světle?
    B) Kdybych tohle udělal u Printable DVDs, které stohuji na sebe ve spindlu, tak už je od sebe neodtrhnu a na nějaké přehrávání mohu zapomenout... A že jich už má Pixma 4500 potiskla přes tisícovku.

Aneb, všechno má své + ale i -. Já tedy Canon ink jen originál, nechat fotky schnout nejméně 12 hod., a to i neorig. papíry, které jsou zdánlivě suché hned...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Vlastním Epson Stylus DX8400 a krmím ji neoriginálními náplněmi firmy Abel. Zatím si nemohu stěžovat, ovšem tisknu pouze dokumenty a největší grafikou je nějaký graf. Žádné foto, žádná grafika.

Občasný diskutér Avatar uživatele jerryczech007
    Registrace
    Feb 2008

Po dobu záruky do domácího inkousta alternativy nedávám, a i potom, jen když bych na tom byl finančně špatně. Jednou jsem to udělal u minulé tiskárny a byl jsem na výměně tiskové hlavy

Nováček Avatar uživatele Zbycho
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Mám inkoustovou tiskárnu Canon Pixma IP4500 a nepoužívám v žádném případě originál (snad jen ten co byl dodán s tiskárnou). Novej se totálně nevyplatí. Kupuju od Inkteku ikousty a doplňuji si to přes ty jejich sady doma sám. Naplnění mi trvá cca 3 minuty u jedné barvy a cenově jsem někde na 20% oproti originálu.
    Jsem na tom úplně stejně (doma), akorát mám Pixmu IP4200. Výhodou těchto typů je samostatná tisková hlava a dost funkcí (oboustranný tisk, potisk DVD).
    Předtím jsem měl HP930 a až na to že uměla pouze jednoduchý tisk a při vložení neoriginálního fotopapíru dělala při tisku psí kusy, po delší nečinnosti, cca za 2. týdny mi doplněné inkousty zasychaly. Originály sice na tom byly líp, ale taky si občas zaschly. Pak nastoupil ubrousek, teplá voda a když i to nepomohlo tak odsaváčka zrobená z injekční střikačky a silikonové hadičky. Po tom se vždy roztiskla. Řešením bylo tiskárnu jednou týdně zapnout, ať si odplivne do vaničky.

V práci máme barevné laserové Minolty Magicolor řady 2400-2500, všechny jedou na refily a až občas na vadné čipy si není na co stěžovat (u refilů), reklamace na zavolání, přijede maník zkontroluje a přitom na tiskárnach udělá údržbu. Co do samotné konstrukce těchto tiskáren, kdy odcházejí pružicí prvky na kontaktech u držáku zásobníku, to je horší a dražší (nesouvisí s refily), tam někde soudruzi z Japonska udělali konstrukční chybu. A do kopírek (taky Minolty) taky máme refilovaný prášek, a žádný problém. To rychleji dělaly problémy levné papíry, které buď byly příliš hladké a jakoby masné a nedržel na nich zapečený prášek, nebo příliš drsné a svinily chloupky všechno, přes co projely. To jsme špačkovali na MTZ, co to zase koupili za paletu šajzu.
    Naposledy upraveno uživatelem Zbycho: 09-11-2009 v 09:04

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Ihales
    Registrace
    Dec 2008

Vlastnim multifunkcni tiskarnu Canon Pixma MP180 a pouzival jsem jak renovovane tak original kazety a muzu rict ze renovovane nikdy vice. Nejen ze prijdu o funkci hlaseni mnozstvi ingoustu, ale co se tyce barevne naplne, tak aby nezaschla tak to chce kazdy tyden vytisknout neco malo barevne. Vzhledem k tomu, ze barevne tisknu vetsinou malo casto ale pak "vetsi mnozstvi" tak vic naplne vybryndam na udrzovani nez vlastnim tisku. Kvalita tisku take nestoji za moc, barvy jsou pruhovane misty vyblite. Cerna barva celkem ujde pokud tisknete malo a neni tam nejaka cerna plocha, pokud se zde vetsi casti vyskytuji tak to obcas dela fleky, nebo se pismo zacne po teto plosce "roztikat".
    Jinak abych reagoval na to ze si clovek donese cartridge a ze mu ji naplni, tak nevim jak u nekterych velkych plnicich gigantu, ale v normalnich firmach muzete zapomenout ze dostanete zpatky tu svou, dostanete tu kterou maji jiz predpripravenou.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele kanabis
    Registrace
    Aug 2008

Já používám inkjety pro PSC 1610 od Lamdy a je to bezproblému.

Neregistrovaný

Po dobu zaruky rozhodne zadny recyklat nedavat (mluvim hlavne o laserech, inkoustu uz moc u zakazniku nemam)... a podle zkusenosti je nikomu nedoporucuju pouzivat ani po konci zaruky tiskarny. Nejcasteji to dopadne tak ze si zakaznik koupi recyklovany toner, chvili tiskne a pak se zacnou objevovat problemy ze tiskarna sama nevezme papir, hlasi ze nemuzu zjistit stav toneru a tisky se pak musi odmackavat rucne, obcas se z toneru sype bordel do tiskarny,...

Takze zakaznik usetri nakupem recykl. toneru napr 300,-. Pak vola pohotovost ze mu nejde tiskarna a stoji ho to minim. 350,- bez DPH (pul hodiny prace) + pripadny servisni vyjezd... takze financne prodelava misto toho aby setril.

A to jeste nepocitam naklady na pripadne vycisteni tiskarny potom co se nektery z recyklovanych toneru syper dovnitr...

Cev Cev je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Záleží jak kdy. Jsou firmy, u kterých dávat renovovat tonery je vyhazování peněz, ale najdou se i takové, u kterých se to vyplatí. Dle mých zkušeností to chce buď vyzkoušet nebo dát na reference více lidí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Šetřit je modní příkaz doby a ekonomů. Pokud jsou tyto tiskárny z "levné" kategorie, tak po záruce prosím, ale pokud nechci kvalitní tisk. Na tisk dokumentů prosím, ale celkově mohu říci, ža kvalita repasů kolísá od dodávky k dodávce. Na kvalitní tisk na kvalitních tiskárnách bych asi nepoužil repasy nikdy. Nevyplatí se to.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od petr.svec Zobrazit příspěvek
    kupovat renovované cartridge je vyhazování peněž... opakovaně se mi stalo, že jejich kvalita byla skoro nepoužitelná

zatímco vřele doporučuji špinavou cestu a to refilovat si svoje cartridge ručně... a to inkoustem koupením ve větším množstvím... pokud budete mít správnou tiskárnu a ta správné cartridge a hlavy můžete dostat doslova a do písmene nezničitelný hardware kdy za dva roky nemusíte koupit jediný originál díl a inkoust koupite až 10x levnějc než od výrobce tiskárny
    to jistě ale čím víc byl cartridge plněnej tím potom tzv.klesá jeho schopnost držet inkoust(zmenšuje se počet vytištěných stránek). Osobní zkušenost.

Mě refilkit vyjde na 185Kč/20ml inkoustu (černého).:-/

Před koupí nové tiskárny bych se nejdřív porozhlídl po ceně refilkitů.(někdy vyjdou jen na pár desítek korun)

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: IP kamery?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 22-11-2016, 17:55
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?