Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon x1950Pro - Club3D taktovani a chlazeni atd

vavri (54)|5.2.2007 23:45
Zdravim.
Mam nekolik drobnych problemu s Radeonem 1950Pro od Club 3D, chlazeni Arctic Cooling Accelero X2.

Problem cislo jedna 1 - taktovani: Zvykl jsem si na utulitku Ati tool, tak bych ji rad pouzival i nadale.
Verze 0.24 nedetekuje kartu vubec.
Verze 0.25b10 kartu detekuje a umi taktovat jadro. Pameti umi podtaktovat, ale pri pokusu o navrat na defaultni hodnoty mi vytuhne pocitac. Teplotu nezobrazuje. Vetrak nereguluje.
Verze 0.25b15 kartu detekuje ale neumi taktovat jadro ani pameti. Teplotu umi zobrazit. Vetrak nereguluje.
Takze hledem utulitu nebo verzi Atitool, ktera by umela 2 vykonostni profily - podtaktovani pro win a default pro hry, umelat regulovat vetrak (jestli to jde) a zvladla monitorovat teplotu.

Problem cislo 2 - vymena chladice:Mozna by to nebylo potreba, kdybch dokazal stavajici vetrak alespon trosku regulovat. To se mi zatim nepodarilo a v tovarnim nastaveni je Accelero sice malo slysitelne, ale preci jen slysitelne. Navic neofukuje pasivni chladic moji NF4-ky a northbridge je pekne rozpalenej.
Pokusil jsem se vymenit Accelero za Primecooler PC-VGAHG1, ale ventilator se vubec nerozbehl. Chvili jsem experimentoval s piny na konektoru pro vetrak a dokazal jsem tam rozbehnout klasicky 8cm artic Fan, pak i Primecooler PC-VGAHG2 (ten ma ale mensi ventilator a je hlucnejsi nez PC-VGAHG1), ale PC-VGAHG1 proste neroztoci a neroztoci. Sem z toho zoufalej, protze jsem mel pocitac rozebrany cely den a nakonec jsem se musel vratit k puvodnimu Acceleru -(
first.indian (683)|6.2.2007 08:18
V ATI Tray Tools je nutne mit nastaveno Overclocking method na hodnotu: Driver level jinak moc nenataktujete pripadne se vam sekne PC a pomuze az restart. ;) A i tak je dobre kontrolovat skutecnou frekvenci pres jeste nejaky jiny program.
robky (3195)|6.2.2007 09:11
K dispozícii je Atitool 0.26 na http://www.techpowerup.com/atitool/ ale v popise je uvedené, že nepodporuje OC 1950Pro. Takže s atitool-om si zatiaľ nepotaktuješ, možno však regulácia otáčok pôjde - vyskúšaj.
Bfree (9)|6.2.2007 10:24
Pridavam se k puvodnimu dotazu. Ta regulace by se opravdu hodila. Pokud nekoho neco napadne, dejte vedet. Na vimenu chladice si netroufnu protoze neni zadnej co by chladil i pameti.
vavri (54)|6.2.2007 11:47
Takze verze 0.26 mi po instalaci uplne vytuhne. Mozna je to tim, ze mam jako defaultni profil nastaveno podtaktovani. Kazdopadne tahle verze ma s Radeonem 1950pro problemy.
Jen je mi divne, ze nektere starsi verze taktovat umely?????
vavri (54)|3.3.2007 21:04
Problem s taktovanim vyresila nova verze ATI tool 0.27. Plne uz podporuje Radeon x1950Pro.