reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tichý chladič

hawkeye9898 (818)|21.1.2010 23:27
by som to hned reklamoval - aj ohnute rebra, predsa nemozu poslat taky chladic :mistake
16cmfan (2153)|22.1.2010 06:54
Ak može, nech to sfotí... pre istotu...
|Mio| (1333)|22.1.2010 15:13
Uz jsem ho namontoval, nejde o to ze by byli jednotlive zohybany, ale cely jeto jaksi hejcmo, rozestupy listu rozdilny, zakladna neni rovnobezna s vlastni chladicem a tak.

Taky ta zakladna me prekvapila proc tam jsou v tom hliniku vyfrezovany mezi HP ty mrnavy drazky? Vzdyt to zmensuje dotykovou plochu, pul tubicky pasty padlo na "zakytovani" tech drazek a skvir pri prechodu mezi HP a hlinikem.

Taky me dostalo to ze jeden ze sroubku na spone ma suverene o 0,2 mm mensi prumer, neveril jsem ty suplere a meril to 6x. Totiz chtel jsem nechat spodni cast ukotveni ten original lehce zebrovanej blok od Gigabyte, 3 sroubky v pohode a crtvrtej mi vzdycky vystrelil zpet, tak jsem otocil sponu a na druhy strane totez.

Nakonec jsem kvuli tomu musle pouzit ten origo od chladice, nastesti v tom ten sroubek drzi.


Predelaval jsem to dneska od cca 8:30 tak si muzete udelat predstavu co to bylo za porod.


No ale nakonec se podarilo, chladi prerfektne, v idle o 10 stupnu dolu v podstate pasivne (34), i kdyz asi to nastavim tak aby se vetrak aspon tocil a nestal, v burnu na 3,4GHz a 1,2V o 15 mene (46), v turbu 3,8GHz 1,4V o 6 min(56)
hawkeye9898 (818)|22.1.2010 18:24
mal si to ist reklamovat alebo si vybrat iny kus..ono to musi chladit este lepsie,lebo pastu by si nemal pouzivat na dorovnanie vyrezov alebo hocicoho
VLAN (656)|22.1.2010 18:37
Já jsem si v CZC objednal Accelero S1 rev.2 a bylo součástí zásilky s PC skříní. Co jsem nečekal bylo to, že ti i*ioti nezabalí chladič externě, ale nacpou ho ke skříni. Chladič měl také ,,jen,, pomačkaná žebra a byl prohlý. okamžitě jsem volal do CZC a řekl jim, že to bylo takhle špatně zabaleno, oni řekli ať pošlu nazpátek, já poslal, za 3 dny jsem měl doma omluvný dopis včetně nového chladiče. Tím jsme nechtěl tvořit OT, ale říct, že ten chladič bezproblémů každá slušná firma vymění, pokud je požkozen její vinou, což byl můj případ.
|Mio| (1333)|22.1.2010 19:18
Tenhle je taky od CZC, bez problemu by mi ho vymenili i s omluvou, ocividne to je ale vlastnost dana vyrobcem, jsou to vsechno nepresnosti vyroby a ty drazky tam jsou vyslovene zamerne, neverim tomu ze jinej kus by byl lepsi.

Krom toho na funkci to nebude mit vliv, prechodove plocha bloku se tema drazkama a skvirama zmensi tak o 6-8 mm2 coz z celkove prechodove plochy neni velke procento.

Vyuzil jsem toho nakloneni ve svuj prospech, protoze puvodni box chladic perfektne ofukoval dulezite casti desky, kdezto novej kdyby byl rovne tak by to bylo horsi, mam totiz desku vodorovne a ofuk by byl minimalni ne-li zadny.

EDIT: Co se tyka hluku, tak u PLUS verze je skutecne pri maximalnich otackach nekde kolem 30dBA, ale na max se roztoci jen pri plnem dlouhodobem zatizeni, pri hrani DIRT 2 jede potichu , zato grafika .... :-)
VLAN (656)|22.1.2010 21:07
CZC ječ známé ochotou vyřizovat reklamace, od CZC by se v tomto ohlednu měli někteří prodejci hodně co učit.

OT: na kolik stupňů se ti zahřeje ta grafika v DIRT 2 s DX11, vším na max. hodnoty a res.1680x1050? Mám tak referenční chladič, ale s vymněněnou teplovodivou pastou, a tak mě zajímá jestli máš také teplotu jádra kolem 65°C??
|Mio| (1333)|23.1.2010 12:40
Jo, presne 65, ma ho ve fuzzy jako target temperature. To neni vubec spatny na GPU s referencnim chlazenim. Pastu jsem nemenil.
A to ja to jedu ve full HD, vse na max, snad krom jedineho efektu kterej mi delal podivny veci. A bez vSync.
VLAN (656)|23.1.2010 12:56
Tak to tedy vše odpovídá, já jí mám OC a s nižším rozlišením, kvůli tomu máme shodnou teplotu. Jinak zkoušel jsi jinou hru než Dirt 2? já zkoušel Stalkera Call of Prypjat, a to taky vypadá pěkně.