reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lcd tv 94-107 cm

Draken (1578)|8.1.2010 11:33
ahoj scháním LCD televizi do 15k s úhlopříčkou 37-42" s Full HD rozlišením a HDMi vhodný i na hry... chtěl bych si na něm pouštět závodní a spotrovní hry + videa a filmy z PC případně net... takže nejlíp aby nedocházelo k rozmlžování a dvojitým hranám při hraní rychlích her (typu Grid,NFS,PES2010) a pak samozřejmě na sledování DVB ... vybral jsem si zatím tyto modely
http://www.digiboss.cz/Philips-37PFL5604H-12/d40848/
http://www.digiboss.cz/Samsung-LE37B550/d37963/
http://www.digiboss.cz/LG-37LH4000/d37738/
http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-PANASONIC-TX-L37U10E.html

nejvíc se přikláním k tomu Philipsu... viděl jsem obraz v reálu a bomba (ale nevim jak jsou na tom hry)
hlavně mi jde o to abych k tomu mohl připojit PC a hrát ve full HD...

a otázka nakonec jde při připojení k PC z TV nahrávat?nebo musim z TV karty v PC?
za rady předem díky...
Tosuja (107)|8.1.2010 12:42
K televizim se ti nevyjadrim, snad jen, ze z televize urcite nahravat nepujde. Myslim, ze jediny vystupni konektor, ktery na ni najdes, bude vystup na externi reproduktory...
Salamander (6177)|8.1.2010 13:54
Hod to na TVFreak, tam Ti nekdo poradi spis ...
Z televize ale nahravat 100% nejde, na to musis mit tuner v PC
Ja nedavna taky kupoval TV a nakonec volba padla na 32" Philips a Ambilightem :) Maximalni spokojenost :D
Draken (1578)|8.1.2010 15:53
jj už sem to tam házel... no nevadí když tak mam Tv tuner tak budu nahrávat z něj...
s tim obrazem ale nevim jestli pujde připojit přes hdmi PC k televizi a mit full HD nebo jestli to jde jen přes pitomej D-sub
Salamander (6177)|8.1.2010 16:30
A proc by to proboha nemelo jit pres HDMI ? vzdyt na to to tam snad je, ne ? :D :D :D
Draken (1578)|8.1.2010 16:38
no jo jen se ujišťuju pač jsem u jedny televize před lety připojoval a přes HDMi to nešlo... ( ale v manuálu bylo napsáno že HDMi není určeno pro připojení PC...) takže to jelo jen přes D-SUB... ale počítám s tím že to půjde XD ... dvakrát měř....
mstejska (2912)|8.1.2010 17:15
OT?
Lepší televize umí nahrávat už aspoň 2 roky
Namátkou Pioneer měl v sobě harddisk.
Typ si bohužel nevzpomenu.
Mintin (98)|8.1.2010 17:24
No já sice také televizím moc nerozumím,ale máme doma tu LG co uvádíš jen trochu lepší model má větší kontrast a celkově malinko vymoženější má 200 Hz,94 cm atd.. a zatím jsem na tom hrál PES 10,Dirt 2 a Battlefield 2 a řeknu,že je to paráda,akorát si musíš udělat pořádný pohodlí a být od toho docela daleko tak 4 - 5 metrů jinak bolej malinko oči,ale nic se rozhodně nerozmazává jen je to strašný nezvyk když jdeš od mého 19' monitoru k 94 cm Full HD televizi...A jinak,když chceš hrát na tom ty auta tak já hrál jedině ty Dirt 2 a se vším na plno krmě vyhlazování na DX 11 a fakt paráda za mě můžu doporučit tuto z vlastní zkušenosti,ovšem nevím jak jsou na tom ostatní LCD,jinak na nahrávání máme setobox..

Zkusím najít link na tu přesně naší televizi..

EDIT: http://www.digiboss.cz/LG-37SL8000/d43392/ Tahle by to měla být,myslím že odpovídá vše,jen nevím jestli má 200hz.Jinak máme jí na stěně a to je mnohem lepší než na tom podstavci(myslím obraz)...
Draken (1578)|12.1.2010 10:32
jasný ale to už je o 7k víc ... to je moc nad limit ...
ICEBOSS (3435)|12.1.2010 18:02
K Philipsu nemam duveru, nic co jsme od nich meli nevydrzelo vic nez 2 roky a 1 den. K LG taky nemam, jenom kdyz si vzpomenu na ty zprzeny LCD panely co dodali pro HP2475...

Koupil bych bud petkovou (tu ma babicka a celkem slusny) nebo sestkovou radu samsungu. Taky nezapomen, ze do tak velke televize potrebujes slusny signal, aby to nevypadalo hnusne (takze zapomen na DVB-T prijem a na DigiTV...)

HDMI napojit k PC jde, ale muze to delat ruzne "legrace", jako treba ze obraz bude o 3 cm vetsi nez televize a bude vypadat jako nenativni rozliseni apod. Da se to ruzne stahnout apod. ale ja to teda uplne koser nebyl schopen nastavit - Radeon 3650 AGP + Sony Bravia 40W4000.
Richmond (8084)|12.1.2010 18:29
Proc proboha 5kovou radu? Kdyz uz Sony tak 550. Neduvera k Philipsu? Podle me ma uzivatelsky velmi privetive ovladani a menu + velmi kvalitni panel s uhly ;)
Mintin (98)|12.1.2010 19:47
[quote=ICEBOSS;337199]K Philipsu nemam duveru, nic co jsme od nich meli nevydrzelo vic nez 2 roky a 1 den. K LG taky nemam, jenom kdyz si vzpomenu na ty zprzeny LCD panely co dodali pro HP2475...

Koupil bych bud petkovou (tu ma babicka a celkem slusny) nebo sestkovou radu samsungu. Taky nezapomen, ze do tak velke televize potrebujes slusny signal, aby to nevypadalo hnusne (takze zapomen na DVB-T prijem a na DigiTV...)

HDMI napojit k PC jde, ale muze to delat ruzne "legrace", jako treba ze obraz bude o 3 cm vetsi nez televize a bude vypadat jako nenativni rozliseni apod. Da se to ruzne stahnout apod. ale ja to teda uplne koser nebyl schopen nastavit - Radeon 3650 AGP + Sony Bravia 40W4000.[/quote]

No nevím proč nemáš důvěru podle mě je rozohdně lepší než Sony nebo Samsung...Já bych vzal buď tu levnější LG(vlastní zkušenost) nebo prostě tu Panasonic jinak my jsme ji kupovali za 18 000 byla nějaká akce těsně před Vánoci takže by se dala sehnat levněji..
Draken (1578)|13.1.2010 11:46
no co se týče kvality obrazu tak jsem navštívil několik elekter a musím řícz že SOny=průměr
Samsung=strašně vyblitý barvy, philips=pěkny obraz, panasonic=takový rozmázlý, thoshiba= nic moc
LG=vyblitý barvy,sencor=pěknej obraz na tu cenu "TOP" obraz ... ale zase ta poruchovost to je hrůza

právě kvůli tomu jsem se rozhot pro philips ... ale jestli vydrží 2 roky a den tak to je ubohý ... pač děda má dvě tesly z roku 1989 a ty hrajou jak nový XD

požadavky jsou prakticky jen:
rozpočet MAX 16000kč
ostrý a sytý obraz
HDMI
94cm
vhodný na hraní her .... takže asi 100Hz

jestli má někdo zkušenost s nějakým takovým modelem šup s ním sem...
(ten samsung byl fakt vyblitej uplně ve všech obchodech a vždy jsem porovnával totožný demo... tak nevim no)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tuhle jsem ještě neviděl...
Mintin (98)|13.1.2010 20:13
[quote=Draken;337435]
právě kvůli tomu jsem se rozhot pro philips ... ale jestli vydrží 2 roky a den tak to je ubohý [/quote]

No tak mám monitor Philips ten zatím drží asi půl roku možná déle naprosto bez problému a pak mám reproduktory o výkonu každý 120 W a ty drží 6 let a pořád hrajou nepřekonatelně dobře ...Takže já mám s Philips kladnou zkušenost..

Jinak musíš se rozohdnout prostě jak chceš ty ne jak ostatní každý má dobrou a špatnou zkušenost s někým jiným já jen prostě napsal osobní zkušenost o něco malinko lepšího modelu LG než máš uvedený,jediný rozdíl je,že má 94 cm a 200 Hz a hraju na tom neustále Dirt 2 a Pes 10 a prostě paráda,ale chybu podle mě neuděláš se žádnou televizí výrobců Panasonic,LG,Philips a asi i Samsung( i když sou moc podezdřele levné)..A pokud máš na ně se možnost kouknout tak si vyber podle toho,která je nej a přemýšlej i nad tím jestli to budeš využívat i jako prostě televizi tak aby měla třeba Mpeg - 4 atd..Nejlepší je vždy když si vybereš sám nebo takhle se nikam nedostatneš každý bude doporučovat a odsuzovat něco jiného..