reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ati hd4570

radoholo79 (6)|6.1.2010 20:49
AHOJTE!!!!SOM NOVY UZIVATEL NOEBOOKU A S GRAFIKOU OD ATI!!moj problem spociva v tom ze neviem ako nastavit notebook na hranie hier lebo prevazne hram LETECKY SIMULATOR FSX a to v najhroznejsom rozliseni ako som videl!!!!mam zostavu acer aspire 7535G AMD ATHLON X2 QL 65(2.1GHZ).ATI MOBILITY RADEON HD 4570. 4GB MEMORY A 320GB HDD!windows7 ultimate.no a som tu nieco cital ale sa tomu akosi este nerozumiem nastavenie v biose!!bol som v nom ale nic o prepinani grafiky som nenasiel!!!ovladace mam aktualizovane na seriu ati hd 4500!!!!z acer stranky!poradite mi niekto!!!!je uz nejaky ovladac aj na konkretny typ grafiky??ci len na seriu 4500??
johny__g (6387)|6.1.2010 20:58
Tak to jsi četl asi špatně, nebo spíš nepochopil. V BIOSe ohledně výkonu grafiky nenastavíš nic. Nějak sem z tvého výkřiku nepochopil co máš vlastně za problém. Hra se seká? V jakém že to hraješ rozlišení a jaké detaily? Mám takový dojem, že FSX je celkem náročná hra, možná je na ni ten notebook slabý.
Ohledně ovladačů - nějaké speciální na tvoji hyper grafiku nejsou, jestli máš poslední verzi tak je to v pořádku. BTW, máš nějakou úchylku na vykřičníky?
jrx (1880)|6.1.2010 21:05
Viz. johny.
Jinak notebook na FSX? :rolleyes: A ještě k tomu Acer? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: No ale přístě budeme chytřejší staroušku a půjdeme se raději poradit na fórum za lidma, co tomu rozumí a nebudeme kupovat hned první sčot který uvidíme v obchodě, což? ;) Nemáš to kupované přes internet? Že bys to vrátil pokud ještě můžeš a koupil raději lepší notebook nebo nejlépe sestavu, pokud není mobilita životně důležitá vlastnost. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
radoholo79 (6)|6.1.2010 21:09
NO VIDIS A JA ZE KED TO KUPUJEM U ZNAMEH A POZIADAVKA BOLA NEJAKY NA HRANIE NA FSX TAK VIDIS!uz som z toho notebooku nervozny!proste mam doma PC 3 rocnu sunku 1gb ram 25ohdd 7300geforcu a ide to o dost krajsie!no seka tu hru obcas zmrzne a treba restart no a rozlisenie v hre mam asi tak na polovicu maxima! mam aj hru GRID a ta mi ide iba v minimalnom nastaveni!!!
jrx (1880)|6.1.2010 21:13
A ty se divíš? No jak říkám, měl ses nejprve poradit, však bychom ti ten notebook na hraní vymluvili. :turtle Provozovat FSX na tom dvoujádrovém athlonu s radeonem 4570 je maso. Btw. máš nainstalovaný Service Pack? Pokud né, hurá do toho, prokazatelně zvyšuje FPS. A neodpověděl si mi na otázku - je to kupováno přes internet? Pokud ano, jak je to dlouho (je možnost to vrátit)

!!!!!!!!!!!!!!!!!
radoholo79 (6)|6.1.2010 21:17
nieje!kupoval som to u kamarata dva mesiace dozadu uz sa neda vratit!nemam ziadny service pack nainstalovany!!akurat mam patch na fsx aby som mohol hrat vo windowse7 hru!!!zeby to bola taka hroza ten notebook???ja som sa o tomto fore docital len dnes!ty tiez lietas fsx?
johny__g (6387)|6.1.2010 21:18
Zkus nainstalovat nějaký 3dmark a pošli sem výsledek, kolik budeš mít bodů. Pak poznáme jestli je výkon adekvátní nebo ne.
Jestli jsi sháněl herní notebook, tak to tě známý pěkně napálil. Za stroj pro hry by jsi ale musel z peněženky vytáhnout 50 a víc tisíc (Kč). Prostě notebook za dvacku a hraní náročných her nejde dohromady.
radoholo79 (6)|6.1.2010 21:25
to mas pravdu peniaze boli rozhodujuce!!!no ale som myslel ze fsx stara hra a ked ide na starej sunke tak na tomto NTB to bude sleha!kurnik!ale co uz ked ho mam doma!idem skusit ten 3d mark stiahnut a nainstalovat a dam vediet!
johny__g (6387)|6.1.2010 21:28
FSX je stará hra, ale ve své době měl opravdu vysoké nároky na HW, při plných detailech. A ta grafika v tvém notebooku bohužel není nic moc. I když oproti 7300Gt by neměla být horší.
jrx (1880)|6.1.2010 21:30
[quote=radoholo79;334999]to mas pravdu peniaze boli rozhodujuce!!!no ale som myslel ze fsx stara hra a ked ide na starej sunke tak na tomto NTB to bude sleha!kurnik!ale co uz ked ho mam doma!idem skusit ten 3d mark stiahnut a nainstalovat a dam vediet![/quote]

No za stejné peníze by si pořídil 10x lepší sestavu, ovšem pozdě bycha honiti. A FSX je sice starší hra (3-4 roky) ale pořád jedna z těch náročnějších a dokáže potrápit i hodně výkonný hardware, natož notebook. Doporučil bych ti spíš zařadit zpátečku a vrátit se k FS2004 nebo minimalizovat detaily. Ani já se se svou sestavou do FSX nepouštím (viz. podpis) a ty to chceš hrát na notebooku :notsure
/Ovšem ten 3dmark zkus.
radoholo79 (6)|6.1.2010 21:35
no to si ma teda potesil!!!!no ten notebook som si kupil na sluzobne cesty a pocas nich si zahrat!!!viacmenej ho pouzivam len na net!!!no a PC planujem vylepsit!tak si sem pridem pre radu!!!!asi prejdem na 2004 kamarat dlhodoby letec mi to tiez odporucil tak to asi urobim!!!inak som cital o tychto kartach na nete a tam pisali ze je dobra tak neviem!
johny__g (6387)|6.1.2010 21:55
[quote=radoholo79;335006]....inak som cital o tychto kartach na nete a tam pisali ze je dobra tak neviem![/quote]

Dobrá je - na hraní starších nenáročných her, na přehrávání videa a tak. Dalo by se i říct, že je relativně dobrá na hraní her, pokud bych ji srovnal třeba s nějakou integrovanou grafikou. Ale je to relativní! Jasně že obchodník ti je schopný nakukat, že je to ultimátní herní grafika a podobně, tomu se ale nedá věřit. Lepší se poradit třeba tady na fóru, protože tady ti opravdu poradí to, co je dobré, a ne to co někdo potřebuje prodat, protože mu to leží na skladě nebo na tom má vysokou marži a tak.
radoholo79 (6)|6.1.2010 22:24
no to je sice pravda ale ked som cital na forach tak pisali ze acer je smejd a ked som bol u kamosa tak mi povedal chod sa pozriet do policky tam su notebooky na reklamacku!bolo ich tam asi 8 a neuveris ale vsetky boli asusy!!!no a tento notebok som si ja vybral a bol mi ho zobrat v sklade takze ho nemal v predajni!!!len ta moja poziadavka bola ze ma byt na simulator a ten kamos mi len mal povedat ano alebo nie ci je dobry na hranie!!!!si myslim ze to aka znacka je v dnesnej dobe uz nepodstatne!kazdy vyrobca to robi len na cca 2 roky kym nepadne zaruky a fertig!!!do srotu!no ti poviem ze bolo tazke vyberanie!jeden mal to druhy one!!treti zase nieco !atd!co je dolezite na pc aby som ho mohol hrat vo fakt perfektnom rozliseni a kvalite!?grafiku asi nejaka gforce 285, 295!hm?
skus mi poradit nejake komponenty ako by som si poskladal pc na tento fsx!!!!
Jandaskunk (2330)|8.1.2010 19:19
Až budeš rozhodnut koupit PC a budeš vědět, kolik peněz do toho budeš chtít dát (+ požadavky, což už jeden máš)....tak můžeš založit téma v sestavách (dotazník)....takhle by to bylo myslim bezpředmětné, když ani nevíme, kdy to chceš kupovat a za tu dobu se může trh hodně změnit (zvlášť v téhle době)
speedsnail (4876)|8.1.2010 19:51
Notebook má ještě integrovanou HD3200.. Dej sem screenshot z GPU_Z.. je otázka jestli máš vůbec aktivovanou tu HD4570 (pokud jsou přepínatelné).