reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AutoChck not found. Co stím prosím o radu

Predator5552 (104)|24.11.2009 16:34
pořád stejný problém.
po načítání jen prázdná obrazovka.

Zkoušel jsem ten disk vypálit znovu ale pořád to samé.
Pokud zapnu normal windows tak obrazovka zamrzne u načítání windows
hl.hl (1387)|24.11.2009 16:42
Kdyztak zkus co pise Dojigiri kousek dole pokud si troufnes. Tam se totiz nepousti Windows ale tusim je to nejaky linux. Pokud bys chtel navigovat tak az se vratim domu abych to mohl pustit na vedlejsim PC.
Ale neni me jasne, proc by nemelo nabehnout to miniXP, jedine nejaky HW problem s grafikou, pameti, procesorem nebo deskou.
StD (1963)|24.11.2009 16:56
[OT]Tedy pane, jedině v této části souvětí v tomto máte pravdu:
[quote=hl.hl;319210]...Tam se totiz nepousti Windows...[/quote]
...jinak No Comment.[/OT]

Edit: Já teď řeším podobnou mrtvolku - příčinou je jediný vadný sektor na nejnevhodnějším místě (a je to u té rodiny HDD od WD v mém případě dávno známá závada "opotřebení použitím" - viz CNET) a jednoduše to řeším přesně podle popisu od Dojigiri - teď už jen výměna HDD, image systemové partition už mám dávno zazálohovaný, takže ho už jen právě pomocí BootCD přenesu na nový systemový HDD... a tady se od rána mlátí prázdná sláma.
Salamander (6177)|24.11.2009 17:03
pokud mas flash disk, zkusil bych hirens boot spustit z nej.
Nejjednoduseji pomoci Unetbootin
nebo rovnou nahodit nejaky Linux a mrknout na disk v gpartu
hl.hl (1387)|24.11.2009 17:28
[quote=StD;319216][OT]Tedy pane, jedině v této části souvětí v tomto máte pravdu:

...jinak No Comment.[/OT]

Edit: Já teď řeším podobnou mrtvolku - příčinou je jediný vadný sektor na nejnevhodnějším místě (a je to u té rodiny HDD od WD v mém případě dávno známá závada "opotřebení použitím" - viz CNET) a jednoduše to řeším přesně podle popisu od Dojigiri - teď už jen výměna HDD, image systemové partition už mám dávno zazálohovaný, takže ho už jen právě pomocí BootCD přenesu na nový systemový HDD... a tady se od rána mlátí prázdná sláma.[/quote]

Nevim jak jste prisel na to, ze se tady mlati prazdna slama!!! Vim ze to vypada spise jako chat, ale jinak to proste nejde (nebo je tady nejaky nastroj jak chatovat v ramci tohoto webu?). Dale upozornuji, ze kazdy neni odbornik a postizeny proste nektere veci bez navodu step-by-step nesvede.

Take je jasne, ze nebudete cist vsechny ty prispevky. Ale gro je asi takove:
- vcera byl problem spustit Windows - hlaska o chybejicim Autochk.exe
- pres pokusy s kontrolou disku jsme prisli na to, ze adresar SYSTEM32 nebyl pristupny na urovni NTFS
- po jeho odblokovani se PC rozjelo ale byl nejaky problem s nainstalovanim tiskarny
- tak jsme rozchodili dalkovou spravu, pri instalaci ovladacu od HP to chtelo restart pro dokonceni odebrani starsich soucasti a PC uz nenabehl do Windows
- no a to se tady ted snazime odstranit a prijit na to proc. Protoze nejde ani to mini Windows XP ktere predtim slo a netusim proc by nemelo jit, nebot predpokladam, ze cele se to nacita z CD a se stavem Windows na HDD to nema nic spolecneho
Predator5552 (104)|24.11.2009 18:00
takže zkoušel jsem grafiku ta jede, obě paměti taky, a všechny ostatní karty jsem odstranil (tv karta,ethernet)
Systém pořád nenaběhne.

Už 2x jsem měl problém se zdrojem Eurocase vypadalo to přesně stejně, nenaskočil windows.

Teď tam je zdroj Forton a nebyl problém.
Takže teď zkusím vyměnit zdroj tak vydržte.
Dojigiri (1629)|24.11.2009 21:51
Pokud bude nějak pořádně "nakopnutej" ten disk (poškozená struktura partition apod.), tak to mini XP taky nemusí naběhnout právě z toho důvodu. Protože se pokouší ten disk připojit jako C:. Chtělo by to něco, co umožní se na ten disk podívat bez jeho připojování, jak vypadá, což umožní např. právě ten Acronis, anebo Live CD Linux je taky řešení (protože defaultně většinou jednotku nepřipojuje) a v něm gparted
Predator5552 (104)|25.11.2009 18:42
Tak nakonec jsem to dal profíkům ať se předvedou.

Pak dám teda vědět.