Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 51

Téma: Plýtvání místem na fóru

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Když sem si četl thread o obrázcích v podpisu (což mě vážně nepálí, protože mám podpisy skrytý), tak jsem si připomněl jednu skutečně velmi špatnou vlastnost tohoto fóra (ono je to na každém fóru, ale tady je to extrémní) - naprosté plýtvání místem v horizontálním směru.

Většina příspěvků zde má 1-3 řádky, občas to má i 1-3 řádky (s okrajem 3-5) dlouhou citaci.
    Ovšem kruté je, že i pro jeden řádek textu se často zabere ve svislým směru prostor pro 20-30 řádků jen proto, že ty informace pod avatarem jsou jsou vcelku zbytečný a zbytečně velký (viz obrázek v příloze).

Navrhuji tedy debatu o tom, jestli se na tyto informace díváte a sledujete je, nebo jsou spíš na obtíž.

Já osobně bych zcela vypustil informaci o počtu kreditů (na rovinu, co je komu do toho?), změnil/zmenšil bych zobrazení reputačních bodů, zásadně bych zmenšil prostor pro ocenění (řekl bych, že nepotřebují gigantický rámeček), další kontakty (ICQ, Skype) natlačil zcela dolů (nebo odstranil, nechal jen v profilu) a možná i kromě avataru umožnil i skrytí dalších položek (např. bydliště a iTrader mě zajímá pouze v bazaru)
    ... suma sumárum, po pár úpravách by stačilo i o polovinu míň rolování na stránce a to ani nechci myslet na chudáky s netbookem.

A jestli to jde všechno někde nastavit, tak jsem totálně mimo mísu a nic sem neřekl
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: screen.gif 
Zobrazení: 211 
Velikost: 93.0 KB 
ID: 14026  

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Jsem pro - iTrader jen v bazaru, medaile dolu k online statusu a ramecek zrusit

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Úpravy, které jsem právě v tomto duchu udělal:

1. Údaj o iTraderu se zobrazuje pouze v sekcích Bazaru
    2. "Místo pobytu" přejmenováno na "Lokalita" (mnohým tak zmizel jeden řádek)
    3. Rámeček pro mediale zrušen a jejich miniatury jsou teď před ikonkami IM programů na stejném řádku.

Celkově došlo k ušetření cca od 15 po 90 px na výšku v závislosti na jednotlivých profilech

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    3. Rámeček pro mediale zrušen a jejich miniatury jsou teď před ikonkami IM programů na stejném řádku.
    Původní řešení s rámečkem se mi zdálo opticky lepší.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mám radost, že se konečně něco z mých návrhů realizovalo

Teď to pravda sice není opticky úplně ideální, ale to se dá nějak doladit (chtělo by to mírnou změnu těch obrázků u reputace.
    Mimochodem, když jsem psal "konatkty dolů", myslel jsem až úplně dolů, tam jak je to online/offline na fóru, hodnocení uživatele a tak, pokud to jde.
    Teď to hozený mezi oceněníma vypadá docela divně.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Teď to pravda sice není opticky úplně ideální, ale to se dá nějak doladit (chtělo by to mírnou změnu těch obrázků u reputace.
    Mimochodem, když jsem psal "konatkty dolů", myslel jsem až úplně dolů, tam jak je to online/offline na fóru, hodnocení uživatele a tak, pokud to jde.
    Teď to hozený mezi oceněníma vypadá docela divně.
    Moderátorům se ale dole zobrazuje více ikonek, takže pokud by měl někdo vyplněno více polí pro IM (přibude ještě jabber, který by zde mohl být taky často vyplňován), zalomilo by se to na 2 řádky.

Ikonky medailí ještě upravím, aby si k ikonkám IM lépe sedly (pokud teda odtud IM rovnou neodstranit - je pravda, že pokud by měl někdo zájem o přímou formu komunikace s někým z fóra, využije typicky SZ a když by měl zájem rovnou o IM, podívá se do profilu dotyčného).

Registrace
    May 2006

Položka lokalita se zobrazuje společně s iTrader pouze v sekcích Bazaru.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Položka lokalita se zobrazuje společně s iTrader pouze v sekcích Bazaru.
    No to snad není myšleno vážně??!
    Opakuji k tomu zde své stanovisko:

Situace: Napíšu mám to (=myšleno NĚCO) tady nebo chceš s tím osobně pomoci a je tu dnes hezky. Tudíž další otázka druhé osoby na opačném konci drátu musí zákonitě znít KDE? Tím se tedy opravdu NĚCO ušetří!? Ta lokalita má hodně vysoký smysl... ale s estéty typu czhunter diskutovat nemíním. No Flame!!!

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No to snad není myšleno vážně??!
    Opakuji k tomu zde své stanovisko:

Situace: Napíšu mám to (=myšleno NĚCO) tady nebo chceš s tím osobně pomoci a je tu dnes hezky. Tudíž další otázka druhé osoby na opačném konci drátu musí zákonitě znít KDE? Tím se tedy opravdu NĚCO ušetří!? Ta lokalita má hodně vysoký smysl... ale s estéty typu czhunter diskutovat nemíním. No Flame!!!
    To vzešlo i na základě diskuze v sekci pro moderátory. Prosím tímto tedy mody, aby se k tomu vyjádřili a dopracovali jsme se k úpravám, které budou vyhovující pro většinu zdejšího osazenstva.

Pls - méně expresivního vyjadřování - ničemu to nepomůže, zásadní jsou přece argumenty a ne to, kolikátkou písmem jsou napsané nebo kolik je použito interpunkčních znamének. No flame.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

...
    No jestli se někde zápasí s pixelíky a musí se kvůli tomu ubírat základní údaje, tak je možno začít od těch opravdu méně užitečných (medaile, ikonky příspěvků/reputace, kredity, RB apod.). V tom případě je mi naprosto jasné, že to všichni budou cpát do podpisů a zase bude pixelů málo. Tak jak to bylo to bylo OK a nevyhovovalo to jen několika jedincům, viz to okolní seno v tomto tematu.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

K čemu je údaj o lokalitě, když polovina uživatelů ho nemá vůbec vyplněno, další část tam má "doma" "na severu" "daleko" a podobné vtipné údaje, a ve finále tam vlastně každý může napsat co chce.

Takže za mě: Lokalita pryč, je imho zbytečné aby byla u každého příspěvku. Nejsme na diskuzním fóru o počasí aby se tu řešily dotazy typu KDE je dnes hezky..

Na druhou stranu počet příspěvků nebo reputační body jsou relevantní informace které je potřeba zobrazovat.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    K čemu je údaj o lokalitě, když polovina uživatelů ho nemá vůbec vyplněno, další část tam má "doma" "na severu" "daleko" a podobné vtipné údaje, a ve finále tam vlastně každý může napsat co chce.

Takže za mě: Lokalita pryč, je imho zbytečné aby byla u každého příspěvku. Nejsme na diskuzním fóru o počasí aby se tu řešily dotazy typu KDE je dnes hezky..

Na druhou stranu počet příspěvků nebo reputační body jsou relevantní informace které je potřeba zobrazovat.
    No jestli je toto oficiální "názor firmy", pak můj názor bude také stejně tak absolutistický - ZRUŠIT vše včetně podpisů (=také naprosto irelevantní) vyjma NICKu a AVATARu.

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

A co datum registrace? K čemu je potřeba vědět, kdy se uživatel registroval. Já se na to nepotřeboval kouknout ani jednou. Vy ano?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    A co datum registrace? K čemu je potřeba vědět, kdy se uživatel registroval. Já se na to nepotřeboval kouknout ani jednou. Vy ano?
    Ano, pokud je tu někdo (pro mě) neznámej a dělá problémy, mimo jiný mrknu i na datum registrace.... když je tu měsíc, má 5 příspěvků a nulovou reputaci, budu ho řešit jinak, než když už si tu něco "zasloužil". Snad je to srozumitelný

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

No taky nevim jestli je "doba" registrace důležitá.. Jestli je tady někdo měsíc a má 5 příspěvků je uplně to samý jako když je tu 2 roky a má 5 příspěvků... To by byla relevantnější nějaká "odchatovaná" doba na fóru. Ale datum registrace je imho k ničemu.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Flash disky: Problém s místem
    Od KubLama v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-05-2013, 12:11
  2. Novinky na fóru
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 62
    Poslední příspěvek: 24-01-2013, 20:20
  3. Problém s místem na novém HDD
    Od Holic1991 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení