reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restart nebo zamrzani PC

robky (3195)|9.11.2009 07:18
[quote=kevin00;312072]Osobně vidím jako lepší řešení umístit HDD do 5,25" pozice.[/quote]

Napríklad nejak takto [SIZE="1"](gumy sú z tesnenia novodurky 110mm, ten prach si nevšímajte)[/SIZE]
P1070007.JPG
16cmfan (2153)|9.11.2009 07:47
hmm tak dneska rano (ted) když sem zapnul pc, opet v monitoru no signal a restart (tentokrat sem ho musej nechat restartovat já - tvrdej reset - ramky ted asi vyloucim, možná zdroj ? )

foto zdroje v priloze, konkretne jde o AX450-60APN, stáři 3 mesice (tak jako komp)


Ted jedu na 4-5 hod. pryč, premýšlim co mám pustit za test.... Gold memory už nestihnu, floppy sem odpojil...hmm ale budu v praci na mojem Notebooku, mužu konzultovat
Fotografie-0.jpg
robky (3195)|9.11.2009 08:00
Diagnostikovať problém so zdrojom pomôže hádam len výmena za stopro dobrý a kvalitnejší zdroj ...

Tvoj Eurocase by síce na tvoju zostavu mal v pohode stačiť, ale aj kvalitnejšie zdroje sa môžu pokaziť ...

Čo to vlastne spravilo pri zapnutí? Vetráky točia, prebehne post, pípne, bez grafického výstupu?
16cmfan (2153)|9.11.2009 08:03
Bez pípu - proste, akoby sa tesne pred spustenim windows rozhodol štrajkovat, ticho - bez pipnuti(vetraky sa točia), dneska rano to bolo dokonca pred windows, este na obrazovke kde bios kontroluje pc (zistil som to podla toho, ze som nevidel aspon nacitavanie windows) proste zapol som komp a cakal, ale nic sa neobjavilo - ziaden signal do pc nesiel)

práve kukam na TeamViever, asi sa cez neho pripojim na pc - dam vediet

EDIT: program funguje :) mam nainstalovany orthos, prime 95, OCCT, superpi, linx...teraz už len testovat, v OCCT vidim ikonku PSU - asi test zdroja ?

EDIT2: TEST linXem a test zdroje v OCCT taky hodinka bez problému....budu chvili použivat komp a když se zase neco stane, nebo vypne primo pri hre (nejen pri startu pc) hned napisu



EDIT3: Everest ukazuje teplotu HD v idele (ve windows) 46 stupnu, je to mnoho nebo tak akurát? Jedu to otestovat pomocu utility od výrobce, kterou mi kevin00 doporučil :)
16cmfan (2153)|9.11.2009 14:39
Utilitka vyrobce neukázala žádnou chybu v HD

prošel sem tyto testy:

S.M.A.R.T. Check - Pass
Long Drive Self Test - Pass
Long Generic - Pass

Idem na HDTune 2.55
16cmfan (2153)|9.11.2009 20:50
HDD Tune fpohode doapdol, žádna chybka

Tak sem se rozhodl, že umele vyvolám Blue screen - vim, že je to divní ale aspoň neco

Blue screen obsahuje tenhle kod, ktery sem našel na webu i s vysvetlenim:

Stop 0x0000000A or IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

The Stop 0xA message indicates that a kernel-mode process or driver attempted to access a memory location to which it did not have permission, or at a kernel interrupt request level (IRQL) that was too high. A kernel-mode process can access only other processes that have an IRQL lower than, or equal to, its own. This Stop message is typically due to faulty or incompatible hardware or software.

Possible Resolutions:

• A Stop 0xA message might occur after installing a faulty device driver, system service, or firmware. If a Stop message lists a driver by name, disable, remove, or roll back the driver to correct the problem. If disabling or removing drivers resolves the issues, contact the manufacturer about a possible update. Using updated software is especially important for multimedia applications, antivirus scanners, and CD mastering tools.

• A Stop 0xA message might also be due to failing or defective hardware. If a Stop message points to a category of devices (video or disk adapters, for example), try removing or replacing the hardware to determine if it is causing the problem.

• If you encounter a Stop 0xA message while upgrading to Windows XPl, the problem might be due to an incompatible driver, system service, virus scanner, or backup. To avoid problems while upgrading, simplify your hardware configuration and remove all third-party device drivers and system services (including virus scanners) prior to running setup. After you have successfully installed Windows XP, contact the hardware manufacturer to obtain compatible updates.

Pro jistotu sou v priloze obrazky blues screenu, nasledovanýho hned za sebou(tvrdej restart a cekal sem jeste jeden BS pro jistotu)

+foto štitku zdroje
Fotografie-0.jpg Fotografie-0012j.jpg Fotografie-0013.jpg
kevin00 (10238)|9.11.2009 22:00
A jak jsi "uměle" BSOD vyvolal ? Trochu mi uniká smysl. Pokud bude někdo analyzovat minidump soubory, dojde pravděpodobně k tomu, že příčinou je tvůj krok vedoucí k "umělému" vyvolání BSOD. Takže něčí zbytečně strávený čas nad analýzou něčeho, co ve skutečnosti není.
16cmfan (2153)|9.11.2009 22:02
Vyvolal sem ho OC, které bylo už nesatbilní, jo asi máš pravdu - budu čekat, ale lepši bude, když už vubec nikdy neprijde...
kevin00 (10238)|9.11.2009 22:10
Naprosto nechápu co jsi od tohoto kroku očekával. Přetaktuješ si počítač tak, aby byl nestabilní a čekáš, že lidé na tomto fóru si budou lámat hlavu s tím, čím by to mohlo být. Po xx postech řekneš "já jsem si to zapříčinil sám jen mě zajímalo jestli na to přijdete". To nemyslíš vážně ? Nepřijde Ti to jako naprosté zneužívání ochoty druhých a mrhání jejich časem ?
16cmfan (2153)|9.11.2009 23:03
Problemy predtím sem si sam nespusobil, no a jen me to napadlo, nikoho nechci zneuzit a už vubec ne obyvatele tohto fora. Takže promin a jak sem už napsal, když prijde ďalší, napišu - a nevyvolám si ho sám, neboj :)
r34ktor (7477)|9.11.2009 23:58
"Umělé" vyvolávání BSOD je opravdu k ničemu. Žádné poznatky pro odhalení tvého původního problému z něj vyplynout nemohou.

Zkus v PC nechat jen jeden modul RAM. Ovšem obecně se takovéto problémy nejsnáze odhalují výměnou potenciálně problémových komponent (zdroj je jeden ze žhavých adeptů).
16cmfan (2153)|10.11.2009 07:54
Když sem ho byl kupovat, tak mi to bylo jedno - puvodna 300w byla stara a ted mi odpociva kdybi neco, tak sem si sel koupit 400 - 450w.

Prodejce rikal, ze maj 400w Eurocase a 450w forton, hned sem bral fortrona a hle, prodejce rekne, ze meli jen 450w Eurocase, kouknu na stitek - fortron.
Takže ak sem to dobre pochopil, továrna Eurocase ale osazeni součastek Forton? No a pred mesicem sem zistil, ze to je jen 400w :(

Restart zatim zadnej, ani ve hre a ani pri startu pc, to sem rad a mam takovej pocit, že sme tak či onak s Vaši pomoci udelali mnoho, co PC pomohlo - ramky, na kterych sem bežel, byli nestabilni až až, drivery na gk a odinstalovani predešlich....

ps. jako novýho kandidáta (asi až na vanoce) sem si zvolil Corsair CX400 ktery ma rovnou 8pin pri procesor a jeden 6pin, ktery stači klidne pro 4850 do budoucnosti, nebo jeste VX a HX 450, no ale to je tema do jinyho Topicu...
r34ktor (7477)|10.11.2009 20:29
[quote=16cmfan;312816]Prodejce rikal, ze maj 400w Eurocase a 450w forton, hned sem bral fortrona a hle, prodejce rekne, ze meli jen 450w Eurocase, kouknu na stitek - fortron.
Takže ak sem to dobre pochopil, továrna Eurocase ale osazeni součastek Forton? No a pred mesicem sem zistil, ze to je jen 400w :([/quote]
Podle štítku, který jsi postnul dříve, jde o zdroj Eurocase, který je OEM výrobkem FSP Group. Ovšem o jeho kvalitě se z těchto informací nedá usoudit zhola nic. Chtělo by to nějaký kvalifikovaný test.