reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

porucha MB

intereal (7)|5.1.2010 19:04
Zdravim vsetkych PC nadsencov,
mam takuto poruchu:

Akonahle je PC zapojene do elektrickej siete zapnu sa ventilatory atd., a vsetko zacina ako normalne - spusti sa do prevadzky ale nedojde ani k zaciatku biosu - cierna obrazovka, nereaguje na vypinac ani restart, . Jedine co mozem urobyt je vypnut ho vypinacom I/O na zdroji.

- 1. napalovacka sa spusti len na urcity interval po zapojeni, potom nefunguje.
- 2. napalovacka je v poriadku
ked som im prehodil kable a nechal len 1.nap. spustal sa PC v sekvenciach (asi po 1.5 sekudne, raz ano raz nie)

Tato porucha zacala ked som odbehol z izby a nasledne uz nasiel pocitac vypnuty - nereagujuci na vypinac, tak som skusal I/O, myslim ze mi este startoval na urcity cas (5sekund a dost) po zapojeni do elektriny, a nakoniec to skocilo takto.

Mam Gigabyte K8NF-9 s.939, Athlon64, Zdroj500W som skusal vymenit, porucha ostava

Treba vymenit MB alebo sa to da opravit? Ide niekde zohnat MB so soc.939?

Dakujem za akekolvek prispevky.
hl.hl (1387)|5.1.2010 20:17
Vyndat z pocitace vsechny karty a pameti, odpojit disky a mechaniky, vysat prach i ze slotu na karty a pameti. Dat zpet grafiku (jaky je to typ?) jednu pamet a zkusit pustit. Ma pocitac speaker? Pipa nejak pri startu?
intereal (7)|5.1.2010 21:01
Diki za rady, vsetko to vyskusam, prach som cistil, skusal bez ram aj Hdd, reset cmos
Pipnutie je normalne ako za bezneho chodu. Grafika: nVidia 6600GT PCIex 16

Preco sa zapina ak je v elektrine, nepozna normalne vypinace a nedojde ani po bios?
hl.hl (1387)|5.1.2010 21:12
[quote=intereal;334535]Preco sa zapina ak je v elektrine, nepozna normalne vypinace a nedojde ani po bios?[/quote]

?????