Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: Jak čistíte klávesnici?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    to už klávesnicu môžeš hodiť rovno do práčky
    To asi nebude delat dobre tem foliim co jsou uvnitr ne? Jinak bych byl spis pro mycku, ta je na tyhle veci sikovnejsi nez pracka
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sikil79
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    O tom, zda si neustále umývat ruce nebo používat bílé rukavice lze s úspěchem polemisovat...
    Nikdo tady nepíše o neustálém umývání rukou. Prostě jestli je mám zašpiněné po nějaké práci, nebo umaštěné po jídle, tak si je nejdřív umyju. Richmond má s tím zrcadlem pravdu.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Sikil79 Zobrazit příspěvek
    Nikdo tady nepíše o neustálém umývání rukou. Prostě jestli je mám zašpiněné po nějaké práci, nebo umaštěné po jídle, tak si je nejdřív umyju. Richmond má s tím zrcadlem pravdu.
    No jestli si myslíš, že současně se psaním tu ještě přesazuji kytky a mám ruce od hlíny, tak to nehrozí...

A jinak jen pro zajímavost - v práci, kde to je z určitých důvodů potřeba a myju si ruce cca 6x až 8x za směnu, tak mám přesto klávesnici pořád jak čuně a umývám houbičkou 1x měsíčně, kdežto doma, kde si jen umyju ruce po příchodu z venku nebo po nějaké práci, je pořád relativně čistá. Podotýkám, že nad oběma kouřím stále stejně (40-80 denně).

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sikil79
    Registrace
    May 2008

No jestli si myslíš, že současně se psaním tu ještě přesazuji kytky a mám ruce od hlíny, tak to nehrozí...
    Až tak komplikovaně jsem to nemyslel, ale to je jedno.

BTW máte někdo zkušenosti s USB vysavači?

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Zrovna nedávno jsem čistil. Rozšroubovat, rozložit a ten plastový díl spolu s klávesami (pod nima je ten největší bordel) šup pod sprchu. Až se vyplaví všechen ten hnůj, vysušit, složit. Zašlé a zažloutlé klávesy vyčistit odmašťovačem (používám takové ty vaty na čištění ksichtu) a i po několika letech každodeního používání moje stařenka vypadá jako by zrovna vyšla z výroby a tak stejně dobře funguje.

Občasný diskutér Avatar uživatele vogon
    Registrace
    Jul 2008

Já ji jednou za čas odpojím, nad vanou pak decentně poklepem na klávesy vyklepu co se dá. Vyfoukám nebo vysaju - a jak bylo popsáno výš vlhká houbička s trochou jaru.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Sikil79 Zobrazit příspěvek
    ...BTW máte někdo zkušenosti s USB vysavači?
    S USB přímo ne, ale mám takový mini (odstředivý se zásobníkem) na 2 AA baterky do prstů a funguje slušně. Používám ho však hlavně na MoBo, ne na hrubé nečistoty z KBD.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Zdravím, měl jsem už celkem špinavou klávesnici, a tak jsem se rozhodl ji nějak vyčistit. Vyšrouboval jsem všechny šrouby, co ze spodu byly (jiný tam nejsou), povolil všelijaký ty zobáčky, ale na krajích to pořád drželo v celku a nenašel jsem způsob, jak to rozebrat - takže jsem to vzal sprchou, nechal vyschnout a teď, když ji zapojím do PC, tak nejdou některé klávesy (cca 5). Je už klávesnice v ****** nebo to ještě půjde zachránit ? Nemá někdo podobnou zkušenost ?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od V4L1 Zobrazit příspěvek
    Zdravím, měl jsem už celkem špinavou klávesnici, a tak jsem se rozhodl ji nějak vyčistit. Vyšrouboval jsem všechny šrouby, co ze spodu byly (jiný tam nejsou), povolil všelijaký ty zobáčky, ale na krajích to pořád drželo v celku a nenašel jsem způsob, jak to rozebrat - takže jsem to vzal sprchou, nechal vyschnout a teď, když ji zapojím do PC, tak nejdou některé klávesy (cca 5). Je už klávesnice v ****** nebo to ještě půjde zachránit ? Nemá někdo podobnou zkušenost ?
    To jsi musel na nějaký šroubek zapomenout, možná je překrytý samolepkou. Obvykle uprostřed. Neznám KBD, co by nešel rozebrat.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

To jsi musel na nějaký šroubek zapomenout, možná je překrytý samolepkou. Obvykle uprostřed. Neznám KBD, co by nešel rozebrat.
    Mám tuhle klávesnici: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39306 opravdu už tam žádný šrouby nebyly .... a je jěště možnost, že i kdybych to celý rozebral, tak že bude fungovat ?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Mám tuhle klávesnici: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39306 opravdu už tam žádný šrouby nebyly .... a je jěště možnost, že i kdybych to celý rozebral, tak že bude fungovat ?
    Proč by nemělo? Když bude vše důkladně vysušeno na slunci a bude vše doléhat jak má. Zrovna před měsícem jsem takto jednu myl - protekla mi tudy (mj.) proudem citronová limonáda... a maká dál.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Proč by nemělo? Když bude vše důkladně vysušeno na slunci a bude vše doléhat jak má. Zrovna před měsícem jsem takto jednu myl - protekla mi tudy (mj.) proudem citronová limonáda... a maká dál.
    Tak dobrá - zkusím se s tím ještě ňák poprat ;-)

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Tak dobrá - zkusím se s tím ještě ňák poprat ;-)
    Stačí lehce páčit širokým šroubovákem a musí ti být hned jasné, kde to ještě drží. U Microsoftí jsem prostřední šroubek pod samolepkou taky přehlédl.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Telefon s klávesnicí.
    Od LamasroCZ v sekci PDA a smartphony
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 23:18
  2. Problém s klávesnicí
    Od FreeDe v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-07-2013, 22:51
  3. Klávesnice: Polepky na klavesnici
    Od CommanderZ v sekci Periferie
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-04-2009, 16:45
  4. Klávesnice: Multifunkční tlačítka na klávesnici
    Od Vik.Urbi v sekci Periferie
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-09-2008, 18:47
  5. Klávesnice: Jakou podsvícenou klávesnici?
    Od Resurrection v sekci Periferie
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 27-01-2008, 14:31