reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer aspire 7520g Vista32 problem s mechanikou

mnekon (6)|25.11.2009 21:22
ahoj,mohl by mi někdo poradit co mam delat:mam problem s vypalovackou(no vlastne s celou mechanikou),vse slo v pohode,ale asi po 1 tydnu posledniho vypalovani mi to dalo hlasku (po pretazeni obsahu k vypaleni),ze neni zvolena vypalovacka,neukaze se mi ani textovy nazev vypalovačky.,proste jako by se mi vymazal a nejde dohledat,potom sem zjistil,ze mi nejde ani prehrat CD,DVD,nic ale mechanika se toci ale nic nenacte.Koupil jsem cistici disc,ale marne,ani pod ikonou Tento počitac se mi neukaze,ze je něco v mechanice, proto se ptam,,jde vyhledat,popripade,kdyby mi nekdo napsal adresu na kterem najdu nejaky driver,nebo kodek na muj problem(mam Acer aspire 7520g vista32),nebo je mechanika v čudu?. Díky za každý váš názor. Honza
jan.cz (119)|26.11.2009 05:15
a BIOS ji vidí?
Fezo (66)|26.11.2009 07:13
Presne pozri ju v BIOSe.Ak ju neuvidis,tak ju skus celu vybrat von nahodit naspat....
Zozadu mas jeden,max dva srobky,co ju drzia.
mnekon (6)|26.11.2009 10:22
[quote=Fezo;319915]Presne pozri ju v BIOSe.Ak ju neuvidis,tak ju skus celu vybrat von nahodit naspat....
Zozadu mas jeden,max dva srobky,co ju drzia.[/quote]

jeste sem se nedival do BIOSU,tak to zkusim,popripade i tu druhou moznost,zatím díky kluci:-)
mnekon (6)|26.11.2009 11:05
tak v BIOSU je jen videt v Bootu CD/DVD,to je vse a zespoda sem vybral snad 20 sroubku z celeho krytu a k ni se nedostanu jen tak pres 1-2 sroubky:-(
Fezo (66)|26.11.2009 14:13
Myslel som,že jeden,dva ju držia.Vačšinou sú nejak označené.Napr. malé k.
Jeden je zhruba 10cm od kraja NB a ak je aj druhy tak nejak po krajoch mechaniky.
Vynimočne je mechanika uchytená šróbikom pod klávesnicou,ale ak nemáš skúsenosti,radšej klávesnicu nevyberaj alebo len velmi opatrne.Treba ju jemne podpáčiť v rohu,potom to už ide.Pozor však na cca 4cm zbernicu,ktorou je klávesnica prepojená s MB,aby si ju nevytrhol.
Tak skúšaj....vela štastia
mnekon (6)|26.11.2009 17:17
tak přes klavesnici by to možná šlo,ale radeji to nebudu pokouset,NB je jeste v zaruce,ale přehrál jsem je Vistama ultimate,tak mi to asi neuznaj jako zaruku,tak to asi dam opravit,pokud to nepresahne1000,- bez vymeny za novou,nebo si koupim pridavnou na usb za 1500 sem videl. ze spoda NB sem vytahnul asi 14 sroubku(vsechny stene velike),ano jsou asi 12mm vysoke. dekuju vám vsem za rady a treba se i do té klavesnice pustim:-)
speedsnail (4876)|26.11.2009 17:28
Přehráním operačního systému si o žádnou záruku neporušil. (to si maximálně porušil licenční podmínky microsoftu pokud to nemáš legální, ale to tu nebudeme řešit a prodejce HW to nemá co zajímat). Nicméně před reklamací si zazálohuj všechna data (např si udělěj obraz disku), protože ti mohou vyměnit celý NTB a nejsou povinni ti data chránít.
Fezo (66)|27.11.2009 07:43
Presne tak.Pokial je NB v zaruke,tak smelo na reklamaciu,bez ohladu na nainstalovany software.Idealne je vsak si data odzalohovat a HDD naformatovat.
mnekon (6)|27.11.2009 11:26
no tak paráda,tak to je bez starostí:-),tak si to přetáhnu na ex.disk a ať se staraj,díky kluci:-)