reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Format disku RAW

hl.hl (1387)|3.1.2010 20:08
Neter mela pujceny starsi notebook a dnes odmital najet. Nacitaci zizala XP bezela straaaaaasne pomalu, v 1/4 (asi tak po 30 minutach) jsem to vypl. Disk jsem vyndal a zapojil do stolniho PC. SMART pise ze je vse OK, ale podle me jsou tam celkem hausnumera. Kdyby to chtel nekdo videt, tak to sem hodim. Prealokovane soubory = 0, ale Realocated events je nejake velike cislo. Byl tam jeden sector jako Pending ale ten zmizel po projiti HDDregeneratoru (1 sektor ozivil). Disk jsem zkontroloval z Windows, z Paragon Partition Managera a nakonec z CHKDSK.

No a vsude to pise format oddilu NTFS ale kdyz dam vlastnosti disku v pruzkumniku tak tam to pise RAW. Netusite nekdo proc to a zda je to na zavadu?
DrZelenka (2491)|3.1.2010 20:13
[quote=hl.hl;333934]Kdyby to chtel nekdo videt, tak to sem hodim.[/quote]

Hodit si to sem mel uz v prvnim prispevku. Stahni HDtach a postni SMART.
hl.hl (1387)|3.1.2010 20:17
Jestli jsi si nevsiml, tak se ptam na format toho disku. S tim nema SMART co do cineni. A ze je ten disk pro seriozni praci v haji vim take. Ale kvuli tobe to mas tady.

Edit: Urcite HDtach? Mam jich vic verzi, ale zadna neumi zobrazit SMART. Nebo je nejaka novejsi co to umi?
smart.JPG
scratchy27 (315)|3.1.2010 20:38
Ahoj, no ještě jsem něco podobného neviděl.
hl.hl (1387)|3.1.2010 20:56
Akorat, ze ja vsechna data vidim, obsazene misto a volne souhlasi. Jen souborovy format pokud se kouknu pres pruzkumnika rika RAW, vsude jinde NTFS. Dokonce i kdyz jsem udelal klon do souboru a ten namountuji, tak tam se ukaze i v pruzkumniku NTFS. Kazdopadne ten disk v tomto notebooku vymenim a uvidim co s nim, protoze utilita od Fujitsu hlasi chybu A198T0.