Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Jakou zvukovou kartu?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2009

Potreboval bych koupit nejakou zvukovku. Ale vubec se v nich nevyznam, takze bych potreboval poradit s vyberem. Moje integrovana zvukovka hrozne sumi (kdyz do ni nahravam zvuk) a dokonce to v ni chrci i kdyz jen pocitac trochu zahrabe. Proste des
    Je mi jasny, ze cokoli koupim, tak to bude lepsi nez to, co mam ted, ale prece jen - doporucili byste mi nejakou levnejsi kvalitni zvukovku?
    (Obcas doma nahravam mluveny slovo, takze jsem premyslel i o nejakym mikrofonnim predzesilovaci. Ale zvukovka ma asi prednost.)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Mas nejaky cenovy limit ?
    Asi bych doporucil klasickou Creative Sound Blaster Audigy SE
    Slusna zvukovka za rozumnou cenu
    Naposledy upraveno uživatelem Salamander: 20-12-2009 v 16:25

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2009

Cenovy limit? No tak maximalne do dvou tisic. Ale osobne ani nevim, v cem vsem muze byt rozdil mezi zvukovou za pet stovek a treba za patnact stovek... Pokud skoro zadnej, tak samozrejme radsi koupim tu za pet stovek

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

V případě, že budete provozovat Windows 7 tak je možné, že u té zmiňované karty narazíte na podporu ze strany výrobce (přece jenom je to dost starý kousek). Pro nenáročného uživatele bych spíš doporučil jeji mladší sestřičku: Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio OEM

Dopl.: Rozdíl? Různé featury sloužící pro vylepšování zvuku (o jejich kvalitách mám mnohdy svůj názor, který zde raději nebudu prezentovat), digitalní výstup, nové featury pro hry, kvalitnéjší konektory atd. atd. Nejprve si stanovte co od karty požadujete (hry, zvuk) a pak začněte vybírat. Co se týče výše zmiňovaného šumu, tím by dnešní karty neměly trpět.
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 20-12-2009 v 16:43

Registrace
    May 2006

Pripadne jeste ASUS Xonar DS ale to uz je celkem jedno

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2009

No jediny muj specialni pozadavek na tu kartu je nahravani kvalitniho zvuku. Mam profi mikrofony s XLR vystupy, tak nevim, jestli ma smysl kupovat neco, co ma XLR vstupy nebo akorat pouzit adapter (a nebo k ty karte jeste dokoupit nejaky mikrofonni predzesilovac).

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

V cenové relaci do 2.000 Kč, by se dalo uvažovat o Asus Xonar DX/XD nebo Asus Xonar D1 V této cenové třídě asi nic lepšího stejně nepořídíš.
    Zvukové karty Creative moc nedoporučuji, nemám moc kladný vztah k jejich ovladačům.
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 20-12-2009 v 16:55

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od bombata Zobrazit příspěvek
    No jediny muj specialni pozadavek na tu kartu je nahravani kvalitniho zvuku. Mam profi mikrofony s XLR vystupy, tak nevim, jestli ma smysl kupovat neco, co ma XLR vstupy nebo akorat pouzit adapter (a nebo k ty karte jeste dokoupit nejaky mikrofonni predzesilovac).
    Tak v tomto případě pro Vás nemá cenu běžnou zvukovku vůbec kupovat a rovnou se poohlédnout po nějaké té polo-profi zvukové kartě. Např. http://kytary.cz/esi-egosys-maya-44-...arta/HN096696/ nebo http://www.headphones.cz/inshop/sluc...02-usb-2-0.htm

Já mám osobně E-MU 1616M a mám na něj připojené KRK RP6 a když jsem je připojil na klasickou Creative ZS tak jsem se nestačil divit (šum, rušení.. prostě děs, běs).

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Já mám osobně E-MU 1616M a mám na něj připojené KRK RP6 a když jsem je připojil na klasickou Creative ZS tak jsem se nestačil divit (šum, rušení.. prostě děs, běs).
    Zvukové karty Creative jsou primárně zaměřeny pro hráčský trh.

Ještě bych uvažoval o zvuk. kartě Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect, která je velmi dobře vybavena, má výborné parametry (vybavena čipem C-Media), ale její nevýhodou je, že není vybavena výstupy pro front panel.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2009

Čau, když jste se tak bavili o zvukovkách - chtěl bych se taky zeptat. Bude mi stačit integrovaná zvukovka z této základovky http://www.eo.cz/index.php?product=AC6520062 (popřípadě o kolik bude horší zvuk než u http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41107 ?? repra bych chtěl asi Logitech G51.....předem dík za odpovědi

Registrace
    May 2006

No, jak na co, pokud jses nejaky audiofil, nebo pokud chces EAX efekty ve hrach tak ne, ale beznemu uzivateli v pohode staci ( via navic patri k lepsim zvukovym kodekum)

mimochodem, tu desku uz mas ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    No, jak na co, pokud jses nejaky audiofil, nebo pokud chces EAX efekty ve hrach tak ne, ale beznemu uzivateli v pohode staci ( via navic patri k lepsim zvukovym kodekum)

mimochodem, tu desku uz mas ?
    nejsem audiofil =D, a nevím co jsou EAX efekty, ale myslím že bez toho dokážu žít......jo tu desku mám...

Podobná témata

1. Jakou Zvukovou kartu k NTB?
    Od Hurura v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 30-09-2010, 20:07
  2. Jakou zvukovou kartu?
    Od NEO87 v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 11-11-2008, 16:49
  3. Jakou zvukovou kartu na hry?
    Od Wiliz v sekci Zvukové karty a kodeky