reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zapnutím PC - nezapne se monitor

kohoutable (3)|21.11.2009 19:42
Zdravim, mam problém s PC nevim přesně co to je ale je to 2Ghz celeron... Když zapnu Pc, tak mi nenaběhne nic na monitoru...normálně vždy pípne a zapne se monitor ale teď ne.. Zkoušel jsem zdroj na jiném pc a jde... v pc je integrovaná grafika, takže jsem tam zkoušel dát normální kartu ale i tak nenaběhl... Vždy se zapne...rozsvítí se dioda a nic...počítač běží ale jinak nic... zkoušel jsem vše ..hýbat s každým konektorem, i jsem zandaval a vyndaval procesor a nic... Párkrát se mi stalo, že se monitor zapnul ale když se mi pak pc vypnul, tak se vše opakovalo...teď už se mi to dlouho nepovedlo a to jsem mazal bios a zkoušel každy konektor, paměti... vždy se jen zapne a monitor nesepne... a největší problém je, že mám pc půjčené
Georginek (2957)|21.11.2009 20:08
Zkus jeste prohazet pameti, reset CMOS si koukam delal, otazka je jeste zda se roztoci disky, respektive jestli zacne najizdet system (poznas podle blikani hdd nebo hlodani disku). Nechci byt posel spatnych zprav, ale pred tydnem jsem tu mel uplne stejnej problem a bylo to deskou.
kohoutable (3)|21.11.2009 20:14
pamet je tam jen jedna a davat ji ruzne uz jsem zkousel...ja si taky myslel, že to je základkou ale občas to najelo... tak nevim...každopádně to pomalu budu muset dát vědět majiteli....:-(
kohoutable (3)|21.11.2009 20:15
jo a disky se neroztoci...led vubec nebliká...
hl.hl (1387)|21.11.2009 20:36
Jeste k tomu pipnuti, to je jedna z prvnich veci co udela ten PC po startu. Pises ze vzdy pipl a najel. Ted pipne nebo ne? Pokud ne, tak neprojde inicializace do konce a problem bude nekde v hw PC.
Georginek (2957)|22.11.2009 14:18
Me ten komp s tou deskou taky nepipl. Disky se sice roztocili, ale dal nic. Mezi nama kdyby to byla deska, nebude to zadnej velkej problem. Zakladka na 2Ghz celeron dnes sezenes i za 300Kc. Kdybys napsal treba presny oznaceni desky a procesoru, kouknul bych se ti.


PS: Na aukru sem ted cucel ze maj desky i s procakem za 300Kc.

Btw: Muze to byt i spatnej procesor. Da se to poznal jenom tim, ze ho vyndas a das do jiny desky, respektive jinej procesor das do ty svoji desky.
Draken (1578)|24.11.2009 11:46
osobně bych volil ... vyndat desku+cpu+ram+zdroj připnout potom jen PS2 klávesnici+monitor vše rozložit
...vyměnit pastu na cpu,zkontolat zapojení pinů (na zdroji,ram,cpu,chladičích),vyfoukat prach a zkusit pustit (normálně šroubovákem) když se to nerozsvítí tak postupně vyměnit (ram,cpu,zdroj)... a pak uvidíš čím to je... osobně si myslím že se to rozsvítí nebo je to deskou která se nezmůže ani na POST-BIOS