reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výkonnější PC do pracovny do 20 000 Kč

johny__g (6387)|4.12.2009 18:17
[quote=Richmond;323540]Takze k i5 je 9600GT nesmysl, ale k AMD uz smysl ma? :notsure[/quote]

9600GT nemá smysl k ničemu.

[quote=Richmond;323540]...no nic, tady koncim...[/quote]

Pokud chceš doporučovat někomu sestavu na základě toho, co ty na PC děláš a co od PC požaduješ, tak je to rozumné.
kevin00 (10238)|4.12.2009 18:18
[quote=Richmond;323540]Takze k i5 je 9600GT nesmysl, ale k AMD uz smysl ma? :notsure
edit: tak at si tam necha integrovanou (ja ji mam vypnutou, je sice pekny ze ma vlasni pamet a ze je to nejrychlejsi z int. ale nerozchodi na tom lautr nic, treba 3d titulky v premiere bych na tom delat nechtel). no nic, tady koncim...[/quote]

K AMD Phenom II 955 je to stejný nesmysl.
Ty jsi někde četl, že uživatel bude dělat 3D titulky v Premiere, rendering, apod ?
Richmond (8084)|4.12.2009 18:33
RIKAM ZE 785 int. JE LEMRA LINA, 9600GT ho za 1.700,- vytahne ze sra*ek (kdyz bude potrebovat, porad lepsi mit neco "kdyby-neco"), nikde nepisu, ze je 9600GT (nebo GS) mr*ka jako pise kevin, zrovna tak nepisu, ze k i5 je 9600GT nesmysl. A jestli sis nevsim tak renderingem bylo mysleno tvorba videa (a k tomu samozrejme nejaky ty titulky patri ze?)

A co se vubec snazim, plejtvam jenom svym casem at si taky nekdo uzije...

Kdyby se tu aspon dotycny vyjadril jestli chce lepsi grafiku nebo ne, se*ru na to, staci mi mrcha na 2d, staci mi ze to ukazuje barevne tak prosim...
batthead (76)|5.12.2009 07:02
[quote=kevin00;323511]Sice nejsem Richmond, ale snad Ti to nebude tolik vadit. Koukni na můj [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], má eSATA.[/quote]

Ahoj, předem díky Všem za všechny příspěvky
Určitě mi nevadí, že nejsi Richmond, jen jsem vždy odpověděl a tam jsem se snažil odpovídat na vše co bylo napsáno - tedy mé urovnané myšlenky na základě rad od Vás. Určitě to neznamenalo, že bych ignoroval všechny ostatní rady krom té komu odpovídám! :)

Rozhodl jsem se ušetřit peníze a přidat na monitor. A tedy zbytečně neplatit něco co nevyužiji.
Tichost počítače, ale stále preferuji.
Grafickou kartu si nechám integrovanou na desce. Ta mi zatím zvládne vše co potřebuji - HD filmeček a sem tam nějaký menší práci s videem. Nechávám si tak možnost kdykoliv v budoucnu dokoupit graf. kartu a tu na desce vypnout.

odkaz na košík: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
+ [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Peníze za sestavu jsou hned příjemnější. Pokud jsem napsal něco nerozumného - nebo je něco takového v mé sestavě. Nechám se rád upozornit. RAM v pořádku ? nebo lepší pro to AMD PATRIOT - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nemohu být každou minutu u internetu tak mi někdy odpověď trvá. Proto tedy dodatečně mé vyjádření ke grafice ( viz. o pár řádků výše ).
Určitě jsem zde nechtěl rozpoutat žádnou válku. Jen prodiskutovat možné a nemožné možnosti. díky
johny__g (6387)|5.12.2009 08:37
Co se týče pamětí, mohl by jsi koupit i dva kusy [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Já je teď dával do desky s tím samým čipsetem a jedou parádně.
pas!k (3765)|5.12.2009 08:42
[quote=batthead;323652]
Grafickou kartu si nechám integrovanou na desce. Ta mi zatím zvládne vše co potřebuji - HD filmeček a sem tam nějaký menší práci s videem. Nechávám si tak možnost kdykoliv v budoucnu dokoupit graf. kartu a tu na desce vypnout.

odkaz na košík: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
+ [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[/quote]

Sestava ok akorat bych si rozmyslel ten asus protoze to ma naprosto dementni layout coz me u aušusu vubec neprekvapuje .. az se jednou rozhodnes koupit si nejakou grafickou kartu a ta karta bude nedejboze delsi presahne to az na sata konektory ze terych pak budes rad ze se dostanes kedvoum stejne tak pokud si na ty grafiku budes chtit pridat nejaky alternativni chladic prijdes o dva pci sloty.. presne z tehle duvodu bych radeji koupil gigabyte ktery poridis jednak levnejc ve stejne vybave druhak odpadne to co jsem psal.
meeee (1110)|5.12.2009 09:48
[quote=batthead;323652]
odkaz na košík: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/quote]

K tomu jenom poznámečka.
Ty Nexusy D12SL-12 jsou tiché až po snížení otáček, na těch základních 1000 rpm jsou pořád slyšet. A když už je na ticho kladen takový důraz...
Takže buď přikoupit (případně vyrobit) pár kablíků s odporem, nějakou [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo zapátrat po něčem tišším už v základu (třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], SCYTHE S-FLEX SFF21D).
batthead (76)|5.12.2009 09:56
[quote=pas!k;323663]...koupil gigabyte ktery poridis jednak levnejc ve stejne vybave druhak odpadne to co jsem psal.[/quote]

A mohu se zeptat na doporučení? tak aby byla minimálně ve stejné výbavě... dle toho jak píšeš asi tušíš co by bylo nejvhodnější. Jinak tvé připomínky by mě samozřejmě vůbec nenapadly. Díky za ně

aha, koukám, že jich neni mnoho.. myslel jsi třeba tuto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pas!k (3765)|5.12.2009 10:40
[quote=batthead;323670]A mohu se zeptat na doporučení? tak aby byla minimálně ve stejné výbavě... dle toho jak píšeš asi tušíš co by bylo nejvhodnější. Jinak tvé připomínky by mě samozřejmě vůbec nenapadly. Díky za ně

aha, koukám, že jich neni mnoho.. myslel jsi třeba tuto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Jj dobra volba .. ani vetsi grafika s velkym chladicem ti nezabere ani pci ani sata porty ..
kevin00 (10238)|5.12.2009 12:18
Základní desku Asus bych v tomto případě nechal. Je vybavena Sideport pamětí, která se na výkonu graf. karty projeví. Gigabyte Sideport pamětí není vybaven a v testu také graf. karta trochu pokulhává.
pas!k (3765)|5.12.2009 18:06
Trosku sem to procistil OT a Richmonde ty se uklidni kazdy znas tu ma pravo na nazor stejne jak ty .. a tve arogantni vystupy uz me prestavaji bavit!

[quote=kevin00;323722]Základní desku Asus bych v tomto případě nechal. Je vybavena Sideport pamětí, která se na výkonu graf. karty projeví. Gigabyte Sideport pamětí není vybaven a v testu také graf. karta trochu pokulhává.[/quote]

U cloveka kterej na tom nebude nic hrat imho zanedbatelne .. ono i v tech testech je to temer zanedbatelne ..
batthead (76)|6.12.2009 10:39
[quote=johny__g;323662]Co se týče pamětí, mohl by jsi koupit i dva kusy [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Já je teď dával do desky s tím samým čipsetem a jedou parádně.[/quote]

A jsou i o nejakou tu stovku levnejsi. Zeppeliny jsem tam nakonec dal, nejspis rozdil nepoznam:) tak proc ne..

jak radi Meeee, nakonec jsem sel do toho jednoho regulatoru Zalman Fan Mate 2.. Staci mi presne pro ty dva vetraky a problem vyresi.
díky
meeee (1110)|6.12.2009 11:48
[quote=batthead;323984]
jak radi Meeee, nakonec jsem sel do toho jednoho regulatoru Zalman Fan Mate 2.. Staci mi presne pro ty dva vetraky a problem vyresi.[/quote]

Počkej, na dva budeš potřebovat nějakou rozdvojku nebo dva Fan Maty, ten jeden kablík z něj je do desky (pak můžeš u větráku s třípinem sledovat otáčky) nebo jinam k napájení. Reguluje jenom jeden větrák.
Richmond (8084)|6.12.2009 13:01
[quote=pas!k;323824]Trosku sem to procistil OT a Richmonde ty se uklidni kazdy znas tu ma pravo na nazor stejne jak ty .. a tve arogantni vystupy uz me prestavaji bavit![/quote]
Aspon jsi nemusel mazat moji poznamku o nefunkcnosti zapojeni DVI+HDMI (tzn. monitor + TV - viz. tazateluv pozdavek v postu #12). Tohle zapojeni nefunguje uz v BIOSu (zhasnou obe zarizeni), DSUB+DVI funguje, stejne tak HDMI+DSUB, ale oba digitaly zaroven to neumi (jako kazda soucasna int. gr.)
batthead (76)|6.12.2009 13:32
[quote=meeee;323992]Počkej, na dva budeš potřebovat nějakou rozdvojku nebo dva Fan Maty, ten jeden kablík z něj je do desky (pak můžeš u větráku s třípinem sledovat otáčky) nebo jinam k napájení. Reguluje jenom jeden větrák.[/quote]

áá jasně toho jsem si nevsiml.. diky za upozorneni.. ja myslel, ze to je na dva... tak jsem nakonec trochu pritlacil a dal jsem tam dva Noctua NF-S12-800 bulk

Ta poznamka od Richmonda me zarazila - vybral jsem monitor 23" LCD LG W2353V-PF -http://www.alza.cz/lg-w2353v-pf-d132351.htm jeste ale zvazuji jestli nakonec nekoupim neco mensiho..

budu tedy monitor mit zapojeny na VGA D-Sub a TV pres HDMI - rozliseni by mela grafika zvladat na obou bez problemu ne?

nejspis konecna tedy:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :-)
na propojeni s TV - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dik
speedsnail (4876)|6.12.2009 13:42
Tak to rozhodně ne! Full HD monitor přes VGA nepřipojuj. bude to mázlé, rozkmitané. Jedině přes digitální výstup.
batthead (76)|6.12.2009 13:50
Aha, tak ja stejne nakonec budu muset koupit nejakou tu grafiku... bude to mazle atd jo? ze na tom monitoru ten vstup vubec delaj tedy..
to nemam radost :-(
Richmond (8084)|6.12.2009 13:57
Mazly to samozrejme bude (na pismenkach je to znat uz i na 1680x1050), ostatne lcd ma vyhodu prave v digitalnim vstupu + DSUB nema HDCP...

Ja to rikal 2x (+ pres SZ pas!kovi), hlavne ze jsem arogantni ;)

Jinak na odvetrani bude stacit jeden out-take fan na cca 800rpm (klidne bych vzal Magma), ventilator na Ninjovi je vcelku tichy (bavim se o nejakych 1000rpm).
batthead (76)|6.12.2009 16:59
[quote=Richmond;324033]Mazly to samozrejme bude (na pismenkach je to znat uz i na 1680x1050), ostatne lcd ma vyhodu prave v digitalnim vstupu + DSUB nema HDCP...[/quote]

Tak jsem byl rad, ze se neco usetrilo a ono ne, ale tak tedy vezmu nejakou tu zakladovou grafiku, k tomu aby min. behal vsude obraz v poradku a byla tedy s pasivem.
A jak bude potreba, kdykoliv ji mohu vymenit.
Neco prijatelneho jsem obevil :
Gainward 9500GT 512MB DDR2 0353 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Gainward 9400GT 1GB DDR2 0285 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ( je to sice 1G, ale dle fota ma urcite horsi ten pasiv ne ?)
Sapphire ATI Radeon HD 4650 Ultimate 1GB DDR2 11140-23-20R - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dale treba od MSI:
MSI N9500GT-MD512Z/D2 512MB DDR2 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
MSI R4650-MD1GZ 1GB DDR2 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mate nejake doporuceni ?

Základku tedy take bez graf. tu vubec potrebovat nebudu.
Neco prijatelneho jsem obevil:
ASUS - M4A78 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a M4A79XTD EVO [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Gigabyte
GA-MA770T-UD3P (rev. 1.0)- [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Gigabyte GA-MA790X-UD3P (rev. 1.0) - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (rev. 1.0) - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zas jsou v zakladkach pak stovkove rozdili.. nerad bych si kvuli 300Kč snížil výkon, na některých deskách mě zaujala externí s-ata - připojil bych přes ní ten disk, ale kdyby nebyl tak to USB na disku mě také nezničí.
Doufam, ze jsem nic neprehlednul..

[quote]
Jinak na odvetrani bude stacit jeden out-take fan na cca 800rpm (klidne bych vzal Magma), ventilator na Ninjovi je vcelku tichy (bavim se o nejakych 1000rpm).[/quote]

Tak necham jen jeden out-take fan a to uz ten jeden lepsi necham Noctua NF-S12-800. Asi bych tady tech cca sto kurun nemel setrit.

díky
batthead (76)|6.12.2009 19:41
[quote=Richmond;324033].....ventilator na Ninjovi je vcelku tichy (bavim se o nejakych 1000rpm).[/quote]

Pres co se pak daji regulovat ty otacky ? jde to nastavit nejak v biosu a nebo nejakym SW v systemu? - On se mi asi stejne bude tocit na minimum co to jde, kdyz se nezahreje je to tak ne ?
Richmond (8084)|6.12.2009 20:02
Jde "regulovat" jen CPU FAN, case fany ne. A to jeste mluvim o regulaci, ktera se neda dost dobre vychytat (jednoduse), pokud se necha threshold na rekneme 25° tak se ventilator nebude tocit imho vubec ;)

Koukam, ze s tou grafikou se tu nejak roztrhl pytel s "radilama" :D
husky14 (4214)|6.12.2009 21:09
[quote=batthead;324151]Pres co se pak daji regulovat ty otacky ? jde to nastavit nejak v biosu a nebo nejakym SW v systemu?[/quote]V BIOSu jde jen CPU fan, ale Speedfan umí hodně.... otázka je, kolik a jestli vůbec na tvojí desce dokáže zregulovat.
batthead (76)|6.12.2009 22:27
Ohledně informací k regulaci otáček díky oboum. Pak si s tím tedy nějak pohraju.. :)

Troufnul jsem si tedy vybrat nějakou tu základku a grafickou kartu k tomu.
komplet mám tedy zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Když se někdo najde kdo mi doporučí něco lepšího za podobné peníze budu rád. (Myslím tedy pŕedevším grafiku a desku) To jediné mě brzdí před objednáním
Deska si myslím, že dobrá volba.

O grafice to radši říkat nebudu:) tam opravdu nevím.. ale doufám, že externí grafika už mi tedy bude zvládat přes DVI připojení na full HD a zároveň před HDMI TV také na HD..
speedsnail (4876)|6.12.2009 23:58
Deska bohatě stačí ta Gigabyte 770. Ušetříš pár set, výkon bude stejný. Nemá akorát ten e-sata bracket. Ale ten se dá sehnat ke každé desce případně dodatečně.

Grafiku si vybral dobře. Pro tvoje účely neni špatná ani slabší [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
batthead (76)|7.12.2009 11:02
OK díky moc, tu desku jsem si vyměníl.. koukal jsem že ten bracket stojí něco málo přes stovku a je přesně od Gigabyte.

Diky moc vsem a jdu objednavat :) uz se tesim..
16cmfan (2153)|7.12.2009 15:03
Jo, tak si to užij a halvne ve zdraví, ať slouži mnoho let :)
batthead (76)|13.12.2009 02:30
Ahoj,
mám problém sehnat chladič SCYTHE Ninja 2 rev.B
Vůbec nikde není na skladě.. už jsem prohledal snad úplně všechno.. Znáta nějakou stejně dobrou náhradu ? Musí být tichý jako myška :-)) Jsem ochoten si i připlatit. Hlavně když se bude dát sehnat a já ho budu moc co nejdříve namontovat... nejlépe třeba něco v alze, abych to mohl co nejdříve vyzvednout.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - dostanu to vůbec do své skříně Cooler Master Sileo 500 ? Na fotkách je větrák - taková "kráva" to neuchladí jen v pasivu ? diky
kevin00 (10238)|13.12.2009 04:28
Co třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Dostaneš velmi kvalitní chladič s 2mi kvalitními fany - 1 můžeš v pohodě z chladiče demontovat a instalovat jej do case jako intake či outake.
Richmond (8084)|13.12.2009 08:06
[quote=batthead;326431]...dostanu to vůbec do své skříně Cooler Master Sileo 500 ?[/quote]
Dostanes, ale vetrak musis dat ze strany (misto v kejsu viz. nakres v priloze, protoze ma kejs vylepenou tlumici hmotu tak pocitej jeste s cca 2cm "vystupky" - ty se ovsem zmacknou jako houba). Kazdopadne si myslim, ze bude stacit pasiv bez vetraku - zdroj a odsavaci ventilator by to mel uchladit ;).
Orochi_in_CM.png
batthead (76)|13.12.2009 10:41
Diky, pujdu tedy do SCYTHE Orochi SCORC-1100 rev.B - laka me tam moznost sundani vetraku, kdyz to uchladi ten jeden odsavac co mam v sestave :)
(Jak radi Kevin00 jit do Noctua NH-U12P SE2 tak za ty penize volim variantu bez tech vetraku.. tam jsou sice kvalitni 2 vetaky, ale bez by to bylo lepsi )

Dle fotek Orochi CSORC-1100 budu mit co delat ho tam dostan, je to fakt kus materialu.. :)
batthead (76)|18.12.2009 10:43
Tak samozrejme nemohlo jit vse hladce a misto DDR2 mam DDR3, ktere mi deska nepotporuje. To je jiste ma chyba, prekoukl jsem se.. zil jsem v tom, ze ta deska je na DDR2... tak ted vsude plasim pameti na DDR2 a chci se zeptat jestli je velky rozdil mezi 1066Mhz a 800Mhz.
Protože 1066 nikde v mém okolí nemají, tak jedine zakoupit 4G 800Mhz.
Půjde to hodně poznat ?
díky

Jo a ještě otázečka s tou grafikou co mám - Sapphire ATI Radeon HD 4670 Ultimate 512MB DDR3, tak tam asi přes HDMI zvuk nepůjde že ? a nebo se pletu ? jen že z grafiky, ohledně zvuku nejde do desky zapojit nic...
:-) dík
speedsnail (4876)|18.12.2009 10:49
A jakou desku jsi tedy nakonec obejdnal.. Vždyť to měla být 770T UD3P která je na DDR3 ne?

Každopádně rozdíl DDR2 800Mhz vs. DDR2 1066Mhz nepoznáš.

Z grafiky zvuk půjde, má vlastní zvukovku přímo na sobě.
batthead (76)|18.12.2009 10:59
[quote=speedsnail;328216]A jakou desku jsi tedy nakonec obejdnal.. Vždyť to měla být 770T UD3P která je na DDR3 ne?[/quote]

Ano měla bějt :-( vůbec nevim jak jsem to dokázal, ale jednoduše jsem se překoukl a objednal jsem - Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev. 2.0)... těd se mlátím hlavou do stolu, ale už se stalo.
Pokud mě aspoň uklidite, že to na výkonu zas tak nepoznam budu jen rád.... kdyžtak bych tedy asi měnil celou desku.. A nebo dnes koupím DDR2 800Mhz a ty DD3 v alfe vrátím a žiju dál :)
Ale tak jsem si dával na všem záležet a pak.. no stane se no :-((
Pokud se mi s touto deskou a DDR2 výkon moc nezmění tak se to dá překousnout.. jinak to musím nějak vyřešit když už se to kupuje..
Nebo je to znatelné s deskou na DDR2 + tedy DDR2 ???

aspoň ten zvuk, že půjde jak jsem předpokládal.. díky
batthead (76)|18.12.2009 12:39
Tak myslíte, že desku mám nechat a skočit do auta pro DDR2 ??? nebo na výkonu to bude znatelné a doporučíte mi vyměnit desku ??
díky
Richmond (8084)|18.12.2009 13:17
Vykon DDR3 1600 poznas v synt. testech az od nejakych 3.5GHz (rekneme 5%), DDR3 je dnes spise investici do budoucnosti
batthead (76)|18.12.2009 13:26
[quote=Richmond;328257]Vykon DDR3 1600 poznas v synt. testech az od nejakych 3.5GHz (rekneme 5%), DDR3 je dnes spise investici do budoucnosti[/quote]

Dobre diky za odpoved, pomerne me uklidnila.. koupim DDR2 a uz dnes muzu zhavit :) Hold jsem vybiral a vybiral az jsem prebral:) - zakl. desku...
diky
speedsnail (4876)|18.12.2009 14:48
Muzes desku do 14 dnu vratit (viz pravidla pri nakupovani pres e-shop).. takze nevim proc resis nejake DDR2 misto vymeny.
batthead (76)|18.12.2009 15:17
[quote=speedsnail;328288]Muzes desku do 14 dnu vratit (viz pravidla pri nakupovani pres e-shop).. takze nevim proc resis nejake DDR2 misto vymeny.[/quote]

Ano to mas pravdu, ale nova deska by prisla nekdy v utery.. jestli je vykon tak zanedbatelny tak uz raci dnes budu PC vyuzivat a nemusim to dal resit... Do budoucna se stejne u tohoto kancelarskeho pocitace nema s cim pocitat ne? pokud je tedy nejaka zasadni zmena v te desce s DDR3 necham si poradit, ale pokud to s tema komponentama co mam nepoznam tak uz to dam raci cele dohromady a budu si "uzivat" :-)
Prece jen bych uz rad videl toho obr Samsunga v provozu..
Ale jak rikam, urcite budu rad kdyz reknes.. tohle je jen pohled lajka...